Obserwacja spadającego obiektu w okolicy Kluczborka

Kategorie: 

addins.kttc.com

Do obserwacji doszło wczoraj w okolicy Kluczborka w województwie opolskim. Redakcja została poinformowana o zdarzeniu już 40 minut później. Prawdopodobnie szczątki opadły gdzieś na obszarze powiatu kluczborskiego.

 

Świadek zdarzenia opisując to, co widział, podkreślał, że to nie była zwykła spadająca gwiazda a meteor ciągnący za sobą smugę i przelatujący relatywnie wolno. Świadek dodaje, że to zdaje się uderzyło w ziemię. Dokładna godzina zjawiska to 23:04.

Bardzo jasny obiekt pojawił się, zostawił dłuuugi ogon po sobie, spalił się naprawdę jasno ( nie tak jak "spadające gwiazdy" - tylko naprawdę jasno) opadał na oko 35 stopni w dół ziemi, i bankowo jakaś część dotarła do ziemi, palił się za nisko żeby spalić się atmosferze. Był za nisko. - Pisze nasz czytelnik z okolic Kluczborka.

Obserwacja była dokonana przez przynajmniej dwie osoby i chwilę po tym zdarzeniu podobno pojawił się jeszcze jeden jaśniejszy meteor, ale na tyle mały, że natychmiast spłonął. To było do przewidzenia, że skoro kule ogniste są rejestrowane aktualnie pod wszystkimi szerokościami geograficznymi to widać je też i w Polsce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika sailormoon

ja też widziałam "coś" =D  to

ja też widziałam "coś" =D to był duży obiekt świecący, spadający bardzo bardzo wolno jakby zwalniający swój lot właściwie..było to tak wolno że mogłam gapić się i zastanawiać ile razy to jest większe od gwaizd, było to bardzo dużo razy większe!!!! czyli gdzieś blisko?? ;]miałam wrażenie że to się obraca bo częstotliwośc świecenia się tego się zmieniała jakby..spadało a potem zmieniło tor!!! podbiło troszkę jakby w górę, obróciło się [ wydaje mi sie bo swiecenie tego stało sie mniejsze[ nagle mniejszy obiekt sie zrobił] myślałam że samolot zmienił tor i inaczej to widać.. tylko że to nie na samolot wyglądało ani helikopter, prędzej jakiś mig ale najbliżej temu było do      sklasyfikowania raczej w kategori UFO ;] bo to po prostu znikło dziwne %} co? ale pięknie było na to patrzeć!!!!!!!!!!!! Pardon cokolwiek to było

Portret użytkownika Jim

Zaobserwowałam coś takiego

Zaobserwowałam coś takiego mniej więcej dwa lata temu w wakacje w okolicach Lublińca. Obiekt widziałam ja oraz dwójka znajomych, która była ze mną i możliwe że wiele innych osób, ponieważ odbywały się wtedy Dni Sadowia, miejscowa impreza Smile było ok. 22-23. Przez krótki czas, ok. minuty, obiekt większy, z punktu widzenia ziemskiego, leciał zamiast w dół to w górę, po czym znikł.

Strony

Skomentuj