Obowiązkowe maseczki mogą się stać większym zagrożeniem dla ludzi i środowiska niż koronawirus

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszechobecne chirurgiczne maseczki brutalnie wdarły się w nasze życie, a polskie władze zażądały, aby każdy dusił się w nich co miało rzekomo chronić nas przed zarażeniem się straszliwym koronawirusem.  Trudno się zatem dziwić że większość ludzi uznaję że samo ubranie maseczki powoduje że stają się bezpieczni. Pracownicy służby zdrowia noszą maski chirurgiczne i istnieją mocne dowody, że ogranicza to rozprzestrzenianie się infekcji wirusowych układu oddechowego w szpitalach. Nie ma jednak dowodów na to, że maski chirurgiczne chronią zwykłych ludzi przed zarażeniem lub przeniesieniem tego rodzaju infekcji.

 

Na początku rządowej pandemii, mądrość etapu zakładała, że maseczki przed niczym nie chronią, a wręcz same stanowią możliwe źródło infekcji. W założeniu maski mają powodować ewentualne ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa u osób wykazujących objawy zakażenia na przykład kaszlących albo kichających. Mimo że nie ma na to mocnych dowodów, nam jednak wmówiono, że zarażają ci, którzy nawet nie wiedzą że są chorzy żadnych objawów zakażenia. Nazwano ich bezobjawowcami i stwierdzając, że może nim być każdy, nakazano wszystkim zasłaniania ust i nosa, nawet nie podając w jaki sposób ktoś bez objawów może powodować infekcje.

 

Teraz gdy maseczki stały się obowiązkowe, zmieniono treść o nich na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Internauci zauważyli, że usunięto zdanie, w którym przestrzega się ich używających przed bakteryjnym zapaleniem płuc. Kto z nas wymienia szmacianą maseczkę co 15 minut? To wymaganie jest po prostu nierealistyczne do spełnienia zatem uznano, że lepiej aby Polacy nie czytali o wadach stosowania maseczek i o tym co im ewentualnie grozi, dlatego wyedytowano treść stosownie do potrzeb tej aktualnej mądrości etapu. 

Jasne jest zatem, że istnieją poważne niezamierzone konsekwencje zaleceń dotyczących powszechnego stosowania maseczek i z pewnością wpłynie to negatywnie na zdrowie populacji. Obecnie klasyfikuje się kilka negatywnych aspektów używania maseczek. 

 

Najczęściej przywołuje się przy tej okazji tzw. efekt Peltsmana. Chodzi o to, że wprowadzenie jednego środka bezpieczeństwa, takiego jak pas samochodowy, może prowadzić do innych ryzykownych zachowań, takich jak na przykład przekroczenie prędkości. Efektem Peltsmana nazywa się w psychologii zniekształcenie poznawcze, w którym zbyt wiele zasad bezpieczeństwa ochronnego zwiększa ryzyko wypadków z powodu fałszywego poczucia nietykalności.

 

W kontekście COVID-19 udowodniono, że używanie maski pozwala czuć się bardziej bezpiecznie, a tym samym minimalizować inne skuteczne zachowania ochronne - dystans społeczny i regularne mycie rąk. Chociaż nie ma wyraźnych dowodów na to, że dzieje się to podczas pandemii, kilka badań przeprowadzonych przed wybuchem śmiertelnej infekcji wykazało, że ludzie faktycznie gorzej myli ręce, kiedy nosili maski.

 

Poza tym maseczki mogą działać jako alternatywne drogi przenoszenia wirusa SARS-CoV-2. Aby tego uniknąć, muszą być prawidłowo noszone i usuwane. Ważne jest również, aby pamiętać, że ludzie dotykają twarzy średnio 15-23 razy na godzinę. ale na przykład maska, która nie przylega dobrze do twarzy, sprawia, że ​​ludzie dotykają jeszcze częściej oczu, nosa i ust. Po dotknięciu maski istnieje ryzyko, że wirus dostanie się na ręce, a następnie na inne powierzchnie, takie jak klamki, poręcze lub stoły.

 

Nie do przecenienia jest również kwestia ochrony środowiska. Brytyjscy naukowcy wyliczyli, że jeśli cała populacja Wielkiej Brytanii zacznie codziennie używać jednorazowych masek, spowoduje to rocznie powstanie 42 000 ton potencjalnie zanieczyszczonych i niezdatnych do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Gdy podobne obostrzenia zostaną wprowadzone w innych krajach, bilans śmieci będzie tylko rósł. Już teraz zauważa się ogromną liczbę zużytych masek w miejscach publicznych, co stanowi zanieczyszczenie środowiska i dodatkowe zagrożenie zakażeniem. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Pan Admin to tak chyba od

Pan Admin to tak chyba od zawsze pracował zdalnie i może jeszcze uczył sie zdalnie ( albo domowo - jak kiedyś na upartego można tak  było ), bo jest naprawdę sporo osób które podczas mówienia dosłownie pluja . I jak się akurat trafi na plujacego zakażonego  Covidem osobnika to jest duże prawdopodobieństwo złapania. Moze i ten Covid nie wszytkim szkodzi, ale kto to może wiedzieć na pewno i w długiej perspektywie. Po za tym pewna ilośc osób jednak nie przechodzi bezobjawowo tego paskudztwa. Wiec po co uprawiać rosyjka ruletkę. A w ogóle znam trochę osób z branzy budowlanej które używaja maseczek przy zakładaniu chocby wełny mineralnej, a kiedyś jak nie było szlifierek do gipsu z odsysem to bez maseczki nie było mowy o szlifowaniu gipsu, i jakoś nikt z tych osób nie pomarł od ich używania.

Portret użytkownika drako_tr

Lommo " Moze i ten Covid nie

Lommo " Moze i ten Covid nie wszytkim szkodzi, ale kto to może wiedzieć na pewno i w długiej perspektywie ... " człowieku, jak zaczniesz myśleć, to zrozumiesz, że wirusy stale mutują, on już jest inny, więc o jakiej Ty perspektywie piszesz?

Jedynym sposobem, w jaki możesz się tym syfem zarazić, jest przyjęcie już przygotowanej szczepionki...wtedy dopiero zagrasz w rosyjską ruletkę, obstawiam, że padniesz po pierwszym "strzale"... Powodzenia.

Portret użytkownika tomasz26

tak się zaczyna powolne

tak się zaczyna powolne gotowanie ż ociemniałej  żabyn najpierw maseczki, później burki, moda,kuchnia ,zwyczaje i religia itp...system prania dekla wespół z bractwem politycznym tak żeby wyrobnik nie zorientował się przez całe swe zniewolone zycie że jest nieświadomym niewolnikiem pod jurysdykcja prawa morskiego pod zarządem powierniczym zmiennokształtnych   na ich własnym chabitacie

Portret użytkownika Irman z Polonisza

Pojecia nie macie ...jako

Pojecia nie macie ...jako KonsuMenci  o dalekowzrocznosci Waszych Pasterzy  ...cale pokolenia wyrosly na  Idolu Pedofilu...Sataniscie   ....Myszce Mikki Jacason  i Wszystko co robil komentowano powszechnie. Rowniez to....ze byl on Wizjonerem niejako i Drogowskazem ...dla obecnych   splacaczy kredytow lichwiarskich. KORONAvirusa    mentalnie zasial wtedy gdy zawital  w zakompleksionej  Polin.

Popatrz   ....on juz wtedy Pampersa na mordce nosil...podobno mu przyszywany nos odpadal.

https://img.interia.pl/rozrywka/nimg/o/h/Michael_Jackson_Polsce_3403753.jpg

Ciekawe kiedy ten woskowobialy  Matolusza odpadnie ?

P.s. Szumowski coraz bardziej Upodabnie sie do malomiasteczkowego Przedsiebiorcy Pogrzebowego z  zapyzialej   chamerykanskiej  Prowincji  . HORROR o Zoombie powstajacym z grobow.

Te granatowo podkrazone Oczy....stach miec Takiego za ministra.

Portret użytkownika ARTUR

Jak się leczyć i zapobiegać ?

Jak się leczyć i zapobiegać ? Głównie nanosrebro , które działa też przy grzybicy stawów w przypadku gdy ktokolwiek wykrył u siebie grzybicę paznokci , paznokieć to też tkanka kostna i jeśli jest chora na grzybnię to prawdopodobnie stawy także są chore . Najpierw sprawdż co Ci dolega a w przypadku braku innych możliwości idż do lekarza .Nanosrebro można też zastąpić z braku pieniędzy np. posrebrzaną łyżeczką lub bransoletką od babci i też będzie działać , mężczyżni mogą nosić łańcuszki srebrne lub bardziej bogaci sygnety .Każdy coś ma a jak nie ma to rodzina pomoże , jeśli nie chce pomóc to zapewne należy zmienić swój charakter i to też jest pozytywny skutek chorób .

Portret użytkownika ARTUR

Lekarze zachowują się jak

Lekarze zachowują się jak zbrodniarze kryjąc się w swoich budynkach , zamykając gabinety , okłamując ludzi dla pieniędzy . Już nigdy nie odzyskają zaufania które i tak nadwyrężyli masowo wymieniając zdrowe kolana i biodra zamiast leczyć , wpędzając ludzi w cukrzycę dla pieniędzy i wczasów , stosując śmiertelne terapie raka zamiast leczyć organizm . Społeczeństwo na pewno się kiedyś odwdzięczy i nic nie będzie zapomniane pomimo braku danych w komputerze którymi operują lekarze i zapisanymi tam wrażliwymi danymi.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Pomysł z karaniem za brak

Pomysł z karaniem za brak noszenia maseczek w miejscach zamkniętych uważam za niebezpieczny. Nie dość, że ludzi pod pretekstem ochrony zdrowia skazuje się na cierpienie i problemy związane z pojawieniem się u nich chorób układu oddechowego, to jeszcze mogą na podstawie tych szkodliwych przepisów zostać ukarani grzywną za to, że chodzą z odkrytą twarzą. Ponadto chodząc po ulicy zauważyłem, ze na witrynach niektórych sklepów i instytucji wiszą "instrukcje" o obowiązkowym zasłanianiu twarzy. Wygląda na to jakby obawiano się w nich nalotu służb i mandatów z ich strony, za to, że ktoś nie przestrzega tego chorego zalecenia. Martwi mnie też to, jak niektórzy ludzie są zastraszeni i spanikowani z powodu "pandemii". Nie dopuszczają do siebie myśli, że te maseczki im szkodzą. Tym bardziej teraz gdy temperatury oscylują wokół 30 stopni Celsjusza i przez to łatwiej jest się narażonym na różnego rodzaju drobnoustroje i patogeny:

,

https://www.money.pl/gospodarka/maseczki-musza-wrocic-na-twarze-mz-egzekwowac-ma-sprzedawca-policja-i-straz-miejska-6524523239855745a.html

Strony

Skomentuj