Odkryto kolejną błękitną planetę w Układzie Słonecznym

Kategorie: 

Źródło: NASA

NASA po raz drugi w ciągu ostatnich sześciu tygodni poformowała o epokowym odkryciu, którego dokonała sonda międzyplanetarna New Horizons, która niedawno eksplorowała po raz pierwszy w takich szczegółach niedawno zdegradowanego jako planetę Plutona. Okazało się, że Pluton ma błękitne niebo. Dodatkowo eksperci z NASA poinformowali, że na powierzchni Plutona znaleziono ślady obecności lodu.

 

Jak zwykle gdy NASA ogłasza przełomowe odkrycie większość ludzi czeka na informacje o odkryciu życia pozaziemskiego. Tak było kilka tygodni temu gdy ogłoszono istnienie na Marsie wody w stanie ciekłym i tak samo jest tym razem. Na Plutonie nie odkryto co prawda śladów życia pozaziemskiego, ale i tak trzeba przyznać, że nowe ustalenia są spektakularne.

Źródło: NASA

Przede wszystkim naukowcy byli zdumieni widząc dowody na to, że cząstki pyłu znajdujące się w atmosferze Plutona rozszczepiają widmo światła słonecznego w bardzo podobny sposób jak te na Ziemi. Innymi słowy niebo na Plutonie jest błękitne jak na Ziemi. Eksperci sugerują, że drobinki, które za to odpowiadają są zwykle czerwone lub szare i właśnie dlatego rozpraszają niebieskie światło. Na Ziemi odpowiadają za to przeważnie drobne cząstki azotu.

Źródło: NASA

Dzięki zdjęciom z New Horizons, odkryto wiele nowych formacji na Plutonie, które prawdopodobnie są zlodowaceniami. Lód widać tylko w niektórych miejscach planety i naukowcy nie mają pojęcia od czego to zależy. Na dodatek większe skupiska lodu mają wyraźnie jasnoczerwony kolor. Nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego woda na Plutonie jest czerwona. Jedna z hipotez zakłada, że ma to związek z obecnością jakiegoś barwnika na powierzchni planety.

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu astronomicznego:

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Impuls

No znowu się będę czepiał,

No znowu się będę czepiał, ale czytelnik przeczytwaszy tytuł będzie się spodziewał nowej planety w układzie słonecznym, tymczasem mowa o Plutonie... Znów tabloidowy tytuł mający na celu przykuć uwagę. Rozumiem takie działania, po części, ale to już przegięcie.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika japycz

Nasa wg grafiku ma odkryc

Nasa wg grafiku ma odkryc zycie w ciagu najblizych 10 lat. Dlatego wlasnie mowia nam ze planet jest pelno, wody na nich pelno... to czesc planu zebyscie przestali wierzyc w Boga a zaczeli wierzyc w "nauke".

Portret użytkownika amen

Stwórca na wszystko ma czas

Stwórca na wszystko ma czas Smile
A wiec czas na obalenie nauki Smile
5 A gdy otworzył pieczęć trzecią,
usłyszałem trzecie Zwierzę, mówiące:
«Przyjdź!»
I ujrzałem:
a oto czarny koń,
a siedzący na nim miał w ręce wagę .  
zostanie ukazana waga to znaczy nauka  .
 
 

Portret użytkownika amen

Stwórca to nie religia

Stwórca to nie religia .

Stwórca nie potrzebuje wyznawców .

Stwórca nie szuka ludzi .

Mylisz pojęcia wasze bóstwa religia
potrzebują wyznawców  .

Stwórca nie potrzebuje tu nie ma kolejki on nie szuka was ty masz go odszukać Smile

Moneta nie należy do Cesarza .
Cesarza dostał moment i tylko od niego zależy jak wykorzystał ten moment.
Jak nie rozumiesz .
Cesarza i moneta należą do stwórcy tylko mają wolną wole na moment
.
demona tez dał stwórca i tez zabierze nie potrzebuje armie wystarczy jeden klik Smile
 

Portret użytkownika And

Myślę, że kreator ciągle

Myślę, że kreator ciągle tworzył Ziemię (Wychodziła poprzez biała dziurę czyli Słońce) i co chwila się oddala i wychodzi następna. Wenus prawdopodobnie ma podobną atmosferę i temperaturę jak Ziemia, ale daleko od gruntu. Tak jakby była zamrożona, aby później stać się planetą nadającą się do życia.
 

Portret użytkownika abc

Kiedyś mówili: jeżeli tylko

Kiedyś mówili: jeżeli tylko znajdziemy związki z których mogą powstać związki organiczne - na pewno odkryjemy życie. Okazuje się, że związków organicznych jest pod dostatkiem w najróżniejszych miejscach.
Kiedyś mówili: jezeli tylko znajdziemy jakies planety - na pewno odkryjemy życie. Okazuje się, że planet jest pełno.
Kiedyś mówili: jeżeli tylko nzjadziemy wodę - na pewno odkryjemy życie. Okazuje się, że wody jest pełno.
Czego jeszcze brakuje do odkrycia życia?

 

Strony

Skomentuj