Odkryto DNA nieznanego dotąd gatunku starożytnego człowieka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Genetyk z Uniwersytetu w stanie Texas, Ryan Bolender, znalazł w genomie współczesnego DNA należącego do Melanezyjczyków nieznanych dotąd przodków.

 

Genetyk od dłuższego czasu poświęcił się badaniom kodu genetycznego wymarłych hominidów (rodzina postępowych naczelnych, która obejmuje ludzi i małpy człekokształtne). Analizował DNA neandertalczyków oraz ludzi z Denisowej Jaskini, których inkluzje są obecne w genomie współczesnych ludzi. Naukowiec dokonał przełomu w trakcie badania genomu mieszkańców wysp Pacyfiku.

Ryan Bolender odkrył, że Malezyjczycy posiadają DNA powiązane z nieznanym gatunkiem hominidów. Według analizy, ich przodkowie nie wyglądali jak neandertalczycy lub Człowiek z Denisowej Jaskini. Oznacza to, że współczesny człowiek ma prawdopodobnie jedną trzecią przodka, który zmarł przed wykształceniem się naszej rasy.

Odkrycie Bolendera zostało opublikowane podczas konferencji amerykańskiego towarzystwa badającego genetykę człowieka. Niezależni eksperci potwierdzili hipotezę. Uważa się, że nowopoznani starożytni ludzie migrowali z Afryki około 60 do 100 tysięcy lat temu i zmieszali się z innymi członkami gatunku, którzy żyli w Euroazji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika jol

Zwiastun: przestań bredzić o

Zwiastun: przestań bredzić o żydowskiej bajce stworzonej m.in. dla wolnych ludzi Północy, twe obrzezanie duchowe wręcz jest fanatyczne, skoro na necie je głosisz wszem i wobec. Znasz dokładnie źródła "objawionej" prawdy w pustynnej księdze i skąd pochodzenie twojej religii?

Portret użytkownika bill

Jest tylko taki pewien

Jest tylko taki pewien problem, nie bylo nigdy hominidow . Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego ze wszystkie kosci hominidow po latach okazywaly sie zwyklym stetryczalym czlowiekiem, normalna malpa lub zmyslna fabrykacja czlowieka z malpa. Czego ludzie nie wiedza bo nauka odrzuca takie bledy po cichu.

Portret użytkownika Zwiastun

Achilles pokładasz nadzieję w

Achilles pokładasz nadzieję w dobre chęci niektórych polityków którzy dysponując elementem militarnym czyli przysłowiową siłą pięści zmienią świat na lepszy czyli taki jaki chcesz aby był. Nie bierzesz pod uwagę faktu że strony rzekomego konfliktu grają zaledwie rolę dobrego i złego policjanta aby ludzie wybrali jedną lub drugą stonę tego teatru kukiełkowego. Nie chcesz się obudzić i wziąć pod uwagę prawdziwego źródła wiedzy i mądrości które jest blisko każdego człowieka niemal na wyciągnięcie ręki. Dlatego wielu ludzi poczuje się w przyszłości rozczarowanych, oszukanych, zwiedzonych a wielu odejdzie od zmysłów. Bo nie przyjeli prawdy która mogła ich wyzwolić i otworzyć serca i umysły na realną rzeczywistość.

Portret użytkownika Odważniak

Ponieważ myśli kreują

Ponieważ myśli kreują rzeczywistość, należy bardzo uważać, czego sobie życzymy słowami i o czym rozmyślamy. Ponieważ wiele słów kierowanych jest teraz w kompletnie złym kierunku typu strachy, my, malutcy musimy produkować więcej dobrych myśli o pokoju i wręcz unikać słów o negatywnych emocjach, które najchętniej wciśniętoby nam w usta i myśli przez przekaziory. Ponieważ jest nas więcej, mamy większą moc, byle nie dać się zbałamucić tym, którzy nie czują piękna tańczących na wietrze liści brzozy na tle chmur.

W każdej minucie swojego życia doświadczam boskiego piękna okolicy i marzę, żeby reszta ludności poczuła to samo, że do szczęścia nie są potrzebne coraz bardziej złote klatki, tylko zwykła wolność.

Życzę nam wszystkim piękna, mądrości i spokoju.

Portret użytkownika Zwiastun

Pamiętaj AMR że ja nie

Pamiętaj AMR że ja nie przyjmuję Twojego prezentu w postaci przymiotnika jakim mnie obdarzyłeś. WIęc u kogo on pozostaje i do kogo należy ? Do nadawcy czyli do Ciebie. Żyj ze świadomością tego przymiotnika dopóki prawda nie otworzy Ci oczu. Oby nie było dla Ciebie za późno.

Skomentuj