Odkryto nową kometę, która będzie widoczna w 2013

Kategorie: 

space.com

Zaobserwowano nową kometę zbliżającą się do Słońca, a gdy zjawi się tutaj w 2013 r., może będziemy w stanie zobaczyć ją gołym okiem.

 

Astronomowie natknęli się na lodowego intruza, 5 czerwca, podczas wyszukiwania potencjalnie niebezpiecznych asteroidów.

 

Wyposażony w największą na świecie matrycę CCD o rozdzielczości 400 megapikseli zespół hawajskiego obserwatorium Pan-STARRS zaobserwował słaby obraz dziwnego obiektu, gdy był ponad 1,1 miliardów km od Ziemi, pomiędzy orbitami Jowisza i Saturna.

"Niemal wszystko, co znajdujemy to asteroidy, ale ten obiekt był podejrzany," powiedział Richard Wainscoat, współodkrywca komety i astronom z University of Hawaii.

"W przeciwieństwie do asteroid, które pojawiają się na obrazach, jako punkty, w tym wypadku było to dość niewyraźne."

W marcu 2013 roku kometa C/2011 nazwie L4 (PANSTARRS), ma przejść 48 000 000 km od Słońca, bliżej nawet niż najbliższa Słońcu planeta, Merkury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika śmierć ciała

Gdy rodził się Jezus też

Gdy rodził się Jezus też jakaś kometa wskazywała miejsce jego narodzin - czy ponowne jego przybycie na Ziemię również w ten sposób będzie obwieszczane...? Podobno w tym czasie ma On przybyć w towarzystwie "świetlnych postaci"...czymkolwiek by one nie były.

Portret użytkownika Roni Tornado

A żeby dostać tego wafla to

A żeby dostać tego wafla to co trzeba zrobić ? Język Ponoć wyspowiadać się, no ale po co. Ja bym nie uklękła przed samcem zamkniętym w drewnianej budce tak przy wszystkich i nie zaczęła bym opowiadać swoich poronionych historii. Najlepiej coś nazmyślać i to głupiego czy rubasznego aby było zabawnie xDA ile można degustować tych wafli na jednej mszy ? No bo te wafelki są takie małe i cienkie, że nie najjem się Język A zresztą głupio tak komuś jeść z ręki, wolała bym sama sobie wziąść i zjeść.LOL XD

Portret użytkownika Judyta

Wiem, że ich nienawidzisz,

Wiem, że ich nienawidzisz, ale Pan Jezus powiedział, że kto ich przyjmuje, Jego przyjmuje.W Ewangelii św. Mateusza Pan Jezus powiedział do swoich uczniów: "Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał". Czyli Boga.Pa.

Strony

Skomentuj