Odkryta dwa dni temu asteroida minie dzisiaj Ziemię

Kategorie: 

Źródło: NASA/JPL

W sobotę, 25 października bieżącego roku, astronom amator Gianluca Masi, zaobserwował nową asteroidę. Według nomenklatury astronomicznej została ona oznaczona jako 2014 UF56. Moment największego zbliżenia przypadł dzisiaj po godzinie 18:00.

 

Obiekt wielkości domu jednorodzinnego został zaobserwowany za pomocą 17-calowego teleskopu. Według naukowców jest to planetoida klasy Apollo. W tej chwili, specjaliści uważają, że średnica asteroidy wynosi około 14 metrów, ale dystans jej maksymalnego zbliżenia do powierzchni Ziemi nie został zweryfikowany.

 

Asteroida tej wielkości nie zagraża naszej planecie, ale może wywołać zniszczenia lokalne. Jest to ciało niebieskie wielkości meteoru czelabińskiego, więc wystarczy zobaczyć skutki zdarzenia z 15 lutego 2013 roku, aby uzmysłowić sobie potencjalne zniszczenia na skutek kolizji.

Według astronomów, takie asteroidy nie są niczym nadzwyczajnym i są odkrywane, praktycznie co miesiąc. Obiekt ten nie będzie oczywiście jasny. Maksymalna wielkość magnitudy jasności to +16, co oznacza, że obiekt będzie można obserwować jedynie za pomocą 16-calowego teleskopu.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu astronomicznego:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

W 1908 też podobno był

W 1908 też podobno był meteoryt tunguski, tyle, ze go nie było Biggrin Wtedy eksplodowała energia dzięki wiedzy geniusza N.Tesli, który znał układy prądów w atmosferze.
Obecnie po 100 latach wracają do wynalazków N. Tesli. Wtedy geniusz Tesli zakryli jakimś einsteinem, który wymyślił fałszywą teorię względności, która udupiła fizykę na kilkadziesiąt lat.

Portret użytkownika keri

Fizyka aż napuchła od teorii

Fizyka aż napuchła od teorii wyjaśniających, dlaczego nie działa teoria einsteina. Otóż naukowcy ciągle natrafiają na wyjątki i osobliwości wskazujace, że teoria einsteina jest fałszywa. Jednak żaden tego nie powie wprost. Wymyślają teorie wyjaśniające, dlaczego teoria einsteina jest do d.
Najbardziej żałosne jest to, że teoria względności einsteina i fizyka kwantowa mają sprzeczne założenia, przy czym doświadczenia empirycznie udowodniły jednoznacznie, ze założenia einsteina są fałszywe, a jednak obie teorie funkcjonują równolegle i naukkowcy muszą udawać, że tego nie zauważają.
Teoria względności zawsze była tylko i wyłącznie hipotezą a ma status udowodnionej nauki.
 

Strony

Skomentuj