Obserwacje słońc pobocznych dokonywane są już na całym świecie

Kategorie: 

Klasyczny parhelion zaobserwowany we wschodniej Rosji

Ostatnie miesiące obfitowały w obserwacje wielu zjawisk optycznych, do których dochodziło na naszym niebie. Nasza redakcja od pewnego momentu zaczęła publikować przypadki wystąpienia zjawiska znanego, jako parhelion. Jest to zjawisko typowe dla obszarów podbiegunowych, ale ostatnio stało się powszechne również na innych szerokościach geograficznych. 

Kiedyś było tłumaczone reakcją kryształków lodu na światło słoneczne padające pod odpowiednim kątem.

W rezultacie powstaje parhelion, czyli halo słoneczne i czasami można obserwować również słońca poboczne. Są one często brane za mityczną planetę X zwaną również Nibiru.

Oczywiście nie jest to, żadna planeta, ale to nie znaczy, że nie należy zadawać pytań, bo skąd nagle taka liczba parhelionów obserwowana masowo, prawie na całym świecie? Czy nasza atmosfera aż tak się zmieniła, że efektem tego może być powszechna obserwacja fenomenów zarezerwowanych kiedyś dla koła podbiegunowego?

A może winne są aerozole pozostające długo w powietrzu i powodujące zmianę barwy Słońca na bardziej białą oraz rozmycie go. Na razie są tylko pytania i brak sensownych odpowiedzi, a całkiem spora liczba ludzi po prostu nadal nie podnosi głowy w kierunku nieba.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pan Kleks

Ale debilny tytuł. Czyli co

Ale debilny tytuł. Czyli co autor chce napisać? Że chmury cirrus są nowością, że wcześniej ich nie było? Przecież tzw. słońca poboczne tworzą się w cirrusach. Tak było miliard lat temu, milion lat temu i jest teraz. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby ludziom wciskać takie teorie sPiSkowe. Jak ktoś się interesuje meteorologią to wie, że jest to zjawisko powszednie jak chleb. A jak ktoś się nie interesuje to niech chociaż przestanie się kompromitować.

Portret użytkownika Xardas

Pogrzebałem w moich

Pogrzebałem w moich materiałach i znalazłem ciekawą Centurię Nostradamusa: ... Cztery Słońca na niebie osnutym mlecznym pyłem (słońca poboczne plus chemtriale ???), oceany wrzącej wody, pękające lądy pochłoną człowieka (trzęsienia ziemi ????). Wielki król powróci do swojego domu niosąc zmiany (NIBIRU ???). Będzie to miesiąca dziesiątego...

Portret użytkownika Xardas

A może z tymi chemtrialami

A może z tymi chemtrialami sprawa jest zupełnie banalna tylko my na siłę doszukujemy się czegoś ukrytego. Przypomina mi się historia z czasów Hitlera, kiedy to jeden z niemieckich naukowców namiętnie lansował teorię pustej Ziemi. Wg. niego wejście miało znajdować się gdzieś na północnym biegunie. Niemcy zorganizowali ekspedycje i oczywiście nie znaleźli niczego a ów naukowiec skończył w obozie koncentracyjnym. Może z chemtrialami sprawa wygląda podobnie - komuś coś wydaje się. Może myślą, że chcą dobrze (rzekome globalne ocieplenie) i lansują dziwaczne pomysły. Ile było takich przypadków w historii....

Strony

Skomentuj