Odkryto dwie komety, które zbliżą się do Ziemi

Kategorie: 

Kometa C/2016 U1 Neowise - Foto: Michael Jäger/ Weißenkirchen Austria

Kilka tygodni temu astronomowie odkryli dwa nieznane dotychczas obiekty kosmiczne, które zbliżają się do Ziemi. Oba ciała niebieskie są zaklasyfikowane jako komety i zbliżą się najbardziej naszej planety w połowie stycznia i na koniec lutego.

Pierwszym z odkrytych ciał niebieskich jest kometa C/2016 U1 Neowise, która dociera do najbliższego punktu względem Słońca, do dnia 14 stycznia 2017 roku. Obiekt ten znajdujący się wewnątrz orbity Merkurego.

Drugim obiektem jest odkryta również przez projekt Neowise, kometa C/2016 WF9, która jest bardzo nietypowa ponieważ nie zaobserwowano za nią zwykle ciągniętego przez takie ciała niebieskie obłoku pyłu. Ta kometa znajdzie się znacznie bliżej naszej planety i osiągnie orbitę Ziemi do 25 lutego.

Artystyczne wyobrażenie obiektu kometarnego 2016 WF9 - źródło: NEOWISE

Według astronomów ma nas minąć w odległości 51 milionów kilometrów. Warto zauważyć, że średnica komety 2016 WF9 jest szacowana na około 1 km, zatem jest to kosmiczna skała solidnych rozmiarów. Oba ciała niebieskie odnaleziono w listopadzie tego roku, według przedstawicieli NASA, nie stanowią zagrożenia dla naszej planety.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nazwisko i imię

no taaaak..... w styczniu i

no taaaak..... w styczniu i lutym może nam spaść kolejna kometa na głowę..... w marcu i kwietniu kolejna.... w maju i czerwcu kolejna..... w lecie dwie nastepne zesrają się nam na głowę.....po niewidzialnej wizycie komety ISON nikt nie zdoła przekonać mnie, że coś spadnie nam na łeb lub do oceanu...

uwaga jutro kolejny koniec świata !

Portret użytkownika Piotr Mijas

czyli wiemy kiedy się zacznie

czyli wiemy kiedy się zacznie szczury żydomasońskie do dzirek a ludzkość wie jak walczyć z kretami w szybiki sarin i po sprawie jakie to proste Bóg wie jak nam pomóc pozbyś się gryzoni a ich wielki plan NWO w pizdu hehehehehehe coby uciekając mycek nie pogubili

Portret użytkownika Antychryst666

Niestety rozrysowywanie

Niestety rozrysowywanie schematow nic nie pomoże.Kiedys któras Asteroida trafi Jackpota.Chociaż bardzo nad tym ubolewam.Kratery na ziemi o czyms swiadczą.Gdzie byl wtedy wiatrak pewnie nie działał jak zwykle.Tych największych obiektów zmienić orbity się NIE DA.Wystarczy żę nadleci jedna duża od strony Słońca i pozamiatane!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nieprawda... Dlaczego

nieprawda... Dlaczego grawitacja np Jowisza wyrzuciła potężny obiekt od siebie zamiast go przyciągnąć? WIeksze obiekty ( od śr. 1/1 000 000 średnicy np Ziemi) ich orbity własnie się zmieniają i naukowcy się dziwują "dziwnymi orbitami asteroid" dążących w okolicy Ziemi...) albo, że "zmieniłaorbitę"... Własnie tak działa ów jak go nazwałem "Wiatrak grawitacyjny". Oczywiście jest to wiatrak przestrzenny nie płaski... Smile Takwiele dużych obiektów przelatuje w okolicy Ziemi  a do nas wpadają tylko małe okruszki.. Przypadek,czy prawo grawitacji we właściwym jej pojęciu?

Strony

Skomentuj