Odkryto mechanizm utraty węchu po zakażeniu koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Utrata węchu lub brak węchu to jeden z najwcześniejszych i najczęściej zgłaszanych objawów COVID-19. Jednocześnie mechanizm jego pojawienia się do tej pory nie był znany. Naukowcy z Instytutu Pasteura, Narodowego Centrum Badań Naukowych we Francji i Uniwersytetu Paryskiego, przy udziale innych organizacji naukowych, wyjaśnili mechanizmy głównego objawu koronawirusa, tj. utraty węchu.

 

Przez prawie półtora roku pandemii najczęściej rozpoznawano anosmię u pacjentów z COVID-19 i na różnych etapach choroby. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Science Translational Medicine.

 

Do niedawna nie było jasne, czy wirus odgrywa bezpośrednią rolę w anosmii. Zgodnie z jedną z ogólnie przyjętych hipotez przyjęto, że chwilowe obrzęki szczelin węchowych hamują przepływy powietrza, które transportują cząsteczki zapachu do neuronów węchowych. Francuscy naukowcy rzucili światło na mechanizmy związane z anosmią podczas infekcji koronawirusem. Badanie zostało przeprowadzone z udziałem pacjentów z COVID-19 i uzupełnione badaniami na organizmach modelowych.

 

Z powodu infekcji wirusowej neurony czuciowe tracą rzęski węchowe, które są niezbędne do „wychwytywania” cząsteczek bodźca. Wirus przenika również do neuronów czuciowych, zaburzając ich funkcję i przyczynia się do śmierci komórek nabłonka w wyniku apoptozy (programowanej śmierci komórki). W przyszłości koronawirus przedostaje się do opuszki węchowej, gdzie wywołuje reakcje zapalne, a stamtąd rozprzestrzenia się na inne struktury nerwowe.

 

Badanie pokazuje, że utrata węchu jest również spowodowana uszkodzeniem narządu zmysłów z tyłu jamy nosowej. Naukowcy zauważyli, że SARS-CoV-2 wpływa nie tylko na neurony czuciowe, ale także na nerw węchowy i ośrodki nerwów węchowych w mózgu.

 

Kolejne kluczowe odkrycie z tego badania pochodzi z obserwacji na modelach zwierzęcych, które wykazały, że gdy wirus dostanie się do opuszki węchowej, rozprzestrzenia się do innych struktur nerwowych, gdzie wywołuje ciężką reakcję zapalną.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ale niektórzy "lekarze"

Ale niektórzy "lekarze" wiedzą o śmiertelnej szkodliwości "szczepionek".:

https://operationdisclosureofficial.com/2021/05/18/connecticut-government-secretly-tells-healthcare-workers-covid-vaccines-are-deadly/

"BOMBSHELL: Rząd stanu Connecticut. potajemnie informuje pracowników służby zdrowia, że ​​szczepionki zakaźne są ŚMIERTELNE, ale nie ujawnia tych samych informacji opinii publicznej."

"Connecticut przyznaje, że szczepionki przeciwko COVID zawierają białka kolczaste, a następnie twierdzi, że są nieszkodliwe, nawet gdy Salk Institute potwierdza, że ​​mogą być śmiertelne"

I za to zdrajcy pieprzeni będą wisieć. Lekarzyki, przemyślcie swój udział w plandemii, bo może to być wasza ostatnia akcja. A piszę to jako praktykujący lekarz. Za udział w ludobójstwie świadomy czy nie będziecie mieli poważne problemy. Psychiczne zwłaszcza, bo osobiste cmentarzyki zapełnią sie do granic tolerancji. A potem sepuku.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Wech sie traci po dopalaczach

Wech sie traci po dopalaczach , psychotropach . wodzie gazowanej oraz wielu innych srodkach zywnosci jak i uzywek.

Zapach podobnie.. draznione sa tylne scianki gardla... a juz nie mowiac o testach patyczkiem...

to nie jest zaden dowod na przejscie covida.

Portret użytkownika .44

Codzienny komentarz

Codzienny komentarz dziennikarzów i polityków: Łuksza, Maciak, Ator, Uszi, Gryguć, Pinokio i innych wielu
mne meeeee neeee mnnnmeee eeeee mmmmm eeeee nnneeee jak kozy na chazarskim stepie meeee
i tyle

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Teraz badają mechanizm

Teraz badają mechanizm zarażania systemów windows 10 w nowiusieńkich laptopach przez szczepionko sceptyków gromadzących się głównie na takich portalach jak ten, co będzie naukową podstawą do ich zamknięcia, wystarczy tylko odpowiednia kampania w mediach i znz przejdą do historii.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika keri

Oszuści-nałukofce nie mogli

Oszuści-nałukofce nie mogli odkryć omawianego mechanizmu, ponieważ w badaniu użyli wirusa, którego nikt nie wyizolował i go nie mają, aby go badać. Został on jedynie zmontowany komputerowo, więc owo badanie mogło być jedynie komputerowym badaniem na wirtualnym modelu zwierzęcym wirtualnym wirusem.

Hehe, co to za określenie badanie na modelu zwierzęcym Biggrin Przecież od razu widać, że w tym badaniu zwierząt nie było.

Instytut Pasteura kontynuuje  tradycje oszusta pasteura fałszowania badań i wyników.

Strony

Skomentuj