Od 2000 roku ludzie odzyskali z morza obszar lądu wielkości Luksemburga

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Brytyjscy naukowcy z University of Southampton przeanalizowali zdjęcia satelitarne pokazujące zmiany linii brzegowych w 135 największych miastach na całym świecie. Specjaliści ostrzegają, że projekty powiększania obszarów lądowych mogą szkodzić środowisku, a ich rezultaty zostaną zniweczone do końca wieku z powodu podnoszącego się poziomu mórz.

 

Od 2000 roku ludzie na całym świecie zbudowali ponad 2,5 tys. km2 sztucznych terenów, co odpowiada powierzchni Luksemburga. Tak wynika z pracy naukowej naukowców z University of Southampton w Wielkiej Brytanii, opublikowanej w czasopiśmie naukowym Earth's Future. Eksperci przeanalizowali zdjęcia satelitarne przedstawiające zmiany konturów wybrzeża w 135 głównych miastach na całym świecie.

 

Wyniki pokazują, że budowa nowych terytoriów jest najbardziej aktywna w krajach południowych. Liderami w tym obszarze były Chiny, Indonezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W ciągu ostatnich 23 lat sam Szanghaj dodał około 350 km2 ziemi. Większość projektów była napędzana rozbudową portów, potrzebą nowej przestrzeni miejskiej i industrializacją. W mniejszym stopniu sztuczne tereny zostały stworzone pod prestiżowe projekty, takie jak wyspy w kształcie palm w Dubaju.

Naukowcy ostrzegają, że rekultywacja i nasypywanie sztucznych terenów ma ogromny wpływ na środowisko, często prowadząc do niszczenia terenów podmokłych i nieodwracalnych szkód w ekosystemach. Na przykład w Morzu Żółtym ponad połowa równin pływowych została utracona z powodu budowy sztucznego lądu. I niestety, znaczna część tego nowego lądu prawdopodobnie nie przetrwa długo: ponad dwie trzecie nowego lądu przybrzeżnego prawdopodobnie będzie zagrożone gwałtownym wzrostem poziomu mórz do końca stulecia.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

ten młody to nie Lech ,

ten młody to nie Lech , akcent krainy u i Lechy dla niego nic nie znaczą - mąciciele , nic więcej. robią zasłonę dymną tak jak we francji - ludzie w milionach na ulicach już , obalą makarona a już wyłażą inne głowy hydry aby V republika była pod kontrolą kogo trzeba.

To jest chwilowe uspokojenie, niby nowi , niby nasi ale oni są po to aby zinfiltrować protestujących , wychwycić tych z charyzmą , zlikwidowadaćpo cichu a samameu na tej kanwie zrobic niby nowy porządek i rządzić dalej tak jak dawniej z tą różnicą , że znów trzeba się ukryć i zza zasłony rządzić tak jak dawniej.

Nowy ład na starych zasadach zasłonięty przewrotem na niby.

Ile razy to w PL przerabialiśmy ? A u wałdzy ci sami - była komuna , upadła a za sterami komuniści , którzy nagle są demokratami w republice .

jaki jest element wspólny - rzeczpospolita - z łaciny res publica - republika

zajrzyj w swój dowód osobisty czyli tzw. kenkartę czy ID z angola - repulic of poland .

Co ma wspólnego demokracja z republiką - nic , dzieli je wszystko.

Demokracja to wola suwerenów a republika to wola senatu - wybrańców , zarządzających , tzw. nadludzi , którzy uzurpują sobie władzę poprzez prawo nadawane przez samozwańczo pseudowyznaczonych przez boga/bogów byt nietykalny , wymyślony aby pospólstwo się bało wybranych i boga czy bogów . Prawo oni tworza aby służyło im a nie suwerenom.

Schemat jest ten sam od ponad 2000 lat - ale się kończy ich czas na szczęście i republikanie samozwańczy dostaja spazmów i sraki Smile

 

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Ja sie zastanawiam nadal po

Ja sie zastanawiam nadal po co im tyle tam czołgów, rakiet itp.I tak sobie pomyślałem, ze jak xhca tam stworzyć nowe państwo ,to przecież szybko potrzebne im bedzie sila militarną do obrony.i tak mi się ta układanka ułożyła w ciekawą teorie 

Portret użytkownika Medium

Obejrzałam, ale trudno mi

Obejrzałam, ale trudno mi uznać kanał za imponujący, skoro gospodarz był niedoinformowany w sprawie autorstwa wyroku na Putina. 

Nazwa kanału - PolinTyka - realnie świetna, bo wieloznaczna. Podjęty temat, szczególnie co do projektu na Ukrainie, którego nazwy nie przytoczę, tak mnie do żywego mierzi, że miło jest słuchać kogokolwiek, komu się to nie podoba.

Czemu Ci odpisałam tutaj? Bo sama w tym samym czasie odkryłam NIESAMOWITY WĄTEK na subskrybowanym już kanale, podjęty zanim zaczęłam subskrybcję. Nie linkuję, bo to po rosyjsku, ale temat jest uderzający na całej linii, gdyż wiąże wydarzenia sprzed 20 tysięcy lat z teraźniejszością, wiąże wele naukowych zajawek, projektów, dopowiada przemilczenia.

Obejrzawszy jeden film z plejlisty odłożyłam resztę na później, by samodzielnie trochę pogrzebać, bo to prawdziwa, oszałamiająca bomba informacyjna. 

Portret użytkownika Endymion

autorem wyroku na Putina sam

autorem wyroku na Putina sam nie wiem kto jest, a Ty jesteś aż tak poinformowana?

Ważniejszy jest młody pejs, który czuje się Polakiem i jest antysyjonistą.

20 tysięcy lat powiadasz? Od kilku lat jest prowadzony remont Starego Rynku w Poznaniu, a tam co chwilę znajdują ciekawostki pod ziemią. Na głębokości 5m są budynki, podpiwniczone, czyli jakieś 10m pod ziemią. Ponoć mają 500 lat. Jakoś to wszystko burzy mój pogląd w temacie, lawina błotna nie wyjaśnia tego. Odkrycia pod Starym rynkiem w Poznaniu jak i w Krakowie powinny być nagłaśniane, a tu cisza medialna nad tym zapadła. Tu i tam odkryto coś, co przeczy obowiązującej ideologii. Podziemia Poznania, to są kanały zbudowane z cegły mające wysokość kilkunastu metrów. Kto to zbudował? Jak Metro warszawskie przy najnowsżej technice budowano tyle lat? Coś tutaj mocno nie spina się w temacie. 20.000lat temu? to zdarzyło się jakieś 300 lat temu i to jest ciekawsze.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Arya

Ważniejszy jest młody pejs,

Ważniejszy jest młody pejs, który czuje się Polakiem i jest antysyjonistą.

Pewien Żyd powiedział mi kiedyś, że środowiska żydowskie są bardzo podzielone. I tak jest nie tylko  w Pl, ale na całym świecie. Niektórzy jak chłopak z tego filmu są polskimi patriotami. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Endymion

"środowiska żydowskie są

"środowiska żydowskie są bardzo podzielone" DOKŁADNIE!

Z tego powodu nie można wrzucać wszystkich żydów do jednego worka, tak jak nie każdy Polak jest wyznawcą Kaczyńskiego. Oni są tam bardziej podzieleni niż my, w Knesecie dochodziło do mordobić, a ulice Izraela teraz są w ogniu.

Do teraz tego tematu do końca nie poznałem, jest bardzo zagmatwany. Są żydzi religijn, któzy w są w opozycji do Żydów po kądzieli (tylko), do tego są Syjoniści, co to Chazarami są i nie uznają Boga. Tych różnych odłamów jest tam wiele. Podczas IIWŚ wymordowano w Polsce (tak i w Węgrzech i Niemczech) tych religijnych, niezasymilizowanych, bednych. Zrobiła to bogata diasporra zza oceanu rękoma chazarów zza wschodu. Temat jest bardziej skomplikowany, ale spróbowałem naświetlić go w kilku zdaniach, zmuszając Was do samodzielnego poszukiwania. Rozmyślając nad tematem Habad Lubawicz, twierdzę, że oni są kwintesencją Koshernostry. W Boga nie wierzą, nie wywodzą się ze starożytnych plemion izraelskich, a robią na ofiarach holokaustu, wierze w buka oraz kontaktach w diasporze interesy. Taki Rotschild i Rockeffeler są ponoć żydami, ale jakimi??

"Niektórzy jak chłopak z tego filmu są polskimi patriotami.", chłopak dla mnie jest zbyt młody na taki światopogląd, ale obrzezując Go z podejrzeń o zadaniowość, mam szacunek do tego mlodego człowieka.. ale ten Świat jest tak pokręcony, że przestaję wierzyć włąsnym instynkom Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Oni maja patriotyzm wyssany z

Oni maja patriotyzm wyssany z mlekiem matki jak i ci co mają ojca stefana czy przekazanego z pokolenia na pokolenie ojca adolfa i tym podobnych - uważasz ich za patriotów ? Ale nie naszej społeczności  !?  Za cząłeś oddalać się o tego co pisałeś - o watachach itd.... jak szybko to się zmieniło ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

chłopak dla mnie jest zbyt

chłopak dla mnie jest zbyt młody na taki światopogląd, ale obrzezując Go z podejrzeń o zadaniowość, mam szacunek do tego mlodego człowieka

Są pewne drobiazgi, które kłują w moje oczy. W przypadku tego pajęczego pejsa to... wilcze zęby. Już kiedyś poznałam takiego super grzecznego, ułożonego, eterycznie (w ruchach) zharmonizowanego młodego człowieka, syna baletnicy, ale... no właśnie, te wilcze zęby. Na nim nauczyłam się znaczenia wilczych zębów.

A teraz pomyśl, że kiedyś mogą przybyć całe zastępy takich grzecznych młodzieńców mówiących łamaną polszczyzną, a biegłych po hebrajsku czy jidysz.

Portret użytkownika Endymion

"A teraz pomyśl, że kiedyś

"A teraz pomyśl, że kiedyś mogą przybyć całe zastępy takich grzecznych młodzieńców mówiących łamaną polszczyzną, a biegłych po hebrajsku czy jidysz." Masz rację, ale ja nie analizuję tego jak wygląda, jak mówi i kim jest, a tylko i WYŁĄCZNIE, CO MÓWI.

Są wiele frakcji: Syjoniści chcący Niebiańską Jerozolimę, którą siłą depopuplują/wyludniają tereny Ukrainy. Są tacy, którzy chcą wolności od Natalnahu w Izraelu i spokoju, są też tacy, którzy zbudowalili państwo w państwie, czyli nieformalny Polin i obawiaja się "swoich pobratymców" (jakkolwiek to określenie nie jest prawdziwe), aby nie pozabierali im tego co mają w Polsce (wpływów i dochodów). zydzi są jeszcze bardziej podzieleni wewnętrznie niż Polacy. Można krzyczeć, Polska dla Polaków! ale to nic nie zmieni. Biorę pod uwagę, że młody pejsik mówi pod publikę i udaje Polaka, jednak pomijając sektę Habad Lubawicz, jest wielu bardzo religijnych żydów, którzy potępiają politykę Izraela, Syjonistów. To oni ginęli w niemieckich obozach pracy, to ich nie wpuszczono na statku i zatopiono gdy uciekali z Węgier przed zagładą.

Niestety na tym portalu, jak i innych pokutuje przekonanie, że każdy żyd, każdy muzłumanin, każdy czarny, każdy cygan, każdy inny niż polakokatolik jest diabłem wcielonym. Problem jest w proporcjach, a ja w rowerowo spedalonym Poznaniu, zaraz stanę się mniejszością. Nie mam problemu, że jakiś Turek przez 12h/dobę prowadzi Kebaba, pracuje legalnie i ciężko, stara się mówić po Polsku. Podobnie jak Ukrainiec na budowie. Widzę jednak wysyp gruzińskich knajp, gdzie kobieta zapier.ala, a przed knajpą stado brodaczy obiboków opartych o stare Audi. Ludzie są różni i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka jak kiedyś w Niemczech; Polak=Złodziej, a to było bardzo krzywdzące dla całego Narodu polskiego.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj