Oczyszczenie środowiska potęguje globalne ocieplenie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Walka z zanieczyszczeniem powietrza doprowadziła do paradoksalnego zjawiska: czysta atmosfera zwiększa ogrzewanie Ziemi. 

Według podstawowego aksjomatu klimatyzmu jest bardzo jasne, w jaki sposób działalność człowieka doprowadziła do globalnej zmiany klimatu. Spalamy paliwo, emitujemy do atmosfery produkty spalania i gazy cieplarniane. Z tego powodu ciepło słoneczne nie jest rozpraszane, ale akumulowane, podnosząc średnią temperaturę na planecie. Wszyscy rozumieją też, że według obecnie wyznawanej ideologii aby poprawić sytuację, wystarczy przestać spalać ropę, gaz i węgiel.

 

W ostatnich latach ludzkość zdała sobie sprawę z problemu i zaczęła aktywnie ograniczać zużycie paliw kopalnych, jednocześnie zwiększając energię alternatywną. Nawet pandemia koronawirusa odegrała w tym pozytywną rolę ponieważ fabryki zmniejszyły produkcję, ruch uliczny zmniejszył się, emisje spadły. Atmosfera naprawdę się oczyściła, a służby ochrony środowiska informują, że wpływ zanieczyszczenia powietrza na klimat zmniejszył się o 30% w porównaniu z poziomem z 2000 roku. Wydawałoby się, że możemy świętować zwycięstwo nad globalnym ociepleniem. W rzeczywistości jest za wcześnie, by się radować.

 

Choć może się to wydawać dziwne, zanieczyszczone powietrze pomagało nam przez cały ten czas. Najmniejsze cząstki rozproszone w atmosferze odbijały światło słoneczne, uniemożliwiając mu dotarcie do powierzchni Ziemi. Teraz promieniowanie słoneczne swobodnie dociera do planety, podnosząc jej temperaturę. Problem w tym, że do atmosfery emitujemy nie tylko dym i sadzę, ale także gazy cieplarniane. Nawet jeśli wszystkie fabryki i transport zostaną całkowicie zatrzymane w jednej chwili, produkty spalania opadną za kilka lat, ale gazy potrwają kilkadziesiąt lat.

 

Właśnie to widzimy teraz. Przezroczysta atmosfera umożliwia promieniom słonecznym swobodny przepływ na Ziemię, ale pozostałe gazy cieplarniane nie pozwalają na rozproszenie ciepła w kosmos. Kolejny paradoks: ci sami naukowcy, którzy namawiali nas do zaprzestania zanieczyszczania powietrza, teraz proponują jego celowe „zamulenie”, aby chronić się przed promieniowaniem słonecznym. W 1991 roku na Filipinach wybuchł wulkan Pinatubo. Erupcja wyrzuciła do atmosfery ogromną ilość popiołu, którego cząsteczki tak skutecznie odbijały światło słoneczne, że w ciągu roku średnia temperatura na całej Ziemi spadła o 0,5 stopnia. Dlaczego nie powtórzyć tego sztucznie?

 

Jest wiele projektów, a najważniejszym z nich był plan Billa Gatesa. Zaproponował rozpylenie w niebo milionów ton pokruszonego węglanu wapnia - innymi słowy kredy. Chmury tej substancji będą miały wysoki współczynnik odbicia, nie przepuszczając promieni słonecznych do Ziemi, a po krótkim czasie znikną, rozpraszając się wraz z opadami. Na pierwszy rzut oka plan wydaje się dobrym pomysłem, jednak środowisko naukowe podjęło inicjatywę tak negatywnie, że trzeba było z niej zrezygnować. Naukowcy uznali, że choć nie da się obliczyć wszystkich konsekwencji takiego eksperymentu, lepiej nie ryzykować.

 

Nawiasem mówiąc, sam efekt cieplarniany nie jest taki zły, bo bez niego nie byłoby życia na Ziemi. Bez atmosferycznej „szklarni” średnia temperatura planety wynosiłaby minus 18 stopni. W tym przypadku absolutnie cała woda lądowa byłaby stałym lodem. Jedynie obecność naturalnych gazów cieplarnianych pozwala, aby „średnia planetarna” temperatura utrzymywała się na poziomie plus 15 stopni.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Wg informacji od innych

Wg informacji od innych cywilizacji z naszej galaktyki to ramię galaktyki w której jest Układ Słoneczny weszło w strefę zwiększonego promieniowania kosmicznego które gotuje Ziemię jak mikrowela podgrzewając atmosferę, wodę, a nawet magmę w wulkanch. Jak zaczną strzelać wulkany jeden po drugim to totalne zapylenie atmosfery nastąpi niejako naturalnie. Ale to długo się podgrzewa. A tymczasem trzeba zamknąć wszelkich głąbów ekologicznych czy jakieś alarmy smogowe , i grzać węglem tak na odwal aby dużo kopcić i zasilić atmosferę w cząsteczki które może nie zablokują promieniowania kosmicznego ale chociaż ograniczą efekt cieplarniany od promieniowania słonecznego. Tylko skąd wziąć w Polsce węgiel? Ale przynajmniej w innych krajach jak Chiny , Indie , Indonezja  nie żałują węgla do pieców i kotłów.

Portret użytkownika Q

No teraz to już "poleciałeś

No teraz to już "poleciałeś po bandzie".. informacje od innych cywilizacji ? Pomyśl - dlaczego ludzi i zwierząt nic nie podgrzewa skoro rzekomo to "promieniowanie" podgrzewa wodę w oceanie itd. ? Po za tym fale mikrofalowe pochłaniane są wyłącznie przez wodę i tylko ją mogą podgrzewać a nie powietrze o skałach (w magmie) nie wspominając. Wsadź cegłę lub kamień do kuchenki mikrofalowej i sobie sprawdź czy się to nagrzeje... A jak wyjmujesz coś z tej kuchenki to czujesz tam jakieś gorące powietrze ? No... to nie pitol glupot. Jedyne co może podgrzać ziemię bardziej to słońce a konkretnie zmiana kąta padania promieni słonecznych na powierzchnię lądu lub zwiększenie "mocy grzewczej" naszej gwiazdy. Najwyższą temperaturę ziemia by uzyskała w momencie gdy jej oś obrotu byłaby idealnie protopadła do płaszczyzny orbity, bo wtedy na równiku kąt padania światła byłby równy 90* a na obu półkulach byłaby wtedy ta sama pora roku np. wiosna. I nigdzie nie byłoby zimy poza samymi biegunami. I to się pewnego dnia stanie za sprawą precesji.

Portret użytkownika euklide⁣s

Najwyższą temperaturę ziemia

Najwyższą temperaturę ziemia by uzyskała w momencie gdy jej oś obrotu byłaby idealnie protopadła do płaszczyzny orbity, bo wtedy na równiku kąt padania światła byłby równy 90

Dzbanek i jego wyobraźnia przestrzenna.... Biggrin Szkoda dzbanku, że nie widzisz tego, że wtedy w innym miejscu stref podzwrotnikowych kąt padania nie będzie równy 90 stopni.

Fakty są takie, że w ostatnich dekadach "podgrzały się" wszystkie planety układu słonecznego. Wystarczy poszukać informacji o Marsie i jego topniejących czapach lodowych.

Portret użytkownika Nomen - Omen

RTĘĆ W ODRZE. Konfederacja

RTĘĆ W ODRZE. Konfederacja OSTRO: „To jest absolutny skandal! Kto poniesie za to karę?!” [VIDEO] - (12-08-2022)

„Z Odry wyławiane są tony martwych ryb. Problem narasta co najmniej od 26 lipca i pomimo upływu kilkunastu dni rządowe służby nie są w stanie ustalić pochodzenia trucizny ani sprawcy zatrucia. Czyli właściwie po co są WIOŚ i Wody Polskie?” – napisał na Twitterze Krystian Kamiński, poseł Konfederacji.

I dodał:

„Kto jest odpowiedzialny za to, że z Odry wyławiane są tony martwych ryb? Za taką zbrodnię przeciwko środowisku i sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego powinna być kara dożywotniego pozbawienia wolności”.

https://nczas.com/2022/08/12/rtec-w-odrze-konfederacja-ostro-to-jest-absolutny-skandal-kto-poniesie-za-to-kare-video/

Grozi nam kataklizm? Wysokie stężenie rtęci w Odrze. „Jest toksyczna dla ludzi i zwierząt” - (12-08-2022)

https://nczas.com/2022/08/12/grozi-nam-kataklizm-wysokie-stezenie-rteci-w-odrze-jest-toksyczna-dla-ludzi-i-zwierzat/

===

Zatrucia rtęcią

SPIS TREŚCI
Zatrucia rtęcią
Przyczyny zatrucia rtęcią
Jakie są objawy zatrucia rtęcią?
Zatrucie rtęcią - pierwsza pomoc

Jakie są objawy zatrucia rtęcią?
Doustne zatrucie się rtęcią powoduje, że po kilkunastu minutach od przyjęcia trucizny pojawiają się:

gwałtowne wymioty z większą lub mniejszą domieszką krwi,
pieczenie w jamie ustnej i przełyku,
ślinotok,
bóle brzucha,
obfite, krwawe biegunki,
odwodnienie, wstrząs i niewydolność krążenia lub obrzęk głośni - mogą powodować nawet śmierć w pierwszych 24 godzinach.
Innymi niebezpiecznymi objawami związanymi z zatruciem rtęcią są problemy z nerkami aż do bezmoczu i ostro rozwijającej się mocznicy. W jamie ustnej zaczynają pojawić się wrzodziejące i martwicze zmiany, które pokryte są szarym nalotem, ponadto na dziąsłach pojawia się czarny rąbek rtęciowy. W razie zahamowania mocznicy w okresie stopniowej regeneracji nabłonków kanalików nerkowych chorym grożą jeszcze powikłania w postaci wtórnych zakażeń układu moczowego i niebezpieczeństwa związane z uszkodzeniem miąższu wątroby lub mięśnia sercowego.

W ostrych zatruciach związkami organicznymi rtęci głównymi symptomami są: bóle głowy, drżenia mięśniowe, wzmożona pobudliwość, problemy z połykaniem, niewyraźna mowa, kłopoty z koordynacją ruchów, drgawki, a nawet śpiączka. Oprócz tego mogą wystąpić zmiany zwyrodnieniowe mięśnia sercowego.

Jeśli chcesz bezpiecznie mierzyć temperaturę, zamów Zestaw gorączkowy: bezdotykowy termometr + kompres żelowy, który w korzystnej cenie znajdziesz na Medonet Market.

Zatrucie rtęcią - pierwsza pomoc
W przypadkach doustnego zażycia soli rtęciowych trzeba jak najszybciej wypić mleko z białkami jaj kurzych! Należy również sprowokować wymioty (jeżeli same nie wystąpią) i zabezpieczyć podstawowe czynności życiowe. Ponadto osoba, która zatruła się rtęcią powinna natychmiast znaleźć się w szpitalu.

W zatruciach organicznymi związkami rtęci stosuje się: wymuszanie wymiotów, sól glauberską czy węgiel leczniczy. Oprócz tego pacjent powinien jak najszybciej znaleźć się w szpitalu.

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/zatrucia,zatrucie-rtecia---leczenie--objawy-zatrucia-rtecia-z-termometru,artykul,1577811.html

===

Spis treści
Czym jest rtęć i skąd się bierze?
W jakich produktach znajduje się rtęć?
Jakie są inne źródła rtęci?
Jaki wpływ na organizm ma rtęć?
Jak sprawdzić, czy jestem obciążony/a rtęcią?
Rtęć – jak pozbyć się jej z organizmu?

https://vitalea.pl/blog/rtec-skad-sie-bierze-oraz-jaki-ma-wplyw-na-organizm

===

Portret użytkownika Ixi

"Aby drzewa w ujęciu

"Aby drzewa w ujęciu globalnym mogły pomóc nam uporać się z globalnym ociepleniem, redukcją zanieczyszczeń i przywróceniem hydro-cyrkulacji sprzed choćby 100 lat, należałoby zwiększyć poziom zalesienia co najmniej dwukrotnie w ciągu jednego roku!"

Portret użytkownika syriues

Te artykuly jak i tezy na

Te artykuly jak i tezy na temat ocieplenia to zwykla manipulacja i nawet czytac die tego nie da.ziemia przechodzi w inna czestotliwosc i noe da sie tego cofnąć,.grzanie z gwiazdozbioru wodnika najwidoczniej zmieni ziemię  .

Kto wie na czym sie to skończy. Moze kolejny potop,może gorotwory.

Portret użytkownika spokoluz

Nie wiem też jaki i nikt nie

Nie wiem też jaki i nikt nie wie ale od czasu zbliżania się do gwiazdozbioru wodnika częstotliwość schumana zaczęła rosnąć i obecnie jest ok. 4-5 krotnie wyższa. Raczej nikt nie wie o co chodzi bo ostatni taki epizod przejścia z gwaizdozbioru w gwaizdozbiór byłu ponad 2 tysie lat wstecz a ostatnie wejście w wodnika ponad 25 tysi lat temu.

Nawet Ty ze swoją wiedzą nie wiesz o co chodzi ale to jest fakt , którego nie można wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj