Obywatelom Australii grozi 5 lat więzienia, jeśli wrócą do swojego kraju z Indii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rząd Australii ogłosił, że od poniedziałku 3 maja obywatelom tego kraju wracającym do domu z Indii grozi grzywna lub więzienie. W związku z pogarszającą się sytuacją w związku z Covid-19 w Indiach, rząd Australii nałożył tymczasowy zakaz podróżowania na turystów z tego regionu świata wjeżdżających do Australii.

Zakaz będzie miał wpływ na tych, którzy byli w Indiach w ciągu 14 dni od daty wyjazdu. To pierwszy przypadek, gdy obywatelom Australii zakazano wjazdu do własnego kraju. Szacuje się, że w Indiach jest około 9 tysięcy Australijczyków. Ci, którzy nie zastosują się do nowych zasad, mogą zostać skazani na karę cywilną w wysokości 300 grzywn, pięć lat więzienia lub jedno i drugie!

 

Zakaz wejdzie w życie o godz. 12:01 w poniedziałek 3 maja.

„Tymczasowy zakaz nastąpił po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów i został oparty na zaleceniach dotyczących pogarszającej się sytuacji COVID-19 w Indiach” - czytamy w oświadczeniu. „Ocena ryzyka, na podstawie której podjęto decyzję, opierała się na odsetku zagranicznych podróżnych poddanych kwarantannie w Australii, którzy zarazili się COVID-19 w Indiach”.

Australijscy specjaliści z dziedziny wirusologii twierdzą, że posunięcie rządu federalnego jest nieproporcjonalne do zagrożenia stwarzanego przez powracających podróżnych. Nowa mutacja SARS-CoV-2 z Indii wzbudza strach na całym świecie, ale jeszcze żaden rząd nie zdecydował się na takie rozwiązanie. Jest to jednak po prostu kolejne przesunięcie nieprzekraczalnej linii. 

 

Nikt już nic sobie nie robi z takich rzeczy jak prawa człowieka czy zakaz dyskryminacji. Stało się to cześcią naszego życia i ci, którzy wcześniej gardłowali za tolerancją nagle zmienili się w gorliwych zwolenników totalitaryzmu. Australijskie władze od początku pandemii idą w awangardzie tego nowego nazizmu sanitarnego i mogą nas jeszcze nie raz zaskoczyć swoimi szalonymi bezprawnymi pomysłami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A kto powiedział, że

A kto powiedział, że Średniowiecze to już nigdy nie wróci ??? Jak niewiele trzeba i jak niewielu zdaje sobie z tego sprawę, że tzw."DZISIAJ"  co niby do przodu jest nowoczesne i lepsze, to jest tylko taka zabawa w pozory ? Ale o co chodzi z tym Średniowieczem ? Tam się naprawdę ciemnota z ciemnotą NAPIERADALAŁA krzesąc z siebie krwi ofiar i potu czasami prawdziwe iskierki geniuszu. Tak to juz jest i dzisiaj owieczki.

Portret użytkownika Lommo

Z rządu Australii to nie ma

Z rządu Australii to nie ma się co że śmiać. Oni tam robią posunięcia z głową. Jak uchodźcy czyli bida emigranci ekonomiczni chcieli się wkręcić do Australii na socjal ,to Australia ich do tego skutecznie zniechęciła tworząc obozy azylanckie poza swoim terytorium. W Australii jak ktoś ktoś pracował na państwowej i prywatnej zresztą też posadzie i dobrze zarabiał kupując w międzyczasie domy na wynajem to emerytury już z państwowego systemu nie dostanie, bo ma z czego żyć. Czyli zupełnie inaczej jak np. w popierdolonej Polsce . I teraz też władze australijskie z pewnością zrobiły analizę kryzysu epidemicznego w Indiach i doskonale wiedzą że rozkręca się mega dramat. I za wszelką cenę blokują wjazd nawet swoich obywateli chcących wrócić z Indii. Zobaczcie po wakacjach czy góra na jesień co się będzie działo w Polsce po rozwinięciu się indyjskiej mutacji. Końca pandemi na razie nie będzie widać a będzie dopiero wzrost zachorowań . Obym się mylił , ale przypomnijmy sobie jak covida szalał w Wuhan to matołeckie osobniki z polskich polityków potrafiły bredzić że to do nas nie dojdzie i że koronowirusa to szansa dla polskiej gospodarki.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Jakby do tego dołożyć ze 100

Jakby do tego dołożyć ze 100 batów to teraz Australijscy masochiści w maseczkach umarli by z rozkoszy. Dobrze, że rząd nie przesadza i pozostaje to ciągle w konwencji lekkiego sado-maso. Gorzej będzie jak rozprzestrzeni się mutacja warszawska. Wtedy Jarek zechce żeby go ruch..ć w dupsko, a Niedzielski w przebraniu doktora Mengele będzie nakłówał penisy elektoratu strzykawką.

Portret użytkownika Moving Target

"Jak Pozbyć Się Problemu

"Jak Pozbyć Się Problemu Bezdomnych - Szwajcarzy Kupują Im Bilet i Zakazują Powrotu Do Kraju"

...Czy to jedna z form pozbywania się ze "swojego terenu" ludzi, którym już niedługo... w "Globalnie Zrównoważonym Ładzie" będzie przysługiwał "Dochód Podstawowy" adekwatny do cen i 
zarobków w danym kraju...(?)

Na dość nietypowy, ale genialny w swej prostocie pomysł wpadły władze szwajcarskiej Bazylei – trzeba po prostu pozbyć się bezdomnych...

Władze Bazylei zobowiązały się do kupienia wszystkim bezdomnym biletu w jedną stronę do dowolnego innego miejsca w Europie.

Ponadto bezdomni mają otrzymać 20 franków szwajcarskich na podróż. Haczyk w tym rozwiązaniu jest jeden – w zamian muszą podpisać zobowiązanie, że nie wrócą do Szwajcarii przez określony czas...

https://nczas.com/2021/05/02/jak-pozbyc-sie-problemu-bezdomnych-szwajcarzy-kupuja-im-bilet-i-zakazuja-powrotu-do-kraju/

Strony

Skomentuj