Obserwacje zwierząt pomogą w lepszym programowaniu przyszłych robotów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com
Jak wielofunkcyjne, wytrzymałe, "inteligentne" i ludzkie mogą być przyszłe roboty? Czy maszyny mogą być idealne, w przeciwieństwie do ludzi? Tego nie wiedzą nawet naukowcy, jednak obserwacja natury, a w szczególności zwierząt z pewnością umożliwi lepszy rozwój robotów, których możliwości mogą się kiedyś okazać nawet wielokrotnie większe od człowieka.

 

Jak dowiadujemy się z badania opublikowanego w Proceedings of the National Academy of Sciences, naukowcy zajęli się obserwacją zwierząt i ich zachowań w terenie. Zwrócono uwagę iż zwierzęta zostawiają swój znak gdziekolwiek pójdą, aby pokazać tam swoją obecność, jednak mogą również tego nie robić w przypadku gdy teren został już niedawno "zaznaczony" przez członka tego samego gatunku. Uczeni twierdzą, że to badanie ma istotne znaczenie dla zwierzęcej społeczności oraz w jaki sposób rozprzestrzenia się epidemia.

 

Dr. Luca Giuggioli z Department of Engineering Mathematics and School of Biological Sciences w Wielkiej Brytanii powiedziała, że badanie pokazuje podobieństwa pomiędzy mechanizmami interakcji ze środowiskiem w przypadku kolonii owadów, które mogą znaleźć zasoby, lub populacji zwierząt, które tworzą swoje terytorium. Dzięki uzyskanym danym można stworzyć nową platformę dla rozwoju bardziej efektywnych algorytmów, przeznaczonych do sterowania robotami w misjach poszukiwawczych i ratowniczych, monitorowania środowiska czy nadzorowania.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Bez tej nauki nie miałbyś

Bez tej nauki nie miałbyś komputera ani nawet zegarka na ręce. To nie zdobycze cywilizacji są złe ale sposoby ich wykorzystania. Największym jednak problemem jest to , że do żądzenia biorą się (garną) prostaki i tłumoki , dlatego potem my musimy żyć w świecie absurdów , bzdurnych regulacji i urzędniczych procedur bez sensu. Ludzkość jest jak ta małpa z brzytwą , poprostu nie dorosła (świadomością) do technologii i możliwości jakimi dysponuje. Gdyby było inaczej rządy sprawowaliby tylko najmądrzejści a my "szarzy ludzie" żylibyśmy szczęśliwie i bezproblemowo. Idż do pierwszego z brzegu urzędu i przyjrzyj się czy statystyczna "biurwa" umie właściwie posłużyć się komputerem , faksem , kserokopiarką i innymi udogodnieniami tak by sprawnie , szybko i tanio zrobić to co należy . Nadal wszędzie są papierki , poświadczenia , zaświadczenia , wypisy , wyrysy , decyzje itd. a miała być cyfryzacja i przyjazny urząd. Odkąd urzędy wyposarzono w sprzęt elektroniczny zużycie papieru wzrosło kilkukrotnie !

Ale skoro twierdzisz , że nauka to "trucizna" to co jest lekiem ? ... wiara ... w co ... w lepsze czasy ? 

Portret użytkownika orka

Naukowcy wciąż się czegoś

Naukowcy wciąż się czegoś uczą w przeciwieństwie do naszych rządzących, którzy będą sprowadzać węgiel z Australii, wcześniej zamyknęli rodzime kopalnie a węgiel z Australii razem z przywózką podobno nie będzie droższy od tego z Rosji. Obiecanki cacanki a głupiemu radość, stare powiedzenie, na które tak doświadczony Naród powinien być już odporny ale wciąż kolejne pokolenie wchodzi w te kłamstwa z dziecinną wiarą dopóki znów ktoś nie odkryje że mądry Polak po szkodzie. Politycy za nic nie ponoszą odpowiedzialności, podobnie jak urzędnicy, korporacja lekarska i kasta sędziowska, ich prawo nie obowiązuje, bat jest na szaraczki bo zamordyzm już dawno wszedł w życie a szaraczek nawet nie zauważył jak został uwiązany na łańcuch.

Portret użytkownika Set

Widać, że diabelski bękart

Widać, że diabelski bękart zwany potocznie człowiekiem kontynuuje swoją mroczną działalność i obraca ogród w niwecz.

A wszyscy aniołowie mówili, by to ukatrupić nim będzie za późno, ale Bóg był uparty i oszalał na ich punkcie. Jeżeli to jest prawda, a nie było tak, że sam Bóg chciał się ludzi pozbyć, ale ktoś ich odkupił i poświęcono dla nich planetę Ziemię (Jezusa). Zauważcie, że Greccy bogowie mają również odniesienia do planet.

Skomentuj