Obserwatorium Watykańskie odkryło nową planetę karłowatą! Jej orbita może pomóc w odnalezieniu planety X

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Obserwatorium Watykańskie, ogłosiło odkrycie nowej planety, która krąży za orbitą Neptunem. Według astronomów, nowe znalezisko, może pomóc w zlokalizowaniu nieuchwytnej planety X. Obiekt transneptunowy (TNO) został odkryty 3 grudnia 2021 r. przez jezuickiego księdza i astronoma Richarda Boyle'a.

Przy użyciu Watykańskiego Teleskopu Zaawansowanej Technologii, znajdującego się w południowo-zachodniej Arizonie, ujawniono istnienie planety karłowatej, która okrąża Słońce raz na 286 lat. Dla porównania pełna orbita Neptuna wynosi 165 lat, a Plutona 248 lat. Jej rozmiar i skład nie zostały jeszcze w pełni dokładniej określone, ale nadano jej już nazwę 2021 XD7. Orbita tego obiektu, może kryć wskazówki co do istnienia zagadkowej dziewiątej planety Układu Słonecznego.

 

Chris Graney, adiunkt w Obserwatorium Watykańskim, twierdzi, że to dopiero poczatek badań. Następnym elementem układanki, będzie monitorowanie 2021 XD7 i określenie jego cech fizycznych. Następnie zakres obserwacji zostanie poszerzony, aby znaleźć inne TNO w jego okolicy. Teoretyczna gromada planet karłowatych, mogłaby powstać w wyniku przyciągania grawitacyjnego Planety X, co pozwoliłoby wskazać na jej dokładną lokalizację.

Jest to jedna z najlepszych poszlak co do istnienia tego ciała niebieskiego, na jakie natrafiono w ostatnich latach. Planeta 9 wciąż pozostaje teoretyczna, a taki stan rzeczy, najpewniej nie zmieni się do momenu zakończenia budowy Obserwatorium Vera Rubin w Chile w 2023 roku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika kittysalayer

"Obserwatorium watykańkie" -

"Obserwatorium watykańkie" - chaaaaaa, bardzo wiarygodne żródło i o wysokim stopniu :profesjonalizmu

naukowego" czyli wiedzy weryfikowanej empirycznie (pomijam eksperymenty myślowe).

A myślałem, że te zboki i pedofile w chabitach poza molestowaniem dzieci i młodych wstępujących do tej kliki czy organizacji nacisku nie robią nic innego, no jeszcze to uprawianie polityki - to jest przecież ich statutowe działanie.

Portret użytkownika Jemisz Glinke

"opóźnianie komentarzy" tysz

"opóźnianie komentarzy" tysz myśmy zauważyli to dziwne zjawisko, ale być może to nie jest celowe działanie. Kto wie co tam się dzieje z tymi naszymi wpisami po tamtej stronie kabla. Znając realia to chyba nie można spodziewać się niczego dobrego, tam mogą fajne mordeczki siedzieć.

Portret użytkownika Q

Każdy nie zarejestrowany

Każdy nie zarejestrowany użytkownik (czyli anonim) musi niestety poczekać aż administrator zechce i będzie miał czas ów komentarz (nie jeden przecież) przeczytać nim go opublikuje - trochę wyrozumiałości. 

Jak "klikniesz" Zachowaj , to przecież pojawia się stosowny komunikat zieloną czcionką napisany u góry ekranu , który o tym informuje. Inna sprawa , że my (anonimy) podlegamy temu rygorowi a ci zarejestrowani piszą co chcą często z wulgaryzmami i nikt im po łapach nie da .. Nie ma sprawiedliwości ale co zrobić ?

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... Gdyby Kościół Kat...olicki nie mordował światłych ludzi, to dziś Nibiru nie byłaby tajemnicą. Np. Hypatia z Aleksandrii, która została zamordowana przez  bandziorów w sutannach, i która żyła tuż po przejściu Nibiru. A żeby było straszniej, to typ, który przyczynił się do jej śmierci, stał się później świętym Kościoła. To tak a propos kobiet w astronomii, o której wspomina powyższy artykuł w osobie Very Rubin. Żeby nie było, że piszę znowu nie na temat. A tak w ogóle, to już kolejne obserwatorium w Chile bez żadnych szans na wykrycie Nibiru. Największe szanse na to ma teleskop Webba, ale musi minąć jeszcze kilka lat, o ile Amerykanie nie zablokują odkrycia w imię bezpieczeństwa narodowego, globalnego i bla bla bla. Wykrycie obecnie Nibiru byłoby nie na rękę zbyt wielu wpływowym ludziom.  

Portret użytkownika Medium

Odnalazłam na ZnZ temat

Odnalazłam na ZnZ temat pasujący do tego, co słyszę w tym krótkim wideo:

Гончар-новая планета инь. [Garncarz - nowa planeta jin]

Nie włączajcie napisów i nie tłumaczcie ich, bo chyba celowo są maksymalnie durne i nielogiczne. Uczyć się rozumieć język jest tu jedyną słuszną drogą.

Data powstania tej planety to 10 lutego 2022, więc temat pasuje.

To planeta o nazwie "Idąca do światła", żeńska, jin, bo tu na ziemi zwyciężyć ma światło - yang, a wszystkie ciemne siły, które za przejściem do światła nie nadążą, trafią na tę planetę.

Wszak wg mitologii na nieboskłonie utrwalano różnych bohaterów, teraz tego zaszczytu żeńskość dostąpiła Wink

PS. Jedni tworzą kosmiczne obiekty, inni tropią ich dokonania (astronomowie).

Portret użytkownika Zn

Czemu, na razie, sataniści

Czemu, na razie, sataniści wygrywają w ramach programu ,,trzech wojen światowych" Alberta Pikea?. Bo w czasach współczesnych, pomijając działanie służb i samych satanistów, nie brakuje nam pożytecznych i...nternautów.  Nadmiar szczepionek podawanych od urodzenia i nieustanne pranie mózgów przez media, w tym i te z  internetu, zmienia myślenie. Negatywnie.    A jeśli  Ziemia ,,to duży globus", hahaha ?!.

Gdyby  link był nieaktywny to znajdziesz po tytule:   ,,Ziemia to tak naprawdę globus kosmitów - Jeja.pl"   https://memy.jeja.pl/375349,ziemia-to-tak-naprawde-globus.html  

P.S.

Idiotyczne przekręcenie znaczenia ,,płaskości" nierozumiane przez niektórych ludzi, w czasach powszechnego ogłupienia precyzyjnie wyjaśnił pan dr Franc Zalewski w jednej ze swoich prelekcji.  Chodzi o ,,płaszczyznę" orbit planet wokół Słońca (od 11 minuty filmu):

Myślenie... i Teorii - Dr Franc Zalewski  https://youtu.be/-RQmyUIXD7M

 

Portret użytkownika Asman Hamilow

"precyzyjnie wyjaśnił pan dr

"precyzyjnie wyjaśnił pan dr Franc Zalewski" z całym szacunkiem dla pana Franca, to jednak on w wielu sprawach się po prostu chłopina myli. Aczkolwiek jego wkład w szeroko pojęte szerzenie wiedzy jest znaczący, ważny i potrzebny, pomijając pewne nieprawidłowości.

Strony

Skomentuj