Ocean w okolicy Australii zmienił kolor na czerwony

Kategorie: 

Źródło: The Daily Telegraph

Trudno wyobrazić sobie gorszy czas na pojawienie się krwawoczerwonej wody oceanu niż niecały miesiąc przed oczekiwanym rzekomym końcem świata. Zwolennicy apokaliptycznych teorii twierdzą, że to kolejny dowód, że zbliża się koniec. Biolodzy morscy uspokajają, że zjawisko ma całkowicie racjonalne wytłumaczenie.

 

Popularne plaże w okolicy Sydney ze słynna Bondi na czele, rzeczywiście przypominają scenerię z jakiegoś katastroficznego filmu. Według naukowców woda zmieniła kolor na krwawy w wyniku obecności dużej ilości kwitnących w ten sposób alg. Ze względu na realne ryzyko zatruć zamknięto plaże. Władze sugerują, aby unikać kontaktu z algami.

W ciągu ostatnich miesięcy doszło już do kilku przypadków zabarwienia wody na kolor przypominający krew. Oto zjawisko z Chin a konkretnie z rzeki Jangcy. Miało ono miejsce 7 września 2012.

Oprócz tego w lipcu tego roku podobne zjawisko miało miejsce w Rosji, na Morzu Azowskim.

 

 

 

Źródło: http://www.theaustralian.com.au/news/bondi-beach-closes-as-red-algae-moves-in/story-e6frg6n6-1226524729541

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Na to wygląda, że i w czasach

Na to wygląda, że i w czasach biblijnych miał miejsce zakwit glonów w wodach - czyli w tamtych czasach musiało wystąpić ocieplenie klimatu. Widać, że zjawisko jest cykliczne bo ma miejsce też w czasacho becnych. Jesteśmy właśnie świadkami kolejnej zmiany klimatu. Nasi poprzednicy uwiecznili w kronice - Biblii to, jaki przebieg miało to zjawisko. Głód, przemoc, szerzące się choroby, Księżyc o barwie czerwonej, trzęsienie ziemi, zaćmienie Słońca, rój meteorytów, nawałnice, grad, wysychanie jezior, mórz...

Portret użytkownika Winford

Macie rację;ktoś realizuje

Macie rację;ktoś realizuje scenariusz z Biblii ! Tak,jak było w filmie "Kod Tory",ktoś rozpuscił czerwone farby w rzece.Wiedomo po co;by ludzie uwierzyli w zbliżający się koniec i zaczęli się bać. Łatwo bedzie potem zaprowadzić NWO.Strach jest domeną diabła!

Strony

Skomentuj