Odkryto gąsienice, które żywią się plastikowymi odpadkami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Obecnie około 300 milionów ton plastikowych odpadów ląduje rocznie na składowiskach, z których większość pozostaje w formie niemal nietkniętej przez kolejne dziesiątki, a nawet setki lat. Gąsienice łaźbca, owada z rzędu motyli, żywią się woskiem z pszczelich uli. Odkryto jednak, że owady są w stanie zjadać i trawić polietylen oraz inne rodzaje plastiku, co pozwala wykorzystywać je do utylizacji śmieci.

W ciągu ostatnich dwóch lat naukowcy odkryli kilka gatunków owadów, których larwy są w stanie rozwiązać problem zalegającego plastiku. Udało się również znaleźć naturalnego wroga dla najsileniejszego i najbardziej rozpowszechnionego tworzywa sztucznego – polietylenu.

Źródlo: Pixabay.com

Badacze umieścili gąsienice łaźbca w plastikowym opakowaniu, a po kilku godzinach okazało się, że larwy ćmy zaczęły konsumować plastik. Łaźbce posilają się polietylenem w rekordowym tempie – w ciągu połowy dnia, około sto gąsienic zjadło prawie 100 mg, co jest tysiąc razy szybszym procesem od rozkładu plastiku przez bakterie oraz inne owady.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

I co? Śmiecimy dalej na

I co? Śmiecimy dalej na potęgę? Bo mamy robaki które mogą to zeżreć? A kto przebadał kupsko tych robaków? Jakie dalej wychodzą pochodne z metabolizmu tego plastiku? Może jakieś wzory chemiczne? Artykuł nieprofesjonalny. Ja też raz widziałem gówno psa przemieszane ze zrywką, pewnie wypatrzył w zrywce coś do żarcia ale że nie umiał wydobyć to wpierd.lił ze zrywką .. to że zjedzone nie oznacza jeszcze że to się strawi. A może by tak ludzie zaczęli jeść plastik .. po gramie dziennie, w ramach sprzątania po swojej cywilizacji, jak nie da się pogryźć to zmielić w młynku i kreska po nosie .. szybko by zniknął. Jak potraficie [email protected]ć trujące leki i inne gówno-żarcie to dlaczego nie plastik, no co wam szkodzi .. i tak za chwilę będziecie żreć mięso z komórek macierzystych mózgu Sorosa i inne mutacje, odpady zebrane z całego świata i wrzucone do Lidla po promocyjnej cenie.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

U żyda nic się nie marnuje

U żyda nic się nie marnuje więc te tłuste nażarte robaki korporacje farmaceutyczne przerobią na eko białko - zrobią z nich wołowinę lub wieprzowinę NWO - naukowcy na piśmie zapewnią konsumentów, że białko jest eko bez dodatków GMO. I wszyscy będą się cieszyli.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Skomentuj