Odkryto najjaśniejszy obiekt blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy odkryli i zbadali najjaśniejszą planetoidę w pobliżu Ziemi.

 

Ostatnio w Arizonie astronomowie obserwowali małe ciało niebieskie o średnicy zaledwie dwóch metrów bardzo blisko naszej planety. Dziwna asteroida jest porównywalna do wielkości samochodu.

 

Asteroida, określona symbolami 2015 TC25, spowodowała ogromne zainteresowanie wśród naukowców nie tylko ze względu na swoje miniaturowe rozmiary. Okazało się, że odbija około 60% światła, które na nią pada. Zatem to nie tylko najmniejsza, ale także najjaśniejsza planetoida blisko Ziemi.

 

„Bright Baby" została odkryta w październiku 2015 roku przez zespół astronomów za pomocą teleskopów naziemnych. Tak więc największy wkład w odkrycie obiektu miał 4,3-metrowy teleskop Discovery Channel Telescope. Dalsze obserwacje planetoidy 2015 TC25 wykazały, że ma ona nieregularny kształt, a jej okres obrotu wynosi 2,23 minuty.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

talin dopiero uczy się

talin dopiero uczy się polskiego - miejmy nadzieję że za 10 lat w końcu się nauczy, choć pewności na to nie ma. Ruskie naukowcy zbadali to zjawisko i okazuje się w miarę wzrostu spożycia BODKA równocześnie proporcjonalnie spada przyswajalność wiedzy i nowych doświadczeń życiowych. Dlatego istnieje poważna szansa, że talin może zatrzymać się już na zawsze na poziomie nierozgarniętego gimnazjalisty, lub studenta 1 roku. (Nie wiem co gorsze.)

Portret użytkownika Antychryst666

Nie interesuj się tym nie

Nie interesuj się tym nie będziesz mi ustawial życia pod swoje chore idee nwo.Może sam sobie kup pampersa żebys sam nie nawalił w gacie!Nie będe tańczył jak mi zagracie poniewarz od dawna nie istniejecie tylko jeszcze o tym nie wiecie.Muj kontakt ze Stwórcą pozwala mi otrzymywać wiadomosci jako pierwszy te złe w szczegulnosci.Widzę linie czasu i to jest moja supermoc.Dlatego wasze opinie na muj temat i nadchodzących wydarzeń na Ziemi nie interesują mnie.Po przekroczeniu horyzontu zdarzeń przyszłosc jest zdeterminowana czyli nie można jej zmienić.Gównoburza w komentarzach za 321...

Portret użytkownika Suspect.

O żesz, masz lepsze prochy

O żesz, masz lepsze prochy niż ten od 44-ch. Opowiedz od kogo otrzymujesz te wiadomości?Chyba nie od Stwórcy? Stwórca jak by miał już coś Ci podesłać w pierwszej kolejności, podesłał by słownik ortograficzny.

Strony

Skomentuj