Obrona przeciwlotnicza Syrii zestrzeliła izraelski myśliwiec F16 w lepszej wersji niż ta używana przez Polaków

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael jest silnie przekonany, że może robić co mu się żywnie podoba i nigdy nie spotkają go konsekwencje. Na celowniku Izraela znajduje się przede wszystkim Syria, w której regularnie przeprowadza naloty, łamiąc tym samym prawo międzynarodowe. Dziś miała miejsce kolejna taka agresja, która jednak spotkała się ze zdecydowaną reakcją drugiej strony i doprowadziła do bardzo poważnej wymiany ognia.

 

W środę o świcie Izrael wysłał swoje myśliwce do Syrii. Samoloty wojskowe zbombardowały obiekty wojskowe w Damaszku i okolicy miasta. Syria uruchomiła obronę przeciwlotniczą i udaremniła część ataków, a nawet zestrzeliła jeden z samolotów. Myśliwiec F-16 rozbił się w północnym Izraelu - dwaj piloci zdążyli się katapultować.

Niedługo potem Izrael przeprowadził drugą falę nalotów, która również spotkała się z reakcją obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na agresję, Iran wysłał swojego bezzałogowca, który został jednak zestrzelony nad Wzgórzami Golan przez izraelski helikopter. Nie wiadomo czy dron był uzbrojony i czy zamierzał przeprowadzić atak. Wiadomo jednak, że Izrael ponownie uderzył w bazę wojskową - tym razem w Palmirze, skąd miał wystartować wspomniany dron.

 

Co zaskakuje, Izrael, który jako pierwszy rozpoczął agresję zrzuca teraz winę na Iran i Syrię. Izraelskie Siły Obronne (IDF) w żałosny sposób próbują wybielić się w oczach całego świata sugerując, że państwo żydowskie tylko się broni, zaś druga strona konfliktu jest tu agresorem. Przecież Syria zestrzeliła myśliwiec F-16, gdy ten nielegalnie wtargnął w syryjską przestrzeń powietrzną i odpalał swoje rakiety. Mówiąc krótko, akcja sprowokowała reakcję - nie na odwrót.

Syria pokazała właśnie, że nie będzie więcej tolerować ataków Izraela, który czuje się bezkarnie. Wojska rządowe miały odwagę przeciwstawić się tej agresji i nawet nie liczyły na pomoc Rosji, która w takich sytuacjach po prostu nie chce reagować i jedynie wyraża zaniepokojenie. Co więcej, Syria wraz z Iranem po raz kolejny zagroziły ostrzałem rakietowym Izraela, gdyby taka agresja powtórzyła się w przyszłości - niewykluczone, że dojdzie do niej jeszcze dzisiaj.

 

Źródła:

https://sana.sy/en/?p=126849

https://www.reuters.com/article/us-israel-iran/israel-launches-heavy-syria-strikes-after-f...

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 28/10

Polska ostato robi kilka

Polska ostato robi kilka ciekawych posunięć aby wyzwalać się od pasożydów, co oczywiście uważam za słuszne. Co mnie niepokoi natomiast to, to że przez to może być również narażona na ataki ISIS. Coraz częściej o tym czytam w zagranicznych komentarzach i mnie to niepokoi.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Dziad Wernyhora said

"Dziad Wernyhora said
2018-02-12 (Poniedziałek) @ 10:24:11

Małe sprostowanie – w sobote rano Izrael stracił 2 myśliwce F-16.

Zaczęło się od tego, że izraelski F-16 leciał sobie na Syrią (ciekawe czego tam szukał) i nagle (surprise surprise!) został trafony rakietą.
Wrócił jeszcze nad swoje terytorium, gdzie pilot się katapultował a maszyna spadla w krzaki i się rozbiła.

Takiej beszczelonści IDF nie moze tolerować ze strony syryjskiego tyrana, zatem wysłano eskadrę F-16 w celu wykonania uderzenia odwetowego.
Ta eskadra zniszczyła kilkanaście „celów” cokolwiek by to było, ale (surprise, surprise!) znowu jeden z mysliwców został trafiony rakietą, dowlókł się nad swoje terytorium gdzie piloci się katapultowali a maszyna spadła w krzaki.

„Stąd nauka jest dla żuka” – IDF nie wykonało kolejnego uderzenia odwetowego bo żydzi umieją liczyć forsę i wyliczyli sobie że F-16 są za drogie na takie fanaberie jak „uderzenia odwetwe”.

Był także „irański dron” co to wleciał nad terytorium izraela i został zestrzelony przez śmigłowiec.
To oczywiście wielki sukces IDF no bo taki dron potrafi się wściekle i złośliwie bronić a do tego jeszcze pewnie negować holokaust."
(gajówka....)

Portret użytkownika Zenek ;)

Jak wszystkim wiadomo jednym

Jak wszystkim wiadomo jednym ze ZNAKÓW KOŃCA będzie WIELKIE ZWIEDZENIE
ono ma polegać iż JEDNA ODNOGA pustynnego hitleryzmu znanego jako judaizm
będzie UDAWAĆ KOŚCIÓŁ Chrystusa mimo iż jest KOŚCIOŁEM NIERZĄDNICY

Tym tworem jest "PRAWOSŁAWNA ROSJA" putina...
tworem jaki jest ZWODZICIELEM dla CHRZEŚCIJAN
FAŁSZYWYM KOŚCIOŁEM Chrystusa....

Obecna "WOJNA" nie jest WOJNĄ ZIEMSKĄ a WOJNĄ DUCHOWĄ
to w co WIERZYCIE jest FLAGĄ POD KTÓRĄ WALCZYCIE
czy WALCZYCIE Z BOGIEM czy wraz ze wszelakimi żydami PRZECIW NIEMU

Ale ponieważ poddawani jesteście ZWODZENIU o tym z ambon waszych bluźnic
NIKT WAM NIE POWIE.... zwłaszcza iż ci co STOJĄ PRZY BOGU.. ta garstka
ma być w założeniu światowego nazizmu WKRÓTCE ZŁOŻONA w ofierze

by światowy hitleryzm (judaizm) ZAPANOWAŁ NAD CAŁĄ PLANETĄ.
nad RAJEM jakim kiedyś była ta planeta... nim się na niej nie pojawił
hitlerowiec ABEL... PIERWSZY PLUGAWIEC... PIERWSZY UPADŁY
BIBLIJNY WĄŻ znany jako SZATAN..... pape wszelakiego żydostwa

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika U_P_Adlina

Podobno strącono też

Podobno strącono też śmigłowiec pejsom i podobno spadł im nie tylko jeden samolot. Dezinformacja jest spora, więc na razie nie ma 100% danych. Jedno jest pewne. Bandycki uSSman i mycaki wiedzą już, że całkowite bezkarne latanie nad Syrią się kończy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hyh

zostaly trafione trzy jak we

zostaly trafione trzy jak we wrzesniu 2001 trzy uderzyly w WTC . jeden spadl gdzies przy ulicy a dwa gdzies w terenie. Warto namierzyc ktore zdjecia sa do ktorego... i sprawdzic nekrolog czy jakis polski pilot nie zginal "w katastrofie" a tak naprawde w Usraelu.

Portret użytkownika Cień

ISSrael już nie raz naruszył

ISSrael już nie raz naruszył prawa międzynarodowe i traktuje przestrzeń powietrzną Libanu i Syrii jak swoją, więc strata tego samolotu powinna ostudzić ich zapał, lub rozjuszy ich to jeszcze bardziej, zapewne teraz analizują jak doszło do tego zestrzelenia i wybierają kolejne cele do ataku na terenie Syrii, mimo że zaprzeczają że odpowiedzą kontratakiem. Zastanawia mnie tylko Rosja, niby coś modernizowali w obronie plot. Syrii, ale z żydami też się dogadywali w Moskwie, ciekawe czy oprócz kwestii Irańskiej na terenie Syrii, rozmowy dotyczyły obrony plot. samych syryjskich sił rządowych. W końcu ruscy nie zareagowali na atak na Fabrykę 400 i nie uruchomili swoich S400 które były 40km od tej fabryki podczas ataku.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika U_P_Adlina

Sytuacja jest bardzo

Sytuacja jest bardzo skomplikowana w Syrii. My widzimy tylko to, co na powierzchni, ale główni aktorzy tego dramatu widzą to, co głęboko pod powierzchnią i działają zgodnie z tym, co widzą, a czego my nie rozumiemy do końca właśnie dlatego, że tego nie dostrzegamy. Wiem jedno. Celem Ruskich na pewno nie jest doprowadzenie do brutalnego globalnego konfliktu, a raczej osiągnięcie swoich celów w sposób kontrolowany i wyrafinowany, jak teraz widzimy na przykładzie wypuszczenia przez Putina turków na kurdów kolaborujących z uSSmanami i pejsami.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Cień

Tak to prawda, jeśli ktoś się

Tak to prawda, jeśli ktoś się nie interesuje zbytnio polityką i wojskowścią to może sie pogubić kto tu jest czyim sojusznikiem lub wrogiem, a kto potrafi poruszać się po takim politycznym gruncie jest mistrzem.

To tak jak pisałem tu kiedyś, podczas naszej wspólnej utarczki, że Putin to zręczny strateg i szachista, można pozazdrościć kogoś takiego i polscy politycy powinni się wzorować na nim, od USA można uczyć się pewności siebie i zarazem bezczelności w prowadzeniu polityki grając policjanta świata ,od żydów powinniśmy się uczyć natomiast, jak wykorzystywać różnorakie organizacje i politykę historyczną do prowadzenia naszych interesów.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Strony

Skomentuj