Obłoki srebrzyste widoczne na Ziemi zachowują się nietypowo

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tegoroczny sezon obserwacji obłoków srebrzystych (NLC), na półkuli południowej dobiega końca, Naukowcy twierdza, że w trakcie tego lata, obłoki zachowywały się zupełnie inaczej niż wskazywały obserwacje dokonywane w latach poprzednich.

 

Dokładne dane pozwalające na przygotowywanie statystyk są znane dzięki sondzie kosmicznej AIM należącej do NASA. To dzięki niej mamy precyzyjne informacje ostatnie obłoki srebrzyste na Antarktydzie zarejestrowano 20 lutego 2015. Polarne chmury zawsze znikają na koniec lata więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale to co jest nietypowe to częstotliwość ich pojawiania się. Gdy uczeni zestawili na wykresie ilość obłoków NLC rejestrowaną w ciągu 8-letniego okresu pracy AIM okazało się, że częstotliwość występowania tych obłoków w Antarktyce w sezonie 2014-2015 różni się zdecydowanie od pozostałych.

Od czasu gdy sonda NASA rozpoczęła w 2007 roku monitoring obłoków srebrzystych, zaobserwowano, że ich liczba wzrastała w okolicy każdego letniego przesilenia. Jednak jak twierdzi Cora Randal z zespołu AMI, ostatni sezon był pod tym względem wyjątkowy. Chmury były znacznie bardziej zróżnicowane i zamiast zwiększenia częstości ich występowania w okresie od 15 do 25 dni po przesileniu letnim zaobserwowano ogromne ich zmniejszenie i to wtedy, kiedy chmury, co do zasady, są najbardziej powszechne.

 

Obecnie specjaliści zastanawiają się nad tym jakie jest wytłumaczenie dla anomalnego zachowania obłoków NLC w obecnym sezonie. Poprzednie badania wykazały, że NLC są czułym wskaźnikiem telekoneksji dalekiego zasięgu w atmosferze ziemskiej, które łączą pogodę i klimat całej półkuli.

 

Dziwne zachowanie obłoków NLC w 2014-2015 roku może być oznaką nieznanych wcześniej powiązań. Eksperci oczekują teraz sezonu na obłoki srebrzyste na półkuli północnej. Powinien się zacząć już w maju. Jeśli będzie równie inny od poprzednich zagadka stanie się jeszcze bardziej frapująca.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika N1KT

Too many hot particles in air

Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !
Too many hot particles in air from Fukushima - no doubt !

Portret użytkownika piijo

Gdyby AMR był modem to te

Gdyby AMR był modem to te cybernetyczne Trolle dawno by wyjechali z tego forum za krzewienie głupot i kłamstw nie mówiąc o obrażaniu zdrowo myślących.Dla nich teoria Chemtrails to jak piorun  z jasnego nieba niby nie ma a jest grzmot ....Pewnie ich przeprogramowują na bardziej zakłamane....

Portret użytkownika człowiek

A ja się tylko tak

A ja się tylko tak zastanawiam... czy jeśli prawdziwe jest powiedzenie, że myśl ma moc sprawczą to każdy "potwierdzający" (zwolennik i przeciwinik) "teorię spiskową" oraz dopatrujący się "faktów i potwierdzeń" dotyczących tego rodzaju konstrukcji myślowych jest jednocześnie jej twórcą i pomaga w jej utrzymaniu... to jest dosyć zabawne i przewrotne Biggrin heheh... co nie znaczy, że nie jest prawdziwe Sad hahaha

TERAZ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Fila

Obłoki srebrzyste były

Obłoki srebrzyste były obserwowane i opisywane w literaturze zanim pojawiły się samoloty, więc teorii chemitrails nie da sie tu wcisnąć.
Mało kto zauważył, że podczas ostatniej wyżowej pogody - 2 tygodnie w połowie lutego niebo było czysto niebieskie (pomijając smog spowodowany przez kopciuchów z południa Polski) a w górach wręcz granatowe - żadnego najmniejszego cirruska, dosłownie nic. I co powiecie na to? Że ci od rozpylania pojechali na narty w Alpy na ferie???

Portret użytkownika lolo

1) Czytanie ze zrozumieniem

1) Czytanie ze zrozumieniem to jest jednak sztuka, widać... niedostępna dla wszystkich. Artykuł nie był poświęcony istnieniu/nieistnieniu obłoków srebrzystych tylko ich nietypowemu "zachowaniu". I do tego "zachowania" odnoszą się komentarze.
2) A to, że nie pryskają? Odpowiem za siebie: czy ja jestem Duchem Świętym żebym wiedział co "siedzi" w głowach tych specjalistów "od przychylania nam nieba"?
 
Ps
I bardzo bym się cieszył gdyby takie postępowanie oznaczało wycofanie się z trucia atmosfery a przy okazji nas wszystkich. Także bym się cieszył z tego, że szczepionki są bezpieczne a najlepiej gdyby nie potrzeba byłoby ich stosować. Tak jak z tego, żę GMO zostało "wyrzucone" na śmietnik. A także z tego, że wszyscy ludzie kierują się prawdą i miłością w życiu, żyją uczciwie i że żadnych wojen już nie będzie. A najlepiej gdyby bajki o dobrych wróżkach i ukaranych złych czarownicach spełniły się na moich oczach.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj