Odbędą się testy nowego leku, który zapewni przyszłym astronautom ochronę przed promieniowaniem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Walii dokonali wielkiego odkrycia, które pozwoli opracować lek odwracający efekty starzenia się. Środek ten posłuży do walki z chorobami nowotworowymi a także mógłby zapewnić człowiekowi ochronę przed zabójczym promieniowaniem kosmicznym, co zainteresowało agencję NASA.

 

Zespół naukowców badał w jaki sposób dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy (NAD+), nukleotyd pełniący istotną rolę w procesach oddychania komórkowego, zaangażowany jest w naprawę DNA. Podczas eksperymentów, badacze podawali myszom mononukleotyd nikotynoamidowy (NMN), czyli prekursor związku NAD+. Okazało się, że komórki stały się jeszcze bardziej aktywne w naprawianiu DNA, uszkodzonego w wyniku promieniowania i starzenia się.

 

Profesor David Sinclair powiedział, że eksperyment ten pozwolił odmłodzić komórki starych gryzoni a ich zdolność do naprawy DNA przypominała tę, jaką posiadają młode osobniki. Udało się odkryć wyjątkowy mechanizm, którego wykorzystanie pozwoli opracować lek posiadający interesujące zastosowania w medycynie - odwracanie procesów starzenia się, leczenie chorób nowotworowych, Alzheimera oraz cukrzycy.

 

Amerykańska agencja NASA jest zainteresowana możliwością zapewnienia skutecznej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Niewykluczone, że przyszli astronauci, zanim wyruszą w podróż na Marsa, będą zażywali nowy lek, dzięki któremu nie zaczną chorować na nowotwory spowodowane ekspozycją na promieniowanie. Wiele tak naprawdę zależy od kolejnych eksperymentów, które tym razem zostaną przeprowadzone na człowieku. Badania mają odbyć się już w ciągu 6 miesięcy. Naukowcy twierdzą, że opracowany przez nich lek może pojawić się na rynku w ciągu kilku lat.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Leon

Ten lek jest stosowany już co

Ten lek jest stosowany już co najmniej 40 lat w tajnych programach kosmicznych '' 20 lat i z powrotem ''. Program polega na werbowaniu młodych ludzi nie skażonych wiedzą uniwersytecką i o zdolnościach poza zmysłowych, po odbyciu służby przywraca się im wiek w ,którym rozpoczęli pracę. Artykuł jest dowodem w jaki sposób ujawnia się tajemnice żeby gawiedż nie dostała szoku. O obcych też się dowiemy że WŁAŚNIE NASA odkryła planetę na ,której istnieje życie inteligentne. A tak przy okazji na Antarktydzie odkryto zamarzniętą obcą cywilizację z wydłużonymi czaszkami,która zamarzła przez kataklizm ok.13 tyś. lat temu. ''Klika'' przygotowuje informację do mediów że odnaleziona cywilizacja jest ludzka.

Zgodnie z doniesieniami informatora pochodzącego z Tajnego Programu Kosmicznego Corey Goode, Prezydent Donald Trump zaraz po swojej inauguracji 20 stycznia tego roku wydał ściśle tajne memorandum. W nim rozkazał, aby ujawniono pakiet patentów z technologiami przeciwdziałającymi starzeniu oraz z technologiami wytwarzającymi darmową energię. Memorandum to zostało wysłane do Amerykańskiego Wydziału Obrony Narodowej oraz do agencji wywiadowczych i ze względu na swoją tajność nie zostanie podane do opinii publicznej.

https://kosmiczne-ujawnienie.blogspot.com/2017/03/najnowsze-doniesienia_25.html#more
https://kosmiczne-ujawnienie.blogspot.com/2016/08/regresja-starzenia-i-technologia.html
https://youtu.be/i-nNM9rS-04?t=2563

Skomentuj