Odkryto drugą Ziemię w sąsiedztwie Układu Słonecznego

Kategorie: 

Wizja artystyczna - źródło: ESO/M. Kornmesser

Stephen Hawking z pewnością będzie zadowolony gdy się dowie, że naukowcy odkryli w naszym najbliższym sąsiedztwie planetę przypominającą Ziemię. Ten brytyjski astrofizyk jest zwolennikiem kolonizacji obcych światów. Tak się składa, że Ross 128 b to planeta skalista, na której mogą istnieć idealne warunki dla powstania i utrzymania życia.

 

"Druga Ziemia", odkryta dzięki instrumentowi naukowemu HARPS, znajduje się 11 lat świetlnych od nas a w skali kosmicznej jest to bardzo niewiele. Co prawda Ross 128 b jest nieco dalej od planety ziemiopodobnej Proxima Centauri b, ale wydaje się najbardziej atrakcyjnym obiektem dla dalszych badań.

Wizja artystyczna - źródło: ESO/M. Kornmesser

Ross 128 b jest około 35% masywniejsza i posiada zbliżone rozmiary do Ziemi. Orbituje wokół czerwonego karła w bliskiej odległości - jeden rok na Ross 128 b trwa około 240 ziemskich godzin. Egzoplaneta przyjmuje około 38% więcej promieniowania niż Ziemia, dlatego przypuszcza się, że warunki na jej powierzchni mogą być umiarkowane, a temperatura może wahać się w przedziale od -60 do 20 stopni Celsjusza.

Naukowcy nie wiedzą jeszcze jakie warunki atmosferyczne panują na "drugiej Ziemi" i to będzie przedmiotem kolejnych badań. Może się okazać, że Ross 128 b jest przyjazna niczym Ziemia, albo skrajnie niebezpieczna jak Wenus. Dzięki przyszłym obserwacjom dowiemy się jakie są szanse na istnienie życia na egzoplanecie Ross 128 b i czy istnieją tam ślady wody w stanie ciekłym.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika n..

Ludzie nie zdają sobie sprawy

Ludzie nie zdają sobie sprawy jak cudowna i niepowtarzalna jest nasza Ziemia, i że innego "domu" tak wspaniałego nigdy i nigdzie nie znajdziemy!
Ziemia jest najcudowniejszym okruchem wszechświata i nie sposób nie podziwiać tej niezmiernej złożoności i piękna ziemskiej przyrody!

Urokliwy kwiat, malownicze krajobrazy, góry, wodospady (oglądajcie zanim kolejne znikną...), barwny ptak, motyl o misternych skrzydłach, niebo (bez oprysków) jarzące się purpurą zachodzącego słońca, czy uśmiech moich ukochanych osób, każda z tych rzeczy ciągle mnie zachwyca!

Szukałem i znalazłem wystarczająco dużo dowodów, by uwierzyć w istnienie Stwórcy!
Wszędzie wokół krzewi się bujnie ŻYCIE w całej swej oszałamiającej różnorodności!
Nigdzie w naturze nie dostrzegam przypadkowej sekwencji zdarzeń, ale wszędzie pomysłowy splot matematycznych i fizycznych praw, a cała przyroda wydaje się piękniejsza, niż jest to rzeczywiście konieczne. Trudno mi się powstrzymać od myśli, że całe to piękno istnieje z uwagi na LUDZI!

W naszym życiu i we wszechświecie uwidacznia się celowość, a wielu rzetelnych naukowców (których nie zaślepia "piniądz") też przyznało, że nie pojawiliśmy się tutaj w wyniku nieukierunkowanych procesów fizycznych lecz za sprawą "Praprzyczyny", "inteligentnego Stwórcy", gdyż rzetelne badania naukowe ukazały Jego pomysłowość, kunszt, prezyzję, i arcymistrzostwo zarówno w najmniejszych cząstkach materii, jak i ogromie kosmosu!
Skoro coś zostało tak „dostrojone”, to istnieje „Stroiciel”, czyli Stwórca, którego poczynania mają określony cel!

W Psalmie 104:24 czytamy: „Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów"!
Ten majestatyczny Stwórca, Bóg Jehowa z całą pewnością sprawi, że cała Ziemia znów będzie najpiękniejszą perłą wszechświata, a wszyscy jej mieszkańcy będą rzeczywiście szczęśliwi i już nigdy nie będą umierać, bo dla Boga nie istnieją "rzeczy niemożliwe"!

Portret użytkownika n..

A przeczytawszy to Arya,

A przeczytawszy to Arya, jeden z forumowiczów który już od dawna nienawidzi prawdziwego Boga Jehowy, rzekł do niego: "dałbym Ci plusa gdybyś przestał o Nim mówić"! Wtedy o'n.. odpowiadając mu rzekł: " idź precz szatanie!"... (1KronikZnZ 20-11-2017)

Portret użytkownika hegemonia

Jak ujrzałem krzykliwy tytuł

Jak ujrzałem krzykliwy tytuł to pomyślałem wejdę i przeczytam ledwo zacząłem i........ KONIEC . Nie zrażony tym początkowym nie powodzeniem postanowiłem przeczytać komentarze i..... NIE ZAWIODŁEM SIĘ . I po tak owocnej lekturze POSTANWIŁEM co i UCZYNIŁEM dokonać OSOBIŚCIE wpisu NIE DZIĘKUJCIE to był mój obowiązek .                                                                                                                                                                                                                            1.) ECIE-PECIE O WSZECHŚWIECIE WYNALAZKU I KOMECIE .

Strony

Skomentuj