Na Oceanie Indyjskim odnaleziono ślady po nieznanym kontynencie

Kategorie: 

Źródło: Trond Torsvik

Naukowcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii, znaleźli na Oceanie Indyjskim pozostałości starożytnego kontynentu. Znajdował się gdzieś między dzisiejszym Madagaskarem a Mauritiusem.

 

Do takich konkluzji skłoniła naukowców analiza piasku występującego na Mauritiusie, a zwłaszcza obecności w nim tak zwanego cyrkonu. Obecność tego minerału, jest czymś niezwykłym dla tych obszarów. Potężne zmiany w tej okolicy zapoczątkowała aktywność wulkaniczna, do której doszło tutaj od 60 do 84 milionów lat temu. Piasek znajdowany na plażach Mauritiusa powstał około 9 milionów lat temu, ale cyrkon znajdowany w nim powstał około 2 miliardy lat temu. To oznacza, że musiał tu istnieć większy kontynent, który został zniszczony w wyniku erupcji wulkanicznej. 

 

Wynik ten przemawia za tym, że cząstki pochodzą ze starożytnej skorupy kontynentalnej, czegoś, co jest jeszcze starsze niż mityczny superkontynent Gondwana, która podobno ukazał się, co najmniej 750 mln lat temu. Hipotetyczny kontynent nazwano Mauritia i wiadomo, że wyspa Mauritius mogła zostać odłączona od większego lądu którego pozostałością może być też dzisiejszy Madagaskar.

 

Hipoteza dodatkowego kontynentu na Oceanie Indyjskim w dobry sposób wyjaśnia też na przykład powstanie takich formacji geologicznych jak wyspy Seszele. Do dzisiaj nie ma zgody, co do tego, jakie procesy mogły stworzyć taki archipelag. Jednak niektórzy naukowcy sugerują, że dowody w postaci cyrkonu o niczym jeszcze nie świadczą, bo powszechnie wiadomo o dużej aktywności wulkanicznej w tym miejscu a więc możliwe, że nietypowe i stare minerały zostały tam dostarczone z gorącej plamy biegnącej z wnętrza Ziemi.

 

Oczywiście ogłoszenie takich wyników w prestiżowym Nature Geosciences to woda na młyn dla poszukiwaczy Atlantydy. Nie trudno o takie skojarzenia skoro mówimy o nieistniejącym już kontynencie. Nie pasuje jednak miejsce, bo kontynent według Platona miał być na Oceanie Atlantyckim a ten był rzekomo na Oceanie Indyjskim. Teraz czas na pogłębione dane geologiczne z wykorzystaniem odwiertów oraz możliwości sejsmicznej refrakcji. Jeśli tam był kontynent, to z pewnością będzie można zobaczyć jakoś jego ślady a potem je zbadać.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ozyrys

Dzieki -sama się zdziwiłam

Dzieki -sama się zdziwiłam ,że taki prosty tekst ,a sa łapki w dół -to chyba trolle z wypranymi mózgami ,no cóż ,fluor niejednemu zaszkodził Smile
własnie przeczytałam tekst Admina na temat żywnośći ,ale co najbardziej mi się spodobało w tym artykule o żywności?????
Wszystkie umieszczone do tej pory komentarze są cudne!!!
Świadczą o naprawdę wysokiej wiedzy i rozwoju piszacych ,dlatego nie napisałm nic ,bo inni to pieknie nazwali:))
Oby takich Światłych ludzi było więcej,a myslą i energią damy radę .
Od paru dni mam nakaz wysyłania wszystkich zbłąkanych dusz do Stwórcy ,co też robię z przyjemnoiścią ,a dzisiaj natrafiłam na taki tekst :
http://kochanezdrowie.blogspot.com/2013/02/penia-ksiezyca-25-lutego-2013-r.html
a tam jest wyraźnie napisane ,że właśnie należy robić to co ja robię od pewnego czasu.
i teraz konkluzja:
nie mamy już czasu zastanawiać się czy to są jakies bzdury ,czy ktoś sfiksował mówiąc takie rzeczy ,tylko to jest Nowy Świat -to jest właąnie przebywanie w piątym wymiarze,rzeczy są zupełnie inaczej widziane i postrzegane ,następuje powolne rozłączenie się energii dobra i zła.
jest to proces trudny ,ale łatwy dla ludzi obudzonych.
Inni mogą to zrozumieć ,albo nie -wolna wola!!
 

Portret użytkownika ozyrys

Przychylam się do tezy:

Przychylam się do tezy: Lemuria,a wcześniej Mu ,kto penetruje kosmos niech sprawdzi.Fajnie ,Solan ,że Ci wychodzi:)))
Mnóstwo ludzi wychodzi z ciała i ma przeróżne doświadczenia ,tylko mało kto się do tego przyznaje ,by nie być wyśmianym.
Prawie wszystkie ,o ile nie wszystkie wielkie odkrycia naukowe czy wynalazki to wynik rozmów z innymi cywilizacjami lub penetrowanie ksiąg Kroniki Akaszy.
tam jest wszystko zapisane ,tylko należy się tam udać ,odszukać ,zapamiętać przekaz lub wzory ,wrócić ,zapisać i...już .
Jak będzie po myśli rzadzących to projekt zostanie przyjety ,jak za bardzo może nas wyzwolić ,to nikt nigdy się o nim nie dowie.
Każdy ma tu jakąś ważną rolę do spełnienia ,każdy ma inne zadania ,ale każdy jest prowadzony,oprócz zoombi ,którzy pozwolili sobie na wypranie umysłu i kierowanie sobą.
W takim razie - zachęcam -wszyscy do pracy,ale tylko z dobrymi intencjami!!!!
Jest przyspieszenie -co każdy widzi ,plany realizują się właściwie błyskawicznie,nalezy to wykorzystać .Nastała Era Wodnika ,i jjuż wystarczy tego złobka czy przedszkola -juz pora zająć się porzadną nauką ,przestać zwalać na zewnętrzne czynniki.
sami je tworzymy w naszej wyobraźni .nalezy zmienić myslenie .
Tu na to forum zagląda wiele otwartych umysłów ,one poczują ten przekaz!!!
Poczytajcie o Mu i Atlantydzie----- chyba wiekszość w głebi serca wolałaby być z Mu ,a nie z Atlantydy,wiec szukanie atlantydy to strata czasu,poszukajcie w sobie Lemurii -przepięknej i dobrej,każdy z Was nosi ja głęboko w sercu!!!
 
Mam prośbę do wielu piszacych na tym forum -zapoznajcie się proszę z zasadami polskiej ortografii,bo aż serce boli czytając tak pokaleczone słowa.

Portret użytkownika Antyszwed

Jak już bawimy się w taką

Jak już bawimy się w taką wiedzę to ostatnio zauważyłem, że e8-czyli matematyczny model mający obrazować przestrzeń wielowymiarową, wygląda niemal identycznie jak niektóre z obrazów symbolizujących sahasrarę-czakrę korony; medytacja i psychodeliki mogą otwierać nasz umysł na widzenie innych wymiarów.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Kontynent to chyba

Kontynent to chyba nadinterpretacja, podobną historie czytałem kiedyś w Nature a dotyczyło to archipelagu wysp (chyba) Georgia poludniowa i Sandwich poludniowy. To takie szukanie, był wulkan była erupcja nie ma wyspy proste, nie należy sobie az tak komplikować życia.
pozdrawiam Juszka

Strony

Skomentuj