Obrazy jak z "Ptaków" Hitchcocka. Tysiące papug zawładnęło miastem w Australii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na południu stanu Nowa Południowa Walia w Australii tysiące papug przyfrunęło do miasta Nauru i terroryzowało okolicznych mieszkańców. Film z ptakami został opublikowany na stronie 9News. W filmie nakręconym przez użytkownika TikTok @ justsheff33 można zobaczyć stada białych papug pokrywające drogi, place, dachy, zaparkowane samochody i latarnie.

 

Na kolejnych ujęciach setki ptaków wzlatują w niebo i krążą nad ulicami. Według 9News stworzenia te mogą przysporzyć ludziom wielu kłopotów. Jednak lokalni mieszkańcy muszą zmagać się z obecnością nieproszonych sąsiadów i znosić ich niekontrolowane zachowanie, ponieważ gatunek ten znajduje się pod ochroną państwa.

 

Corella to ptak z rodziny kakadu, żyjący w suchych regionach Australii. Cechą charakterystyczną tych papug jest wysoki grzebień i długi, spiczasty ogon. W ich naturalnym środowisku żywotność ptaków wynosi 10 lat, podczas gdy w domu, przy należytej opiece, mogą dożyć nawet 30 lat.

 

Te papugi są łatwe do oswojenia. Potrafią zapamiętać poszczególne słowa, a nawet melodie. Samce dobrze śpiewają, naśladując ptaki uliczne, tj. sikory, sroki, słowiki.

 

Wcześniej plaga chruścików pokazała się w pobliżu kanału Kakatiya w indyjskim stanie Telangana i spowodowały korek na autostradzie między Karimnagarem a Hajdarabadem. Nagromadzenie tysięcy owadów w pobliżu autostrady zmniejszyło widoczność dla kierowców i spowodowało niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj