Odkryto mechanizm, który przedłuża życie o 500%

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Międzynarodowy zespół naukowców dokonał zaskakującego odkrycia. Badania wykazały, że wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian genetycznych, aby przedłużyć życie nicieni aż o 500%. Sukces pozwoli lepiej zrozumieć zmiany zachodzące podczas starzenia się i być może uda się w jakimś stopniu spowolnić ten proces u ludzi.

 

Nicienie, takie jak Caenorhabditis elegans, które były przedmiotem najnowszych badań, mogą nam wiele powiedzieć o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Stworzenia te żyją zaledwie kilka tygodni i są doskonałym obiektem badań genów i szlaków metabolicznych ze względu na ich liczne podobieństwa do ludzi.

 

W przeszłości wykazano, że zmiany wprowadzone w szlaku sygnalizacji insulinowej u nicieni powoduje wydłużenie życia o 100%. Inny eksperyment, w którym wprowadzono tymczasową zmianę w tzw. szlaku TOR (cel rapamycyny), przedłużył życie o 30%.

Caenorhabditis elegans - źródło: Volker Kern, NASA Ames Research Center

Podczas najnowszych badań, przeprowadzonych przez naukowców z Laboratorium Biologicznego MDI w Maine, Instytutu Badań nad Starzeniem się Bucka w Kalifornii oraz Uniwersytetu Nankińskiego w Chinach, wprowadzono zmiany genetyczne w obu szlakach. Pozwoliło to osiągnąć efekt synergiczny – życie nicieni zostało wydłużone aż o 500%.

 

Eksperyment wykazał, że starzenie się nie jest efektem działania pojedynczego genu lub szlaku. To z kolei wyjaśnia, dlaczego nie udało się dotychczas odnaleźć genu lub sygnalizacji komórkowej, której zmodyfikowanie zapewniłoby dłuższe życie ludziom lub zwierzętom.

 

Nie wiadomo, czy odkryty mechanizm można byłoby bezpośrednio wykorzystać wśród ludzi. A nawet gdyby człowiek mógł żyć te 500 lat, z pewnością pojawiłyby się inne trudności, np. zwiększyłaby się podatność na choroby, w tym nowotwory. Chodzi przede wszystkim o to, aby człowiek mógł żyć dłużej i pozostawał zdrowy przez większość swojego życia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Odkryto mechanizm, który

"Odkryto mechanizm, który przedłuża życie o 500%" Pomimo odkrycia takiego mechanizmu ten NIC nie znaczy.Są mechanizmy które dbają o to, żeby skrócić żywot nasz doczesny i to natychmiast ! (Przybywa ich z 500 % szybkością) Czyli bilans stale wychodzi na zero  !  Z NATURĄ nie da się pogrywać Smile Odkryjesz tylko i zaledwie jeden jej sznureczek z miliona a już zwycięstwo się odtrąbia ? :)  My nadal dzięki temu MECHANZMOWI i jego działaniu możemy nadal istnieć na Ziemi ! Zmienisz reguły ?  To je dla siebie zmienisz NIE dla Ziemi !!! I przegrasz albo ....zaczniesz na nowo.Reguły natury są NIENARUSZALNE !!!

Portret użytkownika Illuminat13

5

5

1 Oto rodowód potomków Adama.
Gdy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boga stworzył go; 2 stworzył mężczyznę i niewiastę, pobłogosławił ich i dał im nazwę "ludzie", wtedy gdy ich stworzył.
3 Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. 5 Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł.
6 Gdy Set miał sto pięć lat, urodził mu się syn Enosz. 7 A po urodzeniu się Enosza żył osiemset siedem lat i miał synów oraz córki. 8 I umarł Set, przeżywszy ogółem dziewięćset dwanaście lat.
9 Gdy Enosz miał dziewięćdziesiąt lat, urodził mu się syn Kenan. 10 I żył Enosz po urodzeniu się Kenana osiemset piętnaście lat, i miał synów oraz córki. 11 Enosz umarł, przeżywszy ogółem dziewięćset pięć lat.
12 Gdy Kenan miał lat siedemdziesiąt, urodził mu się Mahalaleel. 13 A po urodzeniu mu się Mahalaleela żył Kenan osiemset czterdzieści lat i miał synów i córki.
14 I gdy Kenan przeżył ogółem dziewięćset dziesięć lat, umarł.
15 Gdy Mahalaleel miał sześćdziesiąt pięć lat, urodził mu się syn Jered. 16 A po urodzeniu się Jereda żył osiemset trzydzieści lat i miał synów i córki. 17 Gdy Mahalaleel miał ogółem osiemset dziewięćdziesiąt pięć lat, umarł.
18 Gdy Jered miał sto sześćdziesiąt dwa lata, urodził mu się syn Henoch. 19 A po urodzeniu się Henocha Jered żył osiemset lat i miał synów i córki. 20 Jered przeżył ogółem dziewięćset sześćdziesiąt dwa lata, i umarł.
21 Gdy Henoch miał sześćdziesiąt pięć lat, urodził mu się syn Metuszelach. 22 Henoch po urodzeniu się Metuszelacha żył w przyjaźni z Bogiem trzysta lat i miał synów i córki. 23 Ogólna liczba lat życia Henocha: trzysta sześćdziesiąt pięć. 24 Żył więc Henoch w przyjaźni z Bogiem, a następnie znikł, bo zabrał go Bóg2.
25 Gdy Metuszelach miał sto osiemdziesiąt siedem lat, urodził mu się syn Lamek. 26 Po urodzeniu się Lameka żył jeszcze siedemset osiemdziesiąt dwa lata i miał synów i córki. 27 Metuszelach umarł mając ogółem dziewięćset sześćdziesiąt dziewięć lat.
28 Gdy Lamek miał sto osiemdziesiąt dwa lata, urodził mu się syn. 29 A dając mu imię Noe3, powiedział: «Ten niechaj nam będzie pociechą w naszej pracy i trudzie rąk naszych na ziemi, którą Pan przeklął». 30 Lamek po urodzeniu się Noego żył pięćset dziewięćdziesiąt pięć lat i miał synów i córki. 31 Umierając Lamek miał ogółem siedemset siedemdziesiąt siedem lat.
32 A gdy Noe miał pięćset lat, urodzili mu się: Sem4, Cham i Jafet.      Byly inne warunki klimatyczne

Wydarzenia towarzyszące potopowi

Rozdziały siódmy i ósmy Księgi Rodzaju opisują, co działo się w czasie potopu. Jeśli przyjrzymy im się lepiej, zrozumiemy, co stało się z pierwotną Ziemią. Biblia mówi, że w czasie potopu miały miejsce następujące wydarzenia:

1. Otworzyły się upusty nieba
2. Wytrysnęły źródła wielkiej otchłani.
3. Przez czterdzieści dni i nocy padał deszcz.
4. Na całej Ziemi wystąpiła wzmożona aktywność pływów morskich.
5. Skorupa ziemska unosiła się i opadała.   Ziemia miala oslone w postaci wody teraz tego nie ma promieniowanie sloneczne kosmiczne  niszczy dna  Jest to tez efekt zmian genetycznych

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

nie zwracaj uwagi nad

nie zwracaj uwagi nad nadmierne bogacenie sie materializm czy jestes szczesliwy bardziej z tego powodu [pustka cie zrzera ] Jestes istota fizyczna ograniczona w ciele smierc cie dopadnie w rozny sposob [wypadki choroby starosc i wiele innych czynnikow] Szukaj odpowiedzi bo malo masz czasu zacznij szukac bo po tamtej stronie nie bedzie takiej mozliwosci Tam zapisuja wszystko maja mega /komputery//  

Powszechny sąd Boży nad światem

 

24

1 Oto Pan pustoszy ziemię,
niszczy ją i przewraca jej powierzchnię,
a mieszkańców jej rozprasza.
2 I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan,
jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani,
jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją,
jak wierzyciel, tak jego dłużnik.
3 Okropnie spustoszona będzie ziemia
i bezgranicznie rozdrapana,
bo Pan wydał taki wyrok.
4 Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała;
świat opadł z sił, niszczeje,
niebo wraz z ziemią się wyczerpały.
5 Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców,
bo pogwałcili prawa,
przestąpili przykazania,
złamali wieczyste przymierze.
6 Dlatego ziemię pochłania przekleństwo,
a jej mieszkańcy odpokutowują;
dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi
i mało ludzi zostało.    20 ziemia się mocno będzie zataczać jak pijany
i jak budka [na wietrze] będzie się chwiała;
grzech jej zaciąży nad nią,
tak iż upadnie i już nie powstanie.
21 Nastąpi w ów dzień to, iż Pan skarze
wojsko niebieskie tam, w górze5
i królów ziemskich tu - na dole.
22 Zostaną zgromadzeni, uwięzieni w lochu;
będą zamknięci w więzieniu,
a po wielu latach będą ukarani.   https://www.youtube.com/watch?v=eCAdvVqQx7c

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Kwazar

autor: Illuminat13 przepisał:

autor: Illuminat13 przepisał:" Oto Pan pustoszy ziemię" i "Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana,bo Pan wydał taki wyrok" ...i ...Nie I...raczej BO....nawet pan nie jest lepszy od stworzenia swojego.Jak widać nic konkretnego też nie potrafi stworzeniu swojemu zaproponować.Czyli wespół w zespół razem wspólnie wynik dzieła końcowego boskiego tylko MORD,ROZPACZ I BEZNADZIEJA się wyłania z tego obrazu.Chciałoby sie rzec Typowy obraz PIEKŁA ? Trochę szkoda że malowany ponoć ręką boską.Reszta cukierków?Nie no spoko TYLOKO W RAJU ! :))))))))))))

Portret użytkownika Illuminat13

6

6

1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
3 Wtedy Bóg rzekł: «[[[[[[[[[Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko[[[[ sto dwadzieścia lat2]]]]]». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.  Nikt tej magicznej liczby nie przekroczyl lat   TEN swiat chociaz pod moca Stworcy [fizyka kwantowa] dalej jest upadly POKI nie zostana wylapane duchy nefilimow i upadle anioly na ziemi nie bedzie spokoju Wszyscy wielcy kaplani religi prezydenci bankierzy ludzie u  szczytu wladzy sa pod ich wplywem https://www.youtube.com/watch?v=opTaLJplRo8   Koniec swiata jest po to azeby osadzic upadlych i zlych ludzi  NA nowej ziemi niesmiertelnej nie bedzie upadku  nie bedzie smierci i chorob

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika PrawNICK

1. Niech ktoś powie tym

1. Niech ktoś powie tym naukowcom, że ludzie to nie nicienie.

2. Ludzie mają zaprogramowaną sztucznie skróconą długość życia. Wiadomo o tym od czasu jak naukowcy odkryli, że komórki mają licznik ograniczający maksymalną liczbę odtworzeń.

3. Już w starożytności wybrańcy mogli zyć nawet 1000 lat.

Strony