Ocean wyrzucił na plażę w Australii kilkanaście martwych żółwi morskich

Kategorie: 

www.gladstoneobserver.com.au

 

 

Nadal trwają badania przyczyn śmierci kilkunastu żółwi morskich, które ocean wyrzucił na australijskich plażach w Boyne Island i Tannum Sands.

 

Dziewięć młodych osobników i jeden dorosły zostały znalezione w ostatnią niedzielę. Odkrycie zostało zgłoszone lokalnym władzom. Przedstawiciele organizacji ekologicznych udali się na plaże, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat ewentualnych przyczyn zgonów żółwi.

 

Według nich każdy z żółwi wydawał się zdrowy, dobrze odżywiony i bez oznak jakichkolwiek uszkodzeń ciała. Ekolodzy uważają, że przyczyny śmierci żółwi nie są spowodowane czynnikami naturalnymi.

 

Żadne ze zwierząt nie przejawiało zwykle odkrywanych przy takich przypadkach, symptomów chorobowych. Jakkolwiek nie ma na razie dowodów na potwierdzenie przyczyn śmierci żółwi to podejrzewa się, że jest to rezultat utonięcia.

 

Ekolodzy sugerują, że żółwie zaplątały się w sieci rybackie, utonęły i następnie zostały wyrzucone do oceanu.

 

Komentarz: Ostatnie przypadki śmierci żółwi w Zatoce Meksykańskiej były łączone z katastrofa ekologiczną powstałą w wyniku gigantycznego wycieku oleju. Podobne zjawisko na wybrzeżu Australii nie daje się już w taki sposób wytłumaczyć i jakkolwiek hipoteza ekologów jest bardzo prawdopodobna to konieczne są szczegółowe badania, aby wykluczyć inne, być może niedostrzegalne dla ludzi, czynniki mogące generować takie zjawisko.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj