Ocieplenie może doprowadzić do wymarcia 900 gatunków ptaków

Kategorie: 

levoici.blogspot.com

Zmiany klimatu na naszej planecie powodujące wzrost temperatury mogą doprowadzić do zaniku 600 do 900 gatunków ptaków.  Jak wynika z oceny sytuacji wykonanej przez międzynarodowych ekspertów od zmian klimatu do roku 2100 średnia temperatura Ziemi może wzrosnąć, o co najmniej 1,8 stopnia, a maksymalnie nawet o 4,6 stopnia.

 

Badania przeprowadzono przez zespół naukowców z University of Utah. Zniknięcie tak dużej liczby gatunków ptaków będzie wynikać ze wzrostu temperatury powierzchni. Może zniknąć aż 89% z wymarłych gatunków tropikalnych. A każdy kolejny wzrost temperatury o jeden stopień doprowadzi do wyginięcia kolejnych 100-500 gatunków ptaków, powiedzieli naukowcy.

 

Przyczyną wyginięcia danego gatunku, jest najczęściej zniknięcie ich naturalnego siedliska. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie aż 92% siedlisk tropikalnych ptaków mniej. Ponadto, naukowcy ostrzegają, że większość gatunków ptaków, które żyją w strefie tropikalnej, obecnie znajduje się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem.

 

Naukowcy uważają też, że jako pierwsze wymierania doświadczą gatunki żyjące w górach i na wybrzeżu, a także ptaki, które żyją w wyjątkowym klimacie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Gabriel

Wiadomo nie od dzis, ze jak

Wiadomo nie od dzis, ze jak się ociepla to organizmy się budzą do życia, a kiedy oziębia to wymierają albo drętwieją w sen.Po takich naturalnych zmianach roślinność ożyje jak po naturalnych pożarach lasów tropikalnych, reszty dopełni naturalne użyźnienie ziemi mikro i makroelementami z pyłów wulkanicznych na przykład.Moze po pewnym czasie Ziemia stanie sę roślinnym i zwierzęcym rajem. 

Portret użytkownika kokos

"Zmiany klimatu na naszej

"Zmiany klimatu na naszej planecie powodujące wzrost temperatury mogą doprowadzić do zaniku 600 do 900 gatunków ptaków.aŻeby zrozumieć zmiany zachodzące obecnie i próbować oddzielić prawdę od fałszy w kwestii ocieplenia klimatu serwowana nam przez "naukowców", należy zacząć od początku.Teoria o młodym wieku ziemi, którą to wyjaśnia dr Hovind została zarzucona przez sceptyków, twierdzących, że w ustach kaznodzieii powołującego się na Biblie nie może by prawdziwa( być może nawet nie wysłuchali jej do końca).W innym wykładzie tegoż pana ( http://www.youtube.com/watch?v=MJJ2yPxT-Vo&feature=related ), możemy posłuchać szczegółowe wyjaśnienia dot. w/w teorii. Niestety może być to (dla niektórych) dość nudny wykład ponieważ zawiera szereg definicjii i dowodów naukowych ( wykład o wieku ziemi zawiera raczej konkluzje i jest o wiele "łatwiejszy" w odbiorze)Tutaj natomiast http://www.youtube.com/watch?v=ym6POKL7020&feature=related , jest w zasadzie czysta nauka i fakty wyłożone przez naukowców kreacjonistów obalające teorie naukowców ewolucjonistów, zarazem potwierdzające zaistnienie potopu jak i młodego wieku ziemi.Ciężko będzie wypaczyć ciężar faktów i podważyć je, zganiając na nawiedzonego kaznodzieje.Czy ocieplenie klimatu ma miejsce, to kluczowe pytanie tak jak i inne dotyczące ziemi i zachodzących na niej zmianach.

Portret użytkownika Prophet

Uważam że Powinien Wyginąć

Uważam że Powinien Wyginąć Tylko Jeden Gatunek,a mianowicieHomoSapiens bo to Najbardziej Agresywny Gatunek który NiszczyWszystko i Wszystkich Gdyby Mógł to by Zniszczył Samego Boga,Przykładem jest Fakt że ten Barbażyński Gatunek Zabił SamegoJezusa To Jest Niepodważalny Dowód że To Prawda,ale JestemPewien że ten Barbażyński Gatunek Wkrótce Przestanie Istnieć,ponieważ Sam się unicestwi lub Tez Sam Bóg w to Zaingeruje i Go Zniszczy.KONIEC JEST BLISKI !!! 

Strony

Skomentuj