Ocean w pobliżu Kalifornii emituje bąbelki nieznanego gazu

Kategorie: 

Źródło: Google Earth, YouTube/Gale Gregory

Departament Policji w Oceanside ostrzegł mieszkańców przed nieprzyjemnym zapachem utrzymującym się w mieście. Według władz zapach pochodzi z oceanu i jest nieszkodliwy.

To zjawisko to najprawdopodobniej tak zwane odgazowywanie oceanów, które następuje wtedy, gdy ocean uwalnia uwięzione lub rozpuszczone w wodzie gazy. Podobne incydenty miały miejsce już w przeszłości. Jeden z nich odnotowano w La Jolla na początku tego roku, a inny został zarejestrowany 25 lipca 2012 roku w Południowej Kalifornii.

 

W tej chwili nie jest jasne, co powoduje odgazowywanie. Region ten jest jednak aktywny sejsmicznie, co może sugerować geologiczną naturę niecodziennego zjawiska. Inną możliwością jest również działalność człowieka.

 

Obecnie fenomen ten nie ma oficjalnego wyjaśnienia, a badacze próbują dociec przyczyny nieprzyjemnego zapachu dochodzącego z oceanu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Ziemia-planeta żyjąca to i

Ziemia-planeta żyjąca to i bąka puścić też potrzebująca... Pod dnem zalega niewyobrażalnie wielka ilość gazu ziemnego pod postacią klatratu - rodzaju lodu gazowego, w jakiś sposób poruszony też gazuje powodując bąbelkowanie wody/tym samym utratę pływalności/wyporności i tonięcie w wodzie nie tylko statków ale nawet kapoków czy korka!! Wystarczy podmorskie trżesienie, zmiana ciśnienia atm. by nasączona gazami w stanie równowagi woda stracila tę rownowagę i niczym woda sodowa w nagle odkręconej butelce zaczęła bąbelkowac...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Skomentuj