Odkrycie w czeskim klasztorze. To prawdopodobnie gwóźdź z Ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze odkrycie czeskich archeologów, którym jest gwóźdź rodzi wiele pytań. Czy jest to faktycznie prawdziwa relikwia z Ukrzyżowania, czy jednak kolejny fałszywy gwóźdź, jakich wiele?

 

Znalezisko było ukryte w tajnym przejściu za murem jednej ze ścian klasztoru w czeskim Milevsku, mieście na południu kraju. Klasztor ten został założony w 1187 roku. Gwóźdź znajdował się w małym, drewnianym relikwiarzu, zdobionym złotem oraz srebrem, z inskrypcją IR (Iesus Rex) na wieku. Został on ukryty w klasztorze, aby ochronić go przed Husytami, którzy najprawdopodobniej zniszczyliby relikwię. Część drewna, z którego jest zrobiony, datuje się na pochodzenie z lat pomiędzy 1290, a 1394 rokiem. Jednakże inna jego część pochodzi z lat pomiędzy 260, a 416 rokiem.

 

W środku znajdował się wyszczerbiony gwóźdź o długości 6 cm, który spoczywał na krzyżu zrobionym z 21-karatowego złota. Sposób schowania relikwii, wiek drewna, z którego został zrobiony relikwiarz, jak i również sama inskrypcja z wieka, prowadzi naukowców do konkluzji, iż bardzo prawdopodobne jest to, że jest to „prawdziwa” część krzyża Jezusa. Zniszczenie archiwów przez Husytów uniemożliwiało znalezienie jakiejkolwiek wzmianki o relikwii ukrytej w czeskim klasztorze.

Jednakże, bez jakichkolwiek archiwalnych zapisów, wyżej wymienione argumenty, nie są żadnym dowodem, iż jest jeden ze Świętych Gwoździ – tych, którymi Jezus Chrystus został przybity do krzyża. Szacuje się, że użyto od 3 do 4 gwoździ podczas ukrzyżowania. Jednak miejsc, które twierdzą, że posiadają prawdziwą relikwię, jest znacznie więcej. Teraz do tej listy dołączył klasztor w Milevsku.

 

Dopóki znalezisko nie zostanie dokładnie zbadane przez ekspertów. Badania te wymagają jednak zniszczenia części przedmiotu, z tego powodu jest duża niechęć do ich przeprowadzenia. Na razie gwóźdź wróci do miejsca, gdzie go znaleziono.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: robertAnd
Portret użytkownika robertAnd

Komentarze

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Pieklo w/g wizji sw. Emmerich

Pieklo w/g wizji sw. Emmerich Katharina z Coesfeld/Dülmen...

https://www.youtube.com/watch?v=F5-gzZYVk2k

Zbawiciel nasz - Jezus Chrystus po ukrzyzowaniu Go przez posoborowych judeochrzecijanskich wojtylowych Starszych Braci w Wierze wstapil na trzy dni do Piekla. I co ten Pan Jezus w tym piekle robil takiego ? Otoz zgodnie z wizjami sw. Emmerich Katharina zyjacej w czasach napoleonskich robil to co ponizej dla Was spisalem sam jeden samiusienki swemy spracowanemy recamy niczym Lech Boleslawowicz Walesa:

"...Gdy Aniołowie otworzyli bramy piekielne, ujrzałam jakiś zamęt ohydy, przekleństw, łajań, wycia i jęków. Jezus przemówił coś do duszy Judasza, tu zamkniętej, a Aniołowie mocą Bożą całe tłumy złych duchów obalili na ziemię. Wszyscy czarci musieli uczcić i uznać Jezusa, to było dla nich najstraszniejszą męką. Mnóstwo czartów otoczono wkoło innymi, jeden przy drugim i spętano tych skrajnych, stojących w koło tak, że cała czereda pozostała w ten sposób na uwięzi. Wszystko to odbywało się według pewnych określonych postanowień. Lucyfera wrzucili Aniołowie skrępowanego w będącą tam środkową otchłań, że aż zakotłowało się za nim w ciemnościach.

Słyszałam, jeśli się nie mylę, że Lucyfer miał być znowu wypuszczony na pewien czas, coś na 50 czy 60 lat przed rokiem 2000 po Chrystusie. Innych dat nie pamiętam. Niektórzy czarci mieli być uwolnieni pierwej, na karę i kuszenie ludzi. Termin ten uwolnienia przypadał dla niektórych właśnie na nasze czasy, dla innych nieco później...".

Wyglada wiec na to, ze te wypuszczone z Piekla 60 lat temu Lucyfery i inne Belzebuby oraz Lewiatany to sie w tym Jewrokolchozie bruxelskim w "elitarne" peдalskie i pädofilskie skory poprzebierali a nawet w kardynalskie i biskupie sutanny a ci nieco glupsi w diabelskiej hierarchii to politykamy i autorytetamy moralnemy oraz celebrytamy zostaly a najglupsi z nich udzielaja sie na forach internetowych rowniez i na niniejszym "ZnZ" swiniac i upadlajac kazdy chrzescijanski artykul czy watek  :-)

Autor : Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

sw. Faustyna Kowalska

sw. Faustyna Kowalska "Koronka Do Milosierdzia Bozego"...

https://www.youtube.com/watch?v=-qmbWfOhwu8

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

"Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem"

 

—————– Imprimatur: kard. Franciszek Macharski metropolita krakowski Kraków, 16 lutego 1980

Zebral: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Kwazar

Ludowi pospolitemu aplikuje

Ludowi pospolitemu aplikuje się mity w symbolach.O Bolku co ZSRR KOMUNIZMA obalił o Jezusie z żydowkich opowieści co wino dzielił za friko...itd.....To są wszystko SZCZEPIONKI PRZECIEW OPORNOŚCI LUDU na bajki.Bez bajek, ludem nie da się w swoich celach ani sterować ani manipulować Smile A Gwoźdź ? A "gwuść wyobraźni"  jest, jak każdy widzi Tymczasem on czeski jest.A jutro, to pane Chawranek komdii ciąg dalszy.... KOMEDI  !!  pane Chawranek dalszy ciąg będzie w symbloach dla ludu prostego..

Portret użytkownika Quark

Jeśli nawet Jezusa faktycznie

Jeśli nawet Jezusa faktycznie przybito do krzyża a nie przywiązano to i tak krzyż jak i gwoździe należały do rzymian i żadne z tych rzeczy nie miały prawa zmienić właściciela a poza tym WĄTPILWYM jest aby komukolwiek w tamtych czasach przyszło do głowy zabrać to cholerstwo "na pamiątkę" . Tak jak NIKT nie pomyślał by zachować sobie bat , którym go ubiczowano ani "korony" cierniowej a były to małe przedmioty , które dałoby się schować pod pazuchę .. Grota w której go pochowano mimo , że z kamienia też nie przetrwała . A wogóle to cała ta durna maniera z gromadzeniem relikwi , szczególnie tych powiązanych z czyimś cierpieniem powstała dopiero w średniowieczu , kiedy to ubzdurano sobie ,że Bóg pozwolił żydkom zabić własnego syna by w ten sposób "odkupić" (za swoje) ICH WINY !

Strony

Skomentuj