Obok Ziemi przelecą trzy duże asteroidy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według należacego do NASA Centrum Badań Obiektów Bliskich Ziemi, do końca tygodnia w okolicy Ziemi przeleci lub przeleciało kilka nieznanych dotychczas asteroidów o wielkości do 100 metrów średnicy.

 

Według informacji przekazanych przez agencję, 28 stycznia w odległości równej 5,5 średniej odległości z Ziemi do Księżyca  - czyli około 2,2 mln km obok naszej planety - przeleci asteroida 2021 BZ. Jej wymiary szacuje się na 29 do 65 metrów, minimalny dystans do Ziemi powinien nastąpić około godziny 4 rano czasu polskiego.

Jeszcze większa asteroida 2021 AG7 licząca od 47 do 110 metrów, przemknie obok Ziemi w ten piątek. Przewidywany czas lotu to 7:50 CET. Będzie ona od nas oddalona o 11 razy bardziej niż średni dystans na Księżyc. 

 

W jeszcze większej odległości od Ziemi tego samego dnia kilka godzin później przeleci mniejsza asteroida 2021 AF7 o wymiarach od 24 do 53 metrów. Dwie kolejne asteroidy - 2021 AL i 2021 BD3, przeleciały już we wtorek znajdując się w odległości około 10 razy dalszej niż Księżyc. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

No dobra , ale czemu służyć

No dobra , ale czemu służyć mają podobne "rewelacje" - mamy się bać ? Bo nic z tego nie wynika . Kosmiczne kamienie przelatywały , przelatują i przelatywać będą sobie nadal i bez względu na to czy je zobaczymy czy nie , możemy spać spokojnie .. NIC nam nie grozi .. bo naszą ziemię wciąż chroni starożytny system obrony zaprogramowany tak by niszczyć groźne obiekty na bezpiecznej wysokości , gdy wejdą już w atmosferę. Tak się stało z np. meteorem w Czelabińsku ... został zestrzelony przez zainstalowany na odludnym terenie Rosji system obrony planety co widać jest na poklatkowych zdjęciach (kiedyś był filmik na "youtube" - chyba go usunięto) pokazujących moment tuż przed eksplozją tego meteoru : .https://www.antyradio.pl/News/Tajemnicze-obiekty-z-syberyjskiej-Doliny-Smierci-20257

Portret użytkownika jajcek26

To przeleci czy już

To przeleci czy już przeleciało ? Acute bo jak już przeleciało to spuźniliście się z tym newsem więc po co takie pisać ? chyba że z innych stron nie umiecie czytać ze zrozumieniem i wklejać je tu.

Skomentuj