Od początku roku przestała istnieć Holandia

Kategorie: 

Amsterdam - Źródło: pixabay.com

Operacja zmiany nazwy kraju to coś niezwykłego, ale takie rzeczy dzieją się od czasu do czasu. Niedawno Birma stała się Myanmarem a Czechy zaczęły się nazywać po angielsku Czechia zamiast Czech Republik. Teraz do nich dołączyła Holandia, która od 1 stycznia oficjalnie nazywa się Niderlandy.

 

Zmiana nazwy Holandii jest uzasadniana potrzebą odnowienia wizerunku tego kraju. Stwierdzono, że stara nazwa kojarzy się z narkotykami i prostytucją. Zdaniem tamtejszych polityków rebranding kraju ma pomóc w zerwaniu z tymi stereotypami. 

 

Argumentuje się to również w ten sposób, że nazwa Holandia dotyczy tylko części obszaru tego kraju, a nazwa Niderlandy jest bardziej adekwatna dla całości terytorium. Władze Niderlandów liczą na to, że dzięki temu rozwinie się turystyka nie tylko do Amsterdamu czy Rotterdamu, czyli rzeczywistej Holandii, ale i do innych części tego kraju.

 

Nowa nazwa kraju oznacza też duże koszty, bo konieczne jest uaktualnienie wszystkich dokumentów czy formularzy. Z pewnością nie stanie sie to od razu tylko etapami, ale i tak można się spodziewać, że wywoła to wiele perturbacji, które są teraz jeszcze trudne do przewidzenia.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rechotek

Kilka republik się odłączyło

Kilka republik się odłączyło i sowieci zmienili nazwę ale czy cała Rosja przestała istnieć? To samo z Holandią, autor koniecznie szuka sensacji. Gddyby cały kraj zalało morze to może wtedy można by mówić, że zniknął kraj ale to też byłoby naciagane.

Portret użytkownika Kmieć

Kolego. 

Kolego. 
Coś mi się widzi, że za często bywasz u rabina Białczyńskiego.
Szowinizmem przesiąkłeś. A on Słowianom obcy (zarówno szowinizm jak i rabinizm).

A odnośnie konotacji (związków i powiązań oraz dziedzictwa) języka polskiego najlepiej poczytać tu: https://wspanialarzeczpospolita.pl/spis-tresci/
Autor strony musiał zaprzestać publikacji i uciec z III RyPy bo coraz silniejsze szykany groziły mu wpędzeniem w długi, uwięzieniem, a kto wie, czy nie czymś gorszym.

P.S. A od rabina Białczyńskiego trzymaj się z daleka. Bo on taki "słowianin" jak "Michnik"- Szechter, znaczy nadjordański.

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Nexus.7

My z kolan się podniesiemy a

My z kolan się podniesiemy a wy dalej będziecie kiwać głowami do ściany jednocześnie się do niej modląc. Do tego jesteśmy oryginałem człowieka na tej Ziemi z genotypem Stwórcy a nie hybrydami ze zrytymi genami...

A do tego - Dlaczego ONI podmieniają polskie dzieci w szpitalach: http://porozmawiajmy.tv/dlaczego-oni-podmieniaja-polskie-dzieci-w-szpitalach-ewa-wozniak

Jeszcze to: “Oto sprawię, że ci z synagogi szatana,
którzy podają się za Żydów a nimi nie są, lecz kłamią,
oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg,
i poznają, że ja ciebie umiłowałem.”

(Obj. Jana 3:9)

Domyśl się sam do kogo zwraca się Stwórca...

Pozdrawiam'

Posłuszeństwo zabija więcej osób niż rewolucja...

Strony

Skomentuj