Obok Ziemi przeleciała bardzo duża asteroida

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Asteroida znana jako 2000 QW7 przeleciała szczęśliwie w odległości 14 razy większej niż średni dystans z Ziemi do Księżyca. Odpowiada to odległości wynoszącej 5,3 milionów kilometrów.

Przylot asteroidy 2000 QW7 spowodował spore zamieszanie na internetowych forach. Niektórzy uwierzyli, że obiekt ten może zderzyć się z Ziemią. Na szczęście do tego nie doszło.

 

Perygeum, czyli moment największego zbliżenia tego ciała niebieskiego do Ziemi, nastąpiło 14 września o godzinie 23:54 czasu uniwersalnego. W chwili przelotu asteroidę śledziło wiele ziemskich teleskopów w tym kilka internetowych jak Slooh.

 

Asteroida 2000 QW7 jest znana od września 2000 roku, kiedy zaobserwowano ją po raz pierwszy. Jest to dość spore ciało niebieskie o średnicy około 600 metrów. Według klasyfikacji NASA jest to asteroida średniej wielkości.

Następne bliskie spotkanie asteroidy 2000 QW7 i Ziemi będzie miało miejsce w 2038 roku. Gdyby kiedyś doszło do kolizji tego obiektu z naszą planetą, mogłoby to wywołać katastrofalne konsekwencje dla wszystkich istot na Ziemi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj