Obłoki srebrzyste widziano od Rosji po Szkocję

Kategorie: 

Źródło: twitter

Trwa już sezon obserwacji obłoków srebrzystych, czyli chmur NLC, które świecą jeszcze po zachodzie Słońca. W ciągu ostatnich kilku dni obłoki srebrzyste widzieli mieszkańcy Moskwy, Mińska czy Sztokholmu.

 

Zjawisko to występuje co roku w okolicy lata. Kiedyś nie było to częste zjawisko, a już na pewno w naszych szerokościach geograficznych. Jednak od kilku sezonów obłoki NLC możne zaobserwować znacznie więcej osób. Wiele z nich jest bardzo zaskoczonych widząc coś na nieboskłonie świecącego w nocy nad ich głowami.

Obłoki srebrzyste nad Moskwą - źródło: twitter

Noctilucent clouds, czyli obłoki NLC, to chmury pojawiające się zwykle w obszarach polarnych. Można je zwykle zaobserwować po zmroku lub przed świtem, czyli wtedy, kiedy Słońce znajduje się kilka stopni poniżej horyzontu. Kiedyś, aby zobaczyć to zjawisko, trzeba było się udać do Arktyki lub Skandynawii, ale w ostatnich latach da się to zobaczyć z praktycznie wszystkich miast europejskich.

Obłoki srebrzyste nad Mińskiem - źródło: twitter

Jest wiele teorii odnośnie tego dlaczego w czasach nowożytnych mamy do czynienia z tak dużym wysypem obserwacji obłoków srebrzystych. Niektórzy uważają, że to efekt zmian klimatu i radykalnego zwiększenia stężenia metanu w atmosferze. Może być tak, że odpowiada za to zmiana prądów strumieniowych, których globalny obieg uległ zakłóceniu na skutek nierównowagi gazowej, a raczej nadreprezentacji metanu, co przeobraża globalne układy prądów powietrznych.

Obłoki srebrzyste nad Sztokholmem - źródło: twitter

Może to sprzyjać kumulacji pary wodnej w górnych warstwach atmosfery, a NLC są chmurami, które należą do najwyższego piętra i są jednymi z najzimniejszych. Obłoki jaśnieją na niebie niczym zorza, ponieważ znajdują się na wysokości od 70 do 90 km i są oświetlone przez Słońce, ale od spodu. Blask powstaje gdy dochodzi do zjawiska rozproszenia światła w maleńkich kryształkach lodu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika z3n

Jeżeli sprawa Ukrainy ma

Jeżeli sprawa Ukrainy ma takich obrońców jak Klaus to już ma przesrane... Chłopie, ogarnij się, jesteś Ukraińcem - wnioskuję z Twoich wypowiedzi, bo żaden przedstawiciel żadnego innego narodu mie bronił by bandery i jego czcicieli. Można rozumieć, ale nie popierać. Uprawiasz tu jakąś zupełnie nie merytoryczną wojenkę poziomem góra 1 klasy liceum. Ogarnij się albo przestań, bo tylko szkodzisz. Pozdro.

Portret użytkownika Klaus

Właśnie tutaj próbuje to

Właśnie tutaj próbuje to uskuteczniać by pokazać, ze historia była zakłamana uczą was, iż to niby Bandera zrobił rzeźie na Wołyniu a to nie prawda bo wtedy siedział w więźienieniu. 
Ja tutaj nie chce nikogo bronić tylko pokazać obie strony konfliktu.. 
Nie popieram zbrodniarzy UPA bo to nie byli ludzie ale nie wszyscy w UPA byli tacy jak Klaczkiwski poza tym o ile mi wiadomo to odpowiedzialni za te zbrodnie byli Upowcy z północy..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika eva11

A czy naturalnym jest również

A czy naturalnym jest również  towarzyszące zawsze podczas takich 
widowisk znajdowanie na plażach ton martwych ryb,martwe delfiny czy walenie?
bo zawsze chodzą parami takie wydarzenia,
nie do was slepcy jest ten koment,bo wszyscy tu wiedzą jaka wasza rola
jest,
te same wspólne popierane tematy jak sprajowanie nieba,szczepienia,gender i Rosja,
wiadomo,ze trolli nalezy ignorować,ale nie można im pozwolić na to co jest istotą ich pracy,
a w tym wypadku manipulacja ludzmi,
 
 
 
 

Portret użytkownika excar

NLC ? tylko po LSD Ale

NLC ? tylko po LSD
Ale produkty wynikłe z działalności ludobójczej na niebie to już tak,nawet prawie na codzień a szczególnie w weekendy. W weekendy to ma dodatkowo uniemozliwić ludziom i tak trudne na naszej szerokości geograficznej katalizowanie produkcji wit. D w naszych organizmach i zniechęcić do wycieczek na łono natury,do lasu. Wspomagane to dodatkowo przez lekarzy i media straszące a to kleszczami  a to szkodliwością promieniowania słonecznego. A dzięki reklamom lemingi uzywają jakichś kremów z filtrami UV co akurat zatrzymują to dobre promieniowanie a puszczają szkodliwe. Oczywiscie zawierają te kremy i olejki dodatkowo kilkanaście szkodliwych długofalowo dodatków łącznie z rakotwórczymi i powodującymi bezpłodność. Są tam zupełnie nieprzypadkowo.

Portret użytkownika Klaus

Tak tak wciskaj se takie

Tak tak wciskaj se takie ciemnoty do łba ale spokojnie wy tylko istniejecie wirtualnie w prawdziwym życiu nie wyjdziecie na ulicę z tym bo będziecie wyśmiani.. 
Na serio gdyby "pryskali" przez ten czas o jakim tu gadacie to by już pół świata zostałoby wyeliminowane a jak widzisz sam ludzi przybywa a nie ubywa.. 
Do tego gdzie są badania potwierdzające to ? GDZIE ?!!  
Gdzie są zdjęcia fabryk tego gówna pytam się GDZIE ?! 
gdzie są zdjęcia białych nieoznakowanych samolotów GDZIE ?!!! 
gdzie są jakieś przecieki GDZIE ?!! 
nic takiego nei ma a wy mi nie odpowiecie na tak banalne pytania bo po prostu NIE MA NA NIE ODPOWIEDZI bo chemtrails nie istnieje a wy nie wbijecie se prawdy do łba macie klapki na oczach gdzie chemtrails=prawda i basta nawet żadne dowody nasze was nie przekonają nie i koniec bo macie swoją urojoną niepotwierdzoną teorię....umrzesz w kłamstwie smutne..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika excar

Czyzby klausik nie

Czyzby klausik nie wiedział,nie zapamiętał że takich badań się nie prowadzi. Współczesna nauka to system grantów i element nacisku biznesowego i ideologicznego. Dostaje je tylko ten kto robi badania zgodne z oczekiwaniami zlecającego. Tak jest ze wszystkim od czasów badań nad tytoniem. Tak jest ze szczepionkami. Jak badana szczepionka(badana np.gdzieś w Afryce czy nawet u nas na bezdomnych bywało) Szczepionka może zabić 10osób a 10 przypadkowo pomóc to się o tych 10 zabitych "zapomni" i mamy świetny wynik = pomogła 10ciu. To była odpowiedź na 1 pytanie. Pytanie 2. przecież nikt nie musiał budować specjalnych fabryk bo one już istaniały w wielu miejscach i coś produkowały .Po prostu rozszerzyły asortyment. Może to być jakaś np.fabryka nawozów .
Odp 3 a dlaczego białych nieoznakowanych ? Na dużej wysokości wszystkie są srebrno białe i nieoznakowane.No chyba że masz sprzęt optyczny do obserwacji nieba...A zdjątek mnóstwo np.na prissonplanet
No a przecieków i wypowiedzi to już tyle tu zostało podlinkowane że twoje pytanie to wyjatkowa bezczelność i dezinformacja

Portret użytkownika Spotter

excar napisał: Odp 3 a

excar wrote:

Odp 3 a dlaczego białych nieoznakowanych ? Na dużej wysokości wszystkie są srebrno białe i nieoznakowane.No chyba że masz sprzęt optyczny do obserwacji nieba...A zdjątek mnóstwo np.na prissonplanet

Nie wiem co to za dziwne rozumowanie. To że nie posiadasz sprzętu który pozwala na odpowiednie obserwacje samolotów na wysokości przelotowej to wcale nie oznacza że te samoloty są nieoznakowane.  To że ty nie widzisz lub nie potrafisz zidentyfikować samolotów to wcale nie oznacza że one są  nieoznakowane. Każda maszyna posiada jakieś tam malowanie oraz numer REG i to wystarcza do pełnej identyfikacji.

Zdjęć to ty nie szukaj na prisonplanet bo tam nikt nie zajmuje się obserwacją i identyfikacją samolotów, tylko tam jest zbiegowisko wszelakiej maści zwolenników teorii spiskowych którzy nie mają najmniejszego pojęcia o lotnictwie i o samolotach. A jeśli  chodzi o jakość zdjęć jakie tam występują nie nadają się na jakikolwiek dowód.

Chcesz zobaczyć dokładnie jakie samoloty cie opryskują, to zaglądnij na fora lotnicze do działów poświęconych "obserwacji przelotówek".  Są tam codzienne aktualizacje zaobserwowanych samolotów z wielu zakątków Polski, podejrzewam że także z twojego rejonu ktoś się taki znajdzie.

Portret użytkownika Klaus

buahahaha rozszerzyły

buahahaha rozszerzyły asortyment ciekawe... skąd tą baniulke wziąłeś tym razem z głowy ?! :D 
To co wy polinkowujecie to nie przeciek a zwyczajna próba manipulacji ludźmi w perfidny sposób. 
Poza tym po co ja z tobą gadam skoro nie ma chemtrails a żaden pilot tego nie potwierdził..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika excar

podlinkuj coś ty ,daj zrobić

podlinkuj coś ty ,daj zrobić buahaha x10
podaj chociaż kilka linków ,ale nie do skorumpowanych żydowskich instytutów badawczych czy skudlonych naukowców na garnuszku rezymów. ścierwomedia też odpadają.
W odpowiedzi na dziesiątki i setki już naszych daj chociaż kilka niezależnych.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika excar

no to cytacik z tych twoich

no to cytacik z tych twoich linków klausikowych :W 2004 roku opublikowano badanie z którego wynikało, że w latach 1971-1995 pokrycie nieba chmurami cirrus na obszarze Stanów Zjednoczonych wzrosło o 3 procent. Dalszych badań w tym zakresie już nie prowadzono.
Żadnych badań nie wolno na ten temat prowadzić Klausiątko. Tylko prywatnie zamożni ludzie tak jaj ten amerykanin co mu ryby w stawie zaczęły zdychać zrobił sobie analizy gleby i wody a że miał z czym porównać to ma wiarygodne wyniki .Te twoje linki to nawet mniej warte merytorycznie  niż jak pisałem raz użyty papier toaletowy Smile

Portret użytkownika excar

Twoja bezczelność przebija

Twoja bezczelność przebija tylko twoją ignorancję. Masz tu wypowiedź min emerytowanego pilota i instruktora największych lini lotniczych na świecie a nie bezzębnego studencika z Wrocławia jakim podobno też w zależności od potrzeb jesteś hahaha
2 listopada 2014 w Północnej Kalifornii odbyło się spotkanie z ekspertami w sprawie zagrożeń dla środowiska i ludzi płynących z trwających na całym świecie programów modyfikacji pogody. Kalifornijskie media całkowicie zignorowały to wydarzenie. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 osób (w tym wielu urzędników) nie tylko z Kalifornii, ludzie przyjechali nawet z Alaski. Dlaczego media z mainstreamu całkowicie zignorowały tak duże spotkanie, na którym przedstawiono niezbite dowody naukowe na istnienie geoinżynierii? Ponieważ ich celem jest blokowanie niewygodnych informacji, tych, o których społeczeństwo nie ma się dowiedzieć. A zatem, na dzień dzisiejszy, tylko my możemy podnieść alarm w związku ze śmiercionośnymi planami geoinżynierii.
https://www.youtube.com/watch?v=wjYutSmarFQ
Jak umiesz czytać że zrozumieniem w co wątpię to tym tłustym pisze NIEZBITE w odróżnieniu od tej sieczki bezwartościowej jaką tu trolowato czasem podsyłasz. Ale w zasadzie to nie przedstawiłeś NIGDY ŻADNEGO ABSOLUTNIE ŻADNEGO dowodu na nieistnienie chemtraili oprócz twoich plugawych płatnych wypocin,takich klausikowych widzimisię bo mi płacą no i każą tak mówić.No było parę linków do jakichś rządowych reżymowych agend na zasadzie brał Cygan na świadków dzieci swoje :):)
PS samo uzycie przez ciebie słów"teorie spiskowe" świadczy o trolowaniu gdyz ten zwrot został stworzoy przez CIA po zabóstwie Kennedyego aby zdezinformować i osmieszać wszystkich niezależnych badaczy i śledczych w tej sprawie i potem już pozostał w arsenale dezinformacji światowej

Portret użytkownika Klaus

No excar do nauki to ty masz

No excar do nauki to ty masz większą ignorancję niż ja do tych waszych teorii spiskowych razem wziętych...trollowaniu..ech gościu wymysl coś lepszego bo to słowo już staje się nudne i zurzyte. 
Wiesz myślałem, że wymyślisz coś swojego ale zkopiowanie komentarza z YouTuba musi być chyba jedyną twoją umiejętnością dezinformacyjną. 
Co do tego materiału..nawet się nie będe wypowiadał na jego temat bo to już przechodzi granice absurdu..

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Strony

Skomentuj