Obserwacje zwierząt pomogą w lepszym programowaniu przyszłych robotów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jak wielofunkcyjne, wytrzymałe, "inteligentne" i ludzkie mogą być przyszłe roboty? Czy maszyny mogą być idealne, w przeciwieństwie do ludzi? Tego nie wiedzą nawet naukowcy, jednak obserwacja natury, a w szczególności zwierząt z pewnością umożliwi lepszy rozwój robotów, których możliwości mogą się kiedyś okazać nawet wielokrotnie większe od człowieka.

 

Jak dowiadujemy się z badania opublikowanego w Proceedings of the National Academy of Sciences, naukowcy zajęli się obserwacją zwierząt i ich zachowań w terenie. Zwrócono uwagę iż zwierzęta zostawiają swój znak gdziekolwiek pójdą, aby pokazać tam swoją obecność, jednak mogą również tego nie robić w przypadku gdy teren został już niedawno "zaznaczony" przez członka tego samego gatunku. Uczeni twierdzą, że to badanie ma istotne znaczenie dla zwierzęcej społeczności oraz w jaki sposób rozprzestrzenia się epidemia.

 

Dr. Luca Giuggioli z Department of Engineering Mathematics and School of Biological Sciences w Wielkiej Brytanii powiedziała, że badanie pokazuje podobieństwa pomiędzy mechanizmami interakcji ze środowiskiem w przypadku kolonii owadów, które mogą znaleźć zasoby, lub populacji zwierząt, które tworzą swoje terytorium.

Dzięki uzyskanym danym można stworzyć nową platformę dla rozwoju bardziej efektywnych algorytmów, przeznaczonych do sterowania robotami w misjach poszukiwawczych i ratowniczych, monitorowania środowiska czy nadzorowania.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Panie autor: dziadek zee wsi

Panie autor: dziadek zee wsi oraz a jakże by nie także i autor: KarolP. Powiem że jestem zaskoczony waszymi tekstami wypowiedzialnymi.Czyżby w w tworzeniu tej opinii pomogły tu moje Obserwacje zwierząt w lepszym programowaniu przyszłych robotów ? Jakżeście sobie KRULOWIE drodzy pościeli, tak się dzisiaj WYŚPICIE.A to że groszek was w Po...śla...dach uwiera tego nie musicie ogłaszać wszem i wobec ani na forum ZnZ i światu w ogóle. Bo tak szczerze mówiąc i kolorystycznie defekacyjnie poetycko, to na prawdę nikogo NIC NIE OBCHODZI.Ani....ani, wasz świat, wasze dziwne pojmowanie jego i działanie wasze w naważonym sobie piwie.

Portret użytkownika KarolP.

ZnZ pisze od kilku dni dużo

ZnZ pisze od kilku dni dużo wszelkich "ważnych" albo "interesujących" sprawach niczym kolorowy tabloid. Podobno pod latarnią najciemniej. Schlemow [psudonim Putin] własnie zapowiedział, że Wielki Brat będzie "zamykał ohydne usta tym, którzy przeinaczają historię". Czyli Polakom - którzy ostatecznie mają stać się nazistami, sprawcami obozów koncentracyjnych i Holocaustu, sprawcami II wojny światowej, winnymi 58 mln ofiar. Taka jest jedynie słuszna prawda żydobolszewii, która będzie wtłaczana w usta siłą. W ramach ZSRR 2.0 i w ramach jedynie słusznej przyjaźni z żydobolszewikami  okupującymi Palestynę. 

Skomentuj