Odkryto bakterie tworzące przewodzące sieci elektryczne na dnie oceanów

Kategorie: 

Źródło: ronalee.org

Naukowcy z Uniwersytetu w Aarhus, Dania dokonali sensacyjnego odkrycia.  Ustalono, że istnieje przepływ prądu elektrycznego na dnie morskim. Długo nie było jasne, co dokładnie było czynnikiem sprawczym istnienia tego zjawiska. Naukowcy znaleźli w końcu rozwiązanie i sugerują, że prąd może być przenoszony między bakteriami w ich wspólnej "sieci".

 

Trudno w to uwierzyć, ale bakterie wielkości do centymetra tworzą rodzaj żywego kabla elektrycznego.  Każda z tych "komórek kabla" zawiera kilka elektrycznych "przewodów", które przekazują prąd z jednego końca do drugiego. Pod mikroskopem, naukowcy odkryli nieznane dotąd rodzaje bakterii wielokomórkowych, które zawsze wykrywano, gdy zdołano uchwycić obecność prądów elektrycznych. 

 

Organizmy te są 100 razy cieńsze od włosa ludzkiego, ale wykonują wszystkie funkcje specyficzne dla kabla elektrycznego a nawet wyglądają podobnie do kabli, które są wszechobecne w naszym codziennym życiu, z tą różnicą, że są one mikroskopowe.  Te unikalne bioprzewody wydają się proste, ale mają bardzo złożoną strukturę, w nanoskali.

 

Na każdym metrze kwadratowym dna może leżeć tysiące kilometrów żywego kabla.  Zdolność do przewodzenia prądu elektrycznego daje tym organizmom ogromną przewagę. Mogą zabrać dużo energii z procesów rozkładu zachodzących w dnie morskim. Przyszłość pokaże, jaki wpływ na tworzenie nowych rodzajów elektroniki będzie mieć ten wspaniały produkt ewolucji biologicznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz123

Kamień ,minerał nie jest żywy

Kamień ,minerał nie jest żywy ,natomiast bakterie i wirusy na tym kamieniu już tak.Są ogromnie skomplikowane ,sterowane programem, na który programiści spoglądają z zachwytem i podziwem.Tak samo opisane wyżej bakterie .A jaka jest konkluzja artykułu?Bakterie "same" powstały-jaka "mądra" ewolucja.Ten pogląd podziela wielu wykształconych ludzi,podczas gdy wyrośnięte dziecko wie, że ręczną maszynkę do mięsa (gotowe elementy)trzeba ręcznie poskładać.Chyba że ktoś spróbuje, żeby sama się poskładała wrzucając elementy do pudełka kartonowego,zamykając je i potrząsając do upadłego.Nie doczeka się mięsa mielonego z tej maszynki!

Portret użytkownika Alena

Wszystko co istnieje ,zarowno

Wszystko co istnieje ,zarowno widzialne ,jak rowniez niewidzialne /przez nas niedostrzegalne /,jest Ewoluujaca Swiadomoscia a wiec wszystko ma swiadomosc - jest zywe.W Multiversie nic nie jest martwe ,bo wszystko na poziomie kwantowym jest wibracja,swiadomoscia. Wszystko zalezy od obserwatora - od niego/od jego obecnosci/ zalezy, jak zachowaja sie te porcje energii na subatomowym poziomie.

Portret użytkownika ja

skoro żyjątke te to kabelto

skoro żyjątke te to kabelto co jest generatorem wytwarzającym elektryczność Biggrin Etar? drodzy państwo czy to eter o kórym Nikola Tesla mówił i który jemu pierwszemu udało się ujażmić? dotychczasowa nauka ignoruje oficjalnie tego typu twór, ale są materiały na ten temat a mowa o złotej proporcji... czy Nassim Haramein odkrył to poraz kolejny po Tesli???

Portret użytkownika RobertM4

Sądze, że darmowa energia

Sądze, że darmowa energia jest dawno odkryta, tyle że nam jej nie udostępnią. A to dlatego, iż wtedy nie mogli by skasować podatku od emisji CO2, vat-y, sraty i wszystkie inne. No i oczywiście nie mili by nas w garści. Pomyslcie wszyscy jakie byśmy mieli życie, gdybysmy mieli darmową energię ? To jest to, do czego wszystkie rządy światowe nie dopuszczą...

Strony

Skomentuj