Od początku roku przestała istnieć Holandia

Kategorie: 

Amsterdam - Źródło: pixabay.com

Operacja zmiany nazwy kraju to coś niezwykłego, ale takie rzeczy dzieją się od czasu do czasu. Niedawno Birma stała się Myanmarem a Czechy zaczęły się nazywać po angielsku Czechia zamiast Czech Republik. Teraz do nich dołączyła Holandia, która od 1 stycznia oficjalnie nazywa się Niderlandy.

 

Zmiana nazwy Holandii jest uzasadniana potrzebą odnowienia wizerunku tego kraju. Stwierdzono, że stara nazwa kojarzy się z narkotykami i prostytucją. Zdaniem tamtejszych polityków rebranding kraju ma pomóc w zerwaniu z tymi stereotypami. 

 

Argumentuje się to również w ten sposób, że nazwa Holandia dotyczy tylko części obszaru tego kraju, a nazwa Niderlandy jest bardziej adekwatna dla całości terytorium. Władze Niderlandów liczą na to, że dzięki temu rozwinie się turystyka nie tylko do Amsterdamu czy Rotterdamu, czyli rzeczywistej Holandii, ale i do innych części tego kraju.

 

Nowa nazwa kraju oznacza też duże koszty, bo konieczne jest uaktualnienie wszystkich dokumentów czy formularzy. Z pewnością nie stanie sie to od razu tylko etapami, ale i tak można się spodziewać, że wywoła to wiele perturbacji, które są teraz jeszcze trudne do przewidzenia.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rechotek

Kilka republik się odłączyło

Kilka republik się odłączyło i sowieci zmienili nazwę ale czy cała Rosja przestała istnieć? To samo z Holandią, autor koniecznie szuka sensacji. Gddyby cały kraj zalało morze to może wtedy można by mówić, że zniknął kraj ale to też byłoby naciagane.

Strony

Skomentuj