Odkrycie, które wywraca do góry nogami wszystko, co wiedzieliśmy o nadprzewodnictwie!

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Najnowsze badania w dziedzinie nadprzewodnictwa przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu Princeton i współpracowników zaskoczyły świat nauki, odkrywając fenomen, który wykracza poza dotychczasowe teorie. W centrum tych badań znalazły się fluktuacje kwantowe występujące w atomowo cienkich warstwach półmetallicznego ditellurku wolframu (WTe2), które przy niskich temperaturach przechodzą niespodziewane zjawisko nazywane "nagłą śmiercią".

 

To odkrycie rzuca nowe światło na zrozumienie nadprzewodnictwa w materiałach dwuwymiarowych i wskazuje na konieczność opracowania nowych teorii opisujących te procesy.

 

Naukowcy stwierdzili, że można precyzyjnie kontrolować właściwości nadprzewodnictwa przez dostosowanie gęstości elektronów w materiale za pomocą napięcia bramki. W pewnym krytycznym punkcie gęstości elektronów, wiry kwantowe gwałtownie się mnożą i niszczą stan nadprzewodzący, co prowadzi do kwantowego przejścia fazowego. Aby wykryć obecność tych wirów, badacze stworzyli niewielki gradient temperatury w próbce, co pozwoliło na bezpośrednie wykrycie tych poruszających się wirów, dając naukowcom narzędzie do mierzenia fluktuacji kwantowych w próbce, co wcześniej było trudne do osiągnięcia.

 

Jednym z najbardziej zaskakujących odkryć była niezwykła odporność wirów, które przetrwały przy znacznie wyższych temperaturach i polach magnetycznych, niż oczekiwano. Jednak najbardziej zdumiewającym odkryciem było to, że sygnał wirów nagle znikał, gdy gęstość elektronów była dostosowywana tuż poniżej krytycznej wartości, przy której następuje kwantowe przejście fazowe stanu nadprzewodzącego.

 

W tym krytycznym punkcie gęstości elektronów, znanym jako kwantowy punkt krytyczny (QCP), fluktuacje kwantowe napędzają przejście fazowe. To zjawisko "nagłej śmierci" fluktuacji było całkowicie nieoczekiwane i stoi w sprzeczności z obecnymi teoriami, wymagając nowych teoretycznych i eksperymentalnych badań w przyszłości.

 

Te przełomowe odkrycia nie tylko rzucają wyzwanie obecnemu zrozumieniu nadprzewodnictwa, ale także otwierają nowe możliwości badań, które mogą prowadzić do opracowania nowych technologii. Z pewnością będą kontynuowane, a my możemy z niecierpliwością oczekiwać na dalsze rezultaty, które mogą przedefiniować nasze rozumienie nadprzewodnictwa i zrewolucjonizować wiele aspektów technologii i inżynierii.

 

**Słowa kluczowe:**

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

inzynieresku megiszterenko -

inzynieresku megiszterenko - Jedynie tylko to co skopiujesz od innych jest prawdą o ile oni napisali prawdę - twoje wyskroby to niezmiennie i zawsze kłamliwe gnioty. 

Zawsze mam radochę wytknąć ci paszkwile , kłamstwa , gnioty , idiotyzmy czy poprostu gupie wpisy a teraz doszły jeszcze teksty innych kopiowane i przywłaszczane sobie przez ciebie jak złodziej. Jesteś zwyklą miernotą intelektualną i złodziejem czyjejś pracy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika dobra rada

Inszhalator, jak zwykle

Inszhalator, jak zwykle pierdolisz trzy po trzy. Zamiast wiedzieć co mówisz, mówisz co wiesz. 
Mieszasz kilka zupełnie różnych rzeczy tworząc jakiegoś potworka.
Już lepiej nie zabieraj głosu. Milczenie jest złotem, zwłaszcza w twoim przypadku.

Portret użytkownika inzynier magister

sąblisko odkrycia napędu UFO

są blisko odkrycia napędu UFO pojazdów czyli Viman bo Vimany są napędzane wirami jak informują zródła starożytne !!! a i w czasie hitleryzmu też prowadzono badania nad wirami, robił to szkopski naukiowiec

rodzony w 1885 roku austriacki przyrodnik i wynalazca Wiktor Shuaberger w 1935 roku, na zaproszenie Juliusa Streichera, wygłasza serię wykładów dla techników Siemensa oraz rozpoczyna prace nad urządzeniami do uzdatniania wody. Później szereg pomysłów Shuabergera zostaje wykorzystanych przez zakłady Messerschmitta w systemach chłodzenia silników lotniczych. Jest wynalazcą i właścicielem wielu patentów z działów przepływu wody, transformacji substancji lotnych i najbardziej znanym patentem turbiny wiatrowej. W 1944 roku pracuje z grupą inżynierów w obozie koncentracyjnym w Mauthausen nad budową silników do samolotów i łodzi podwodnych. Po wojnie na krótko aresztowany i zwolniony Schauberger zamieszkuje w Linzu i udoskonala patenty turbin wodnych i wiatrowych. Wiele osób twierdzi że w Mauthausen pracował również nad supertajnymi projektami silników do pojazdów antygrawitacyjnych. Z wykorzystaniem energii jądrowej lub innej naturalnej, nad którą pracowano w bunkrach kompleksu Mauthausen. Pojawia się szereg opowieści o tym, że wojska aliantów po wyzwoleniu obozu znalazły w tajnym kompleksie radioaktywne pomieszczenia i szereg skomplikowanych urządzeń, a dokumentacja całości trafiła do OSS (Office of Strategic Services), amerykańskiej agencji wywiadowczej. Nie udało się jednak tych opowieści uwiarygodnić. Faktem jest, że znane i opatentowane projekty Shuabergera wykorzystujące energię sił przyrody swoim wyglądem jak i działaniem przypominają słynny Die Glocke (Dzwon), który był rzekomo ściśle tajnym nazistowskim urządzeniem technologicznym, Wunderwaffe. Pierwsze wzmianki o Die Glocke związane są z Towarzystwem Vril. Tajnym stowarzyszeniem, które rzekomo istniało w Niemczech w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Towarzystwo Vril miało przyczynić się rozwoju narodowego socjalizmu i Trzeciej Rzeszy, używając nadnaturalnych energii do pracy nad stworzeniem innowacyjnych urządzeń latających – tzw. „NS-Flugscheiben” albo „Reichsflugscheiben”, szerzej znanych pod nazwą Haunebu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Dali ciebie wincyj szeklów 

Dali ciebie wincyj szeklów  czy o co chodzi z tymi kłamstwami  z pod  twojego  pejsa ??    Nie ma nadziei  na to  by ten naród   obudził się , do puki zyd będzie miał prawo głosu  a   kolejny zyd  z anbony nadawał  , kraj  ten   i lud jego  będzie  głupi  jak do tychczas , moim  marzeniem jest  tylko tyle  byście  zmądrzeli   i zaprzestali utrzymywać  tych powyżej , wiara   jest sama w sobie   do zaadaptowania     ale bez pośredników handlowych   , wszelkie budowle sakralne   są na naszej ziemi i należą  formalnie do Narodu , przecież  żaden ksiądz  prałat czy zakonniców   wielu  niczego własnymi rękami nie wybudowali , nabyli prawa własności    podstępem   idetycznie jak zydowstwo  chce zajebać  całę ulice w  myśl tego ze spatkobierców nie  było  ale jakiś   pierdolony zyd  mieszkał  na tej ulicy  więc  domniemać   można  że cała  dzielnica w koło tej uliczki należy do bezspadkowych   skurwieli , czy nie widzicie  że  to szfyndel   odkalkowany od concordatu ??   Może okradać nas kościółek zydowski   więc i zydek zaciera swoje   śmierdzące   rączki   

A gościu  oderwany od  szeszyfistosci    o jakiś   hunebund vel pejs  struktórach pisze  a co ciekawe   to raz pisze że to istoty anielskie  innym razem że to  naziści   lub w innej okoliczności  że jezus  jest jogginem ,  ostatnio napierdalał o reikarnacji  jak o czymś co jest   fsryntne i nieprawdziwe   ......  i tak w kółko  niebiańskiej   struktóry w pustej dyni  oszustowa  i gdy nawet naplujemy łajzie w ryj    włącza wycieraczki i   jedzie  dalej  w swoim zakłamanym formacie   dla  debili    

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika syriues

Zadziwiające jest to,ze ci

Zadziwiające jest to,ze ci "zydzi" czarnoglowi maja cala europe u swiat w garści. Nasi krolowie to Sasowie ,my Slave po polsku Niewolnik ,dlatego nas 8 innychnslowian nienawidzą i karza nam zarabiac 3 razy mniej itp

Czekaja na kolejny reset i swoj nowy porzadek ,nowa religie itp.Trzeba się tego raka pozbyc.

Portret użytkownika Kosiarz Snow

Magister ma mózg wyprany.

Magister ma mózg wyprany. Gdyby poczytał coś z klasyków (np. Platona lub chociażby Kanta), to i tak gówno by z tego zrozumiał. Jego wiara jest na poziomie 6- cio letniego dziecka, przykro mi z tego powodu, gdyż osobiście szanuję poglądy każdego, lecz mam swoje. 
Religia - Jeja.pl
z jeja.pl

Skomentuj