Obszar arktycznego lodu morskiego skurczył się w sierpniu 2016 o 18%

Kategorie: 

Źródło: tg

Powierzchnia lodu w północnym regionie polarnym, zgodnie z danymi AANII, w początku sierpnia 2016 roku wyniosła 7408 tys. km kw., co stanowi mniej niż norma. Dla serii 39 - letnich obserwacji od 1978 do 2016 roku odnotowano zmniejszoną powierzchnię lodu o 18%, podje RIA Vladnews.

 

 

 

W Morzu Karskim, obejmującym południowo - zachodni region, jest o 31% mniej lodu niż normalnie, a w północno - wschodni regionie - o 52% mniej niż normalnie.

 

W pokrywie lodowej Morza Łaptiewów w zachodnim regionie jest mniej lodu o 23% niż przewiduje norma, a we wschodnim – o 10% mniej.

 

W Wschodniosyberyjskim Morzu w zachodnim regionie jest o 69% mniej lodu niż normalnie, a we wschodnim – o 29% mniej niż zwykle.

 

Pokrywa lodowa na Morzu Czukockim zmniejszyła się o 4%.

 

W Antarktyce powierzchnia lodu wynosi obecnie 16 354 tysięcy km kw. To jest mniej niż średnia wieloletniej powierzchni lodu o 1%. Największy wkład w odchylenia wnosi sektor pacyficzny, gdzie anomalia osiągnęła poziom 4%.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Witajcie. Jak można określić

Witajcie. Jak można określić co jest normą dla Ziemi podczas 39 lat obserwacji? Jakim trzeba być ignorantem aby takie bzdury pisać i jeszcze większym aby to łykać jak Reksio boczek. Ziemia to twór na którym zachodzą ogromne zmiany, lecz w milionach lat. Dinozaury nie żyły na lodowcu. Pomyślcie jaka musiała być wtedy temperatura, roślinność na całej Ziemi skoro taki dinuś dziennie musiał zeżreć 200 kg liści. A było ich pewnie sporo. I liści i dinozaurów. Na Ziemi były i zlodowacenia i znaczne ocieplenia klimatu. Te wszystkie bzdety z topieniem się lodowców za sprawą człowieka to bzdura jakich mało. Dwa lata temu pierdnoł wulkan na Islandi i wulkanolodzy zgodnie potwierdzili, że człowiek potrzebowałby kilkudziesięciu lat aby tyle syfu wrzucić do atmosfery. Tyle pyłu, siarki, metanu i sretanu w ciągu kilku godzin wrzucił malutki wulkanik a my z uporem maniaka winimy człowieka za zmiany klimatu - biznes i tyle.

 

Portret użytkownika Amasz

"Dwa lata temu pierdnoł

"Dwa lata temu pierdnoł wulkan na Islandi i wulkanolodzy zgodnie potwierdzili, że człowiek.. " co ty bredzisz!? Jacy wulkanolodzy może coś Ci się pomyliło z wulkanizacją? Zacznij rozróżniać gazy tzw cieplarniane od "syfu" jak to nazywasz. porównaj też ile wydziela człowiek np co2 w stosunku do tego ile wyrzuca go spory wulkan ok? Jak rozumiesz liczby... to moze jeszcze coś z ciebie będzie. 

Portret użytkownika Amasz

Dużo mięśni ale wiedzy  malo.

Dużo mięśni ale wiedzy  malo."Jakim trzeba być ignorantem aby takie bzdury pisać " no właśnie jakim trzeba być ignorantem aby wymądzać się o czyms o czym nie ma się pojęcia. Poczytaj o próbkach pobieranych z lodu rozciągających że sie na setki  tysiecy lat, jak i tych z osadow morskich na jeszcze dluzej. Pozniej wróć i błagaj o przebaczenie za swoją "ignorancję". 

Portret użytkownika b@ron

potwierdza się moje

potwierdza się moje przypuszczenie, że te wszystkie sposoby na "walkę z globalnym ociepleniem" mają na celu stworzyć sztuczny prąd transportujący gorące powietrze jak najdalej na północ i rozmrożenie arktyki w efekcie już w tym roku, temperatura na grenlandi przekroczyła 25stopni i małymi kroczkami klimat tam staje się znośny... u nas znowu pojawiły się anomalie takie jak np. wczoraj małopolska... 4,9stopnia ! w sierpniu ?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj