Odkryto naukowe uzasadnienie miłości od pierwszego wejrzenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pracownicy laboratorium naukowego Uniwersytetu Cornell przeprowadzili badania nad muszkami owocowymi, które mogły odrobinę wyjaśnić zjawisko miłości „od pierwszego wejrzenia”. Zdołano odkryć, że samice owadów mają bardzo interesującą właściwość – są one w stanie biologicznie identyfikować samców, z którymi są zgodne genetycznie.

 

Wydaje się, że wybór partnera jest zupełnie przypadkowy, ale w rzeczywistości nie jest. Jak wykazały badania, muszki owocowe podczas stosunku z genetycznie dobranym partnerem produkowały więcej jaj. Naukowcy uważają, że mechanizm genetycznego dopasowania może występować także u ludzi.

 

Andrew Clark, główny autor badania, sugeruje że tak zwana miłość od pierwszego wejrzenia polega nie tylko na zwracaniu uwagi na wygląd danej osoby, ale także na wiele innych czynników. Wśród nich są między innymi zapach oraz barwa głosu.


Niektórzy badacze wierzą, że w miłości szczególną rolę odgrywa genetyka. Spotkanie osoby z idealnym zestawem genów (gwarancją zdrowego potomstwa) powoduje silną reakcję biologiczną. Ta reakcja jest zwykle nazywana najbardziej tajemniczą i niezrozumiałą miłością, która powstaje po pierwszych sekundach komunikacji.

 

Istnieje jeszcze jedna teoria, według której poszukujemy partnera podobnego do nas samych. To z tego powodu zewnętrzne podobieństwa, na przykład w rysach twarzy nieznajomego, wydają się szczególnie atrakcyjne.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Ludzka miłość, matczyna

Ludzka miłość, matczyna miłość itp, to projekcje biologicznego serca, nie koniecznie narządu, choć są to sprawy połączone.

Gdy serce źle działa, matka już nie kocha swojego dziecka lub miłość gaśnie. Ludzie, którzy polegają jedynie na nim, nie są zbytnio warci uwagi. Serce się zepsuje i tacy psują się razem z nim.

Nie oddają czci Bogu poprzez pielęgnację miłości. Matki stają się okropne i nastawione na rzeczy widzialne, gry liczbowe, zdrapki, nie szukają dobra gdzieś indziej tylko ciągle im mało pieniędzy i zawsze jest im źle.

Żony stają się wredne i wojownicze, a ojcowie nie potrafią uczyć.

Mężczyźni zachowują się głupio i non stop plotkują jak przysłowiowe baby.

Takim ludziom zawsze będzie źle, bo idą złą drogą. Gdy dostaną pieniądze, pobawią się trochę, a później poczują, jaką pustkę sobie wyhodowali. Ci smutni ludzie zawsze myślą, że to przez brak pieniędzy są nieszczęśliwi (nawet jeśli żyją dostatnio, chcą zawsze więcej). Niektóre osoby biorą sobie psy, żeby opieką nad nimi sobie to jakoś wypełnić, instynkt.

Często z egoistycznego powodu, zachcianki emocjonalnej. Nadal pozostają puści.

Strony

Skomentuj