Obrona cywilna w Peru ostrzega przed możliwością wystąpienia dużego trzęsienia ziemi

Kategorie: 

latino.foxnews.com

Rząd Peru zdaje się wiedzieć więcej niż mówi na temat tego, czego można się tam spodziewać w najbliższym czasie. Wiemy, że dochodzi do wielu przypadków śmierci zwierząt. Wiemy również, że peruwiańska Obrona Cywilna ( Indeci) zaczęła kampanię prewencyjną przygotowującą mieszkańców na duże trzęsienie ziemi.

 

Ostatnie potężne trzęsienie ziemi miało tam miejsce w lutym 2010 i ziemia za trzęsła się z siłą 8.8 stopnia w skali Richtera. Nie ma w tym nic dziwnego, że w Peru trzęsie się ziemia. Znajduje się ono w obrębie pacyficznego pierścienia ognia a skalę zjawisk potęguje zderzenie dwóch płyt tektonicznych, południowoamerykańskiej i Nazca.

 

Jeśli więc Indeci ostrzega, każe przetestować ewakuacje i zaplanować ją dla mieszkań to sprawa musi być poważna. Niedawne wstrząsy w Ica i w samej Limie dodatkowo potęgują wrażenie, że większe trzęsienie ziemi może tam wystąpić w każdym momencie.

 

Trudno się dziwić zapobiegliwości rządu peruwiańskiego, bo kraj ten jest narażony na zjawiska sejsmiczne tak jak Japonia. W 1970 roku w północnej części Peru doszło do trzęsienia ziemi, które zabiło ponad 70 tysięcy osób.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika black

Poczytałem komentarze i oto

Poczytałem komentarze i oto moje wnioski:gdyby nie było netu,tv,globalnej informacji,nie wiedziałbym nawet,że za horyzontem wylądowało ufo.Doszukiwanie się we wszystkich zjawiskach czegoś wyjątkowego prowadzi do paranoi...czyli wg niektórych wypadałoby sie połozyc w mogile i po prostu czekać.Nie wierzę w przepowiednie,ale w związek przyczynowo-skutkowy nastepujących po sobie wydarzeń.Akcja wywołuje reakcję.Tak sobie myślę jak nieszcęśliwy musi być lud z dorzecza Amazonii,do którego nie docierają te informacje,któremu nawet się nie śniło,że istnieje coś takiego jak Biblia,Majowie czy przepowiednie.Patrzą sobie w niebo,polują,zyją i w d. mają to wszystko...a w naszym świecie błyszczymy inteligencją tworząc coraz to nowe scenariusze wydarzeń.Co ma być to będzie i dobrze ,że nikt na to nie ma wpływu.Wojna atomowa?wg mnie tak miało być i już ,dslatego,że ktoś kiedyś wymyślił jak łatwo można się unicestwić.Odrobina zdrowego rozsądku nie zawadzi.Prosiłbym również o merytoryczne wyjaśnienia,ewentualnie komentarze artykułów od właścicieli portalu..teraz to jest taki stragan z newsami..dobre ,prawdziwe, fałszywe...co tam..byle były,kilka zdań i fotka.Dziękuję.

Portret użytkownika AltCtrlDel

Pewne rzeczy da

Pewne rzeczy da się przewidzieć a pewne nie, nie wrzucaj wszsytkiego do jednego worka. Piszesz trochę w sposób ograniczony, sugerujesz że jak się nie da przewidzieć pogody to się nie da przewidzieć żadnej innej daty. Bzdura. Możesz dość dokłądnie przewidzieć o której juro, za tydzień i za miesiąc wzejdzie słońce a o której zajdzie. Dokładnie moższesz przewidzieć kiedy będzie pełnia księżyca, kiedy będzie najdłuższy dzień w roku, kiedy będzie nastęne zaćmienie słońca a kiedy to zaćmienie będzie w 2015 roku itd. Tak więc pewne powtarzalne cykle możesz przewidzieć z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, pewnych zdarzeń nie. 21 grudnia 2012 roku jest datą w któej dokonuje się pewien cykl, jest właśnie taką datą gdzie możesz przewidzieć pewne zjawiska z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością. Wtedy to Ziemia i wszechświat przejdzie wprzez pewne procesy które są powtarzalne, przez pwene cykle. Powtarzają się one nie codziennie, co miesiąć, co rok lecz co kilka tysięcy czy milionów lat (na marginesie, w tej dacie dokona się więcej niż jeden cykl, pewne cykle duże i małe dokną się w tym samym czasie) . NIe przewidzimy, tak jak piszesz "podogy na jutro", co dokłądnie się wydarzy, ale tak jak możemy określić że mniej więcej jak jest wiosna to nie będzie jutro mrozu, możemy określić że w tej dacie mniej więcej wydarzy się to i to. Zmiany nastąpią, (już następjują ) po któych ziemia i ludzkość już nigdy nie będzie taka sama. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.  

Czasami ludzie potkną się o prawdę. Ale prostują się i idą dalej, jakby nic się nie stało.

Portret użytkownika raff

Jedyne cykle ktore znamy to

Jedyne cykle ktore znamy to te ktore wlasnie napisales:)bo to mozna zaobserwowac podczas zycia.A jak mozesz mowic o cyklach ktore niby 300tys czy milion lat sie powtarzaja??jak to zanotujesz mi powiedz???nawet jak cos sie powtorzy 3x to jeszzce nie jest cyklem a 2 x moze byc przypadek na takie zdarzenie.Ze yellowestone wybuchal  regularnie + - 600 tyś lat tez cyklem nie jest.

Portret użytkownika janusz

Nikt nie wie co sie

Nikt nie wie co sie stanie,jeśli rzeczywiscie coś się stanie,21 grudnia 2012 roku.Także moim zdaniem jak najbardziej należy zachować wszelką ostrożnosc  co do jakichkolwiek przewidwań dotyczących tej daty.Nieraz i na wiosnę bywa mróz.Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj