Odkryto motyla, który jest w połowie samicą i w połowie samcem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Natura niekiedy potrafi zaskoczyć. Niewątpliwie przykładem czegoś takiego jest występowanie organizmów wykazujących jednocześnie cechy męskie i żeńskie. Nie chodzi bynajmniej o hermafrodytyzm, ale o dziwaczną anomalię zwaną gynandromorfizmem, która powoduje, że zwierzę jest dosłownie w połowie samicą i samcem.

 

Przeważnie organizmy wykazujące cechy gynandromorfizmu charakteryzują się asymetrią ciała. Są one podzielone dokładnie w połowie. Jedna część organizmu wykazuje cechy męskie a druga żeńskie. Najczęściej ta dziwna anomalia genetyczna dotyka owady, zwłaszcza motyle. Spotyka się ją również u ptaków, pająków i skorupiaków.

W przypadku motyli często objawia się to tym, że z jednej części ciała wyrasta skrzydło charakterystyczne dla samca a z drugiej dla samicy. U homarów wygląda to jeszcze bardziej spektakularnie, tak jakby ktoś od linijki wyznaczył granice dla strony należącej do samca i samicy. Często w tym przypadku towarzyszy temu również inne ubarwienie obu połówek.

Nie zanotowano przypadków wystąpienia gynandromorfizmu u ludzi,  ale nie znaczy to, że nie jest to możliwe. Hinduski bóg lub bogini, Ardhanarishvara, wskazuje cechy charakterystyczne dla gynandromorfizmu.

Jedna część ciała jest męska a druga żeńska i są rozdzielone równo po połowie. Być może postać tej bogini/boga, została zainspirowana przez jakiegoś człowieka który cierpiał na tą chorobę genetyczną.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro



Komentarze

Portret użytkownika Adrem

"Wiem, że rodzą się osobniki

"Wiem, że rodzą się osobniki odmienne, czy upośledzone, ale w naturze są one natychmiast eliminowane, a nie jak u "ludzi" otoczone podwójnym kordonem policji tylko po to, by mogli pokazać, jak bardzo są pojebani."

Najlepsze jakie słyszałem określenie tych marszów równości.

Portret użytkownika nil

Natura lubi eksperymenty,

Natura lubi eksperymenty, niektóre wychodzą lecz większość jest do bani.  Ciekawsza jest kombinacja międzygatunkowa - Cyklopy, Pegazy. Taka  Syrena herb Warszawy, skutek zarażenia kąpiacej się w Wiśle dziołchy rybim plemnikiem, jest nadal podziwiana, choć zoofilia jest karalna. Nie ruszył jej nawet okupant, a przecież niszczył pomniki jak leci. 

Portret użytkownika Esketit

Przeważnie organizmy

Przeważnie organizmy wykazujące cechy gynandromorfizmu charakteryzują się asymetrią ciała. Są one podzielone dokładnie w połowie.

Jeśli są podzielone dokładnie w połowie to charakteryzują się właśnie symetrią a nie asymetrią  Wink

Portret użytkownika Gazior

Oto kolejny dowód na to, że

Oto kolejny dowód na to, że jesteśmy częścią żenującej symulacji. Po prostu Matrix. Raz rozmawiałem z kolegą o tym przy butelce whisky i stwierdził, że gdyby był stwórcą to za ujawnienie prawdy o rzeczywistości przez jakąś osobę odebrałby takiej osobie rozum. I popatrzcie- bracia Wachowscy zdurnieli- teraz są siostry Wachowskie.... Jeśli bóg istnieje, ma pejsy moim zdaniem, skoro pozwala na tyle zła czynionego przez czosnków. 

Portret użytkownika Max 1983

No i co zatwardziali heterycy

No i co zatwardziali heterycy i ci którzy twierdzą że facet to facet ,kobieta to kobieta i koniec::)Nie dość że przypadki homoseksualizmu u zwierząt występują, to jeszcze się okazuję że zwierze może byc trochę samcem i trochę samicą !!Zapewne gdyby inteligencja motyla była wyższa i pozwalała na rozmowę to nasz motyl by nam oznajmił że popiera ruchy LGBT, oraz identyfikuję się z osobami transpłciowymi (czy jakoś tak, nie jestem dobry w tej terminologii).Oczywiście jest to margines ,jakis wybryk natury, ale występuje więc argument że to jakaś fanaberia danej osoby trochę jest słaby ,gdyż ciezko podejrzewac zwierzeta o celowe kłamstwa!!.Tak samo mówienie że Bóg wyraźnie zaznaczył podział...jak widać robi wyjątki::)

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Schizy, agresje i ataki paranoidalne drako (=kangura) pozostawiam bez komentarza.

Portret użytkownika &

Natura nienaturalna, bo Tobie

Natura nienaturalna, bo Tobie się nie podoba? Gdyby nie ludzie, a nawet z nimi, trwa sobie w najlepsze. Ludzkość tonie w gnoju swoich urpzmaiconych praw. Zabawne jest to, że ich elitarne samce alfa moga te prawa obchodzić i jest cacy.

Portret użytkownika Kangur.

Ehhh Maksiu, Maksiu…a nie

Ehhh Maksiu, Maksiu…a nie przyszło Ci do głowy, że ten motylek być może celowo został genetycznie zmodyfikowany po to, by usprawiedliwić istnienie zboczeńców LGBT?

...a jeżeli nie został celowo „stworzony”, to może jest wynikiem globalnego skarżenia, wywołanego awariami  elektrowni atomowych, czy testami bomb atomowych i jest zwykłym mutantem…tak jak wszystkie wszy LGBT, które dały przecież jasny przekaz, po co tak naprawdę tu są?

Twój komentarz jest dowodem, jak bardzo zostałeś zmanipulowany przez tych, co chcą zniszczyć normalność i ¾ ludzkości...

Myślisz, że " gdyby inteligencja motyla była wyższa i pozwalała na rozmowę to nasz motyl..." poparłby postulaty LGBT degeneratów???:

„Nie jesteśmy tu dla ozdoby - zniszczymy wasze społeczeństwo”

Zobacz obraz na Twitterze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Max 1983

Kangur już tyle razy o tym

Kangur już tyle razy o tym rozmawialiśmy.Nie jestem miłośnikiem ruchu LGBT bo przeszkadza mi ostentacyjne manifestowanie swojej seksualności.Zreszta ja w ogóle nie lubie tego typu "pokazówy "i to dotyczy tez innych spraw, np religijnych.Jak widze wszelkie procesje bożocielne ciągnące się po miastach, to mam też negatywne odczucia.Jednak róznica między nami jest taka że ty uważasz że zboczeni czy niemoralni są tylko oni,że prowokująco ,ostentacyjnie też zachowują się tylko oni, a heterycy są ok.A jak ktoś jest zboczony ,albo niemoralny w swoim zachowaniu to nawet jesli jest hetero to ty go wrzucasz do LGBT .Nie wiem bo nie byłem ,ale podejrzewam że nocami np u Owsiaka na Woodstock to się mogły takie rzeczy dziać że te tak zwane parady równośći to przy tym marsz niewiności .Takie same rzeczy dzieją się na imprezach, domówkach, w nocnych klubach itp.Pojęcie zboczenia jest umowne, dla ciebie zboczony jest gej, a dla mnie np bywalec agencji towarzyskiej który bzyka panne którą przed nim brało kilkuset facetów i jeszcze za to płaci!!Zboczony jest facet który ma żonę i np 16 letnią córkę...a na boku bzyka jakąś 16 letnią lolitke.Nagle się okaże że zboczonych jest więcej jak normalnych ,dlatego staram się być wyrozumiały i pewne ludzkie słabości akceptować, a nie golić łeb ,szykować maczete i czekać na marsz równośći żeby im przyłozyć.Niepodoba mi się to, uważam że sami sobie szkodzą ,ale sam fakt że tacy ludzie są akceptuję i nie zamierzam opowiadac banialuk że można ich zmienić .

.a jeżeli nie został celowo „stworzony”, to może jest wynikiem globalnego skarżenia, wywołanego awariami  elektrowni atomowych, czy testami bomb atomowych i jest zwykłym mutantem…tak jak wszystkie wszy LGBT, które dały przecież jasny przekaz, po co tak naprawdę tu są?

Kangur a może są wynikiem dziwnego poczucia humoru Boga ,albo tego że akurat wtedy jak ich tworzył to byl pijany??Po co takie gdybanie??Sugerujesz mi że jestem zmanipulowany i brakuje mi wyobraźni, a na dowód tego przytaczasz przykłady wyssane z palca.Może tak jest ,a może po prostu natura lubi eksperymenty i tego typu stworzenia istnieją od milionów lat.

A dinozaury skąd się wzieły ...może Spilberg je stworzył?Świat jest nieprawdopodobnie róznorodny ,wystarczy zobaczyć filmy o tym co się dzieje na dnie oceanów, jakie dziwaczne stwory tam żyją.Dlatego przyjmowanie że tylko jeden model życia ten heteroseksualny jest jedynym prawidłowym, a reszta to patologia nie jest w mojej ocenie słuszne.

Ostatnia uwaga .Wczoraj oglądalem mecz superpuchar europy w piłce nożnej...zresztą sędziowany przez kobiety ,co tez jest znakiem naszych czasów.Jak była przerwa w meczu przerzuciłem się na Sopot zobaczyć co tam grają.Akurat była Margaret.Patrze i stoi ta drobna blondyneczka w stroju jakby wyszła własnie po kąpieli z łazienki i chciała podniecić swojego faceta już czekającego w łóżku.W pewnym momencie pojawiło się sporo tancerzy ,ona śpiewała i nagle się lekko wypieła ,a stojący za nią tancerz nie mal do niej przywarł swoim cialem i wykonywal ruchy jakby brał ją od tyłu(zrobił to dośc wulgarnie dynamicznie) ,chwile później tancerka położyła się między jej nogami(czemu tancerka, a nie tancerz to już zostawie)a ona na wysokości jej krocza wykonała kilka ruchów ktore mój ojciec zwykł nazywać "najazdem na wałka"a ja po prostu powiem że ruchy sugerujące seks w pozycji na jeźdzca.Teraz mi powiedz czym ten "występ artystyczny"rózni się od pomalowanych i poprzebieranych LGBT na jakiejś platformie ??Moim zdaniem niczym, a pani Margaret z tego co wiem jest jak najbardziej hetero.Zreszta włacz nie wiem MTV i zobacz jak dziś wygląda połowa teledysków??50% czasu to kręcenie tyłkiem albo wykonywanie ruchów sugerujących stosunek.Tak więc ok ja się z tobą zgodzę, seksualność to nie jest coś co nalezy manifestowac publicznie ,ale niech tego się też trzymają heterycy bo innaczej stajemy się hipokrytami.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kangur.

przytaczasz przykłady wyssane

przytaczasz przykłady wyssane z palca

hmmm...uważasz, że parada pedałów we Francji i ich transparent mówiący wyraźnie, do czego zmierzają to bzdura?...ignorujesz jawne już wypowiedzenie wojny przez zboczeńców wszystkiemu, co normalne i jeszcze porównujesz jakieś lokalne, czy prywatne imprezy do globalnego zagrożenia?!

Maksiu, gdyby Stwórca chciał zniszczyć swoje dzieło, czyli naszą cywilizację, zrobiłby to kiwnięciem palca, nie produkowałby armii LGBT degeneratów, czy mutantów, jak powyższy motylek…to są odpady genetyczne, które uporczywie starasz się zrozumieć.

LGBT to największa patologia tego Świata, bo chce odebrać normalnym ludziom ich dzieci a ich samych wytępić…skoro nie są zdolni do prokreacji, nie mają racji bytu, bo prokreacja i przetrwanie, to główne powody naszego tu jestestwa …dla tego też ten heteroseksualny model życia jest jedynym prawidłowym modelem.

Trwa wojna bezwartościowych degeneratów z normalnymi ludźmi, ale ją wygramy, jak już raz wygraliśmy w Sodomie i Gomorze, tylko tym razem to islamy poślą te zboczone i wynaturzone wszy gdzie ich miejsce, do piachu…obserwuj Francję i szkopów, lada moment się zacznie rzeź pedalstwa, którą z nieukrywana przyjemnością będę oglądał.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Max 1983

Pisząc o przykładach

Pisząc o przykładach wyssanych z palca miałem na myśli ten fragment w ktorym sugerujesz że te mutacje to może być efekt celowych działać jakiś nie wiem naukowców ,albo efektem globalnego skażenia itp.Tak może być, ale nie ma na to dowodów.Masz tendencję do tego że jeśli coś ci nie pasuję do przyjętego przez ciebie stanowiska to albo odrzucasz pewne fakty, albo produkujesz swoje przypuszczenia.Myślę że różne mutacje, anomalie zawsze istniały, jak świat światem .Problem lezy gdzie indziej ,mianowicie póki są to pojedyńcze przypadki to jest to nawet ciekawe i fajne, jak np różowy królik którego ostatnio widziałem w internecie(przesłodki)gdy jednak anomalia miała by się stać obowiązującą normą to jest to oczywiście problem.Też wiele zależy od tego co te grupy które dotychczas były uważane za anomalię chca uzyskać.Jeśli  bowiem nie było by to groźne dla ludzkości cywilizacji to wiesz,zmiany co jakiś czas po prostu nastepują.Kiedyś wielu krajach cięzko było sobie wyobraźić że czarny może być wolnym człowiekiem, a że może być szefem białego??To już chyba by się w pale nie mieściło!!!Wielu krajach nawet Europy kobiety nie miały prawa głosu jeszcze po wojnie!!!Dziś taką grupą która chce wyjśc z niszy i się wybić są środowiska LGBT.Tylko jak mówię uważam że obrali zla taktykę i przegrają, a przy okazji straca na tym ci zwyczajni cisi spokojni homoseksualiści którzy zawsze byli wśród nas.

Jesli mam być szczery to obecna cywilizacja jest tak przegnita że jakoś mnie LGBT nie rusza, co najwyżej będa gwoździem do trumny tego ziemskiego syfu.

Przy obecnej nauce wzasadzie nie trzeba klasycznego związku by rodziły się dzieci::) In vitro może załatwić sprawę .Zakładam zresztą że zwłaszcza wiele lesbijek i to w naszym kraju zupełnie legalnie wychowuje dzieci.Tak więc heterycy nie mają już tego argumentu że bez klasycznego układu pan pani ludzkośc wymrze::).

PS.Serio wierzysz w te bajki biblijne??Sodoma i Gomora::)

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Kangur.

Serio wierzysz w te bajki

Serio wierzysz w te bajki biblijne??Sodoma i Gomora::)

...nie wierzę Maksiu, ja już to wiem, wiem, że to nie bajka odkąd archeolodzy odkryli Sodomę pod wodami Morza Martwego Biggrin

Nie słyszałeś, że w każdej bajce ukryte jest ziarno prawdy? Smile

" In vitro " - proponuję, byś zaznajomił się bardziej z tym tematem, szczególnie z zagrożeniami...gdyby zabrakło " heteryków" zniknęłaby ludzka cywilizacja, zostałyby same odpady genetyczne, niezdolne do jej podtrzymania...obserwuj naturę, pokaż mi jakiś gatunek, w którym górują osobniki LGBT-PET Biggrin

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj