Obiekt z kosmosu eksplodował nad Brazylią

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nad Brazylią spadł jakiś obiekt z kosmosu. Konsekwencją była bardzo potężna eksplozja, prawdopodobnie meteora, który wszedł w atmosferę ziemską. W rezultacie eksplozji noc zmieniła się w dzień nad Rio Grande do Sul i Santa Catarina w Brazylii.

Do zdarzenia doszło około godziny 04:03 UTC 1 października 2020 r. Na podstawie wstępnej analizy trajektorii kuli ognia zaczęła się ona zapalać około 89,5 km nad wiejskim obszarem na wschód od Caxias do Sul. Kula ognia poruszała się potem na północ z prędkością 16,9 km/s przy kącie wejścia 44 °. 

 

Meteor świecił przez około sześć sekund, z łatwością pokonując jasność Księżyca w pełni. Wszystko zniknęło 22 km nad miastem Vakaria. Amerykańskie Stowarzyszenie Meteorowe otrzymało 35 relacji świadków z Rio Grande do Sul i Santa Catarina.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Skoro jak widać nawet

Skoro jak widać nawet stosunkowo duże i szybko pędzące obiekty wybuchają wysoko nad powierzchnią ziemi nie czyniąc nam większych szkód , zatem możemy być spokojni - nasza planeta wciąż posiada dużą zdolność do samoobrony przed kosmicznymi skałami. Duża gęstość naszej atmosfery sprawia ,że im większą meteor ma powierzchnię tym szybciej wchodząc w nią się rozgrzewa i łatwiej rozpada tudzież wybucha wysoko nad powierzchnią. Ale wszystko do czasu , bowiem zacznie być naprawdę niebezpiecznie gdy ziemskie pole magnetyczne w skutek zbliżającego się przebiegunowania osłabnie lub co gorsza zaniknie na jakiś czas ,przez co "wiatr słoneczny" zdmuchnie wyższe warstwy atmosfery a jego ciśnienie spłaszczy pozostałą jej część skracając drogę jaką zagrażające nam obiekty będą miały do pokonania nim uderzą w ziemię .. i dopiero wtedy zrobi się naprawdę "ciekawie". Gdyż należy mieć na uwadze ,że skoro owe "atrakcje" się nasilają to zapewne dlatego ,że z jakichś powodów ziemia przechodzi przez strefę owego "bombardowania" podobnie jak ma to miejsce podczas cyklicznie występujacych roi meterorytów jak perseidy.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

nie wiem czy zwróciliście

nie wiem czy zwróciliście uwagę ale w 47 sekundzie jakby wydech odrzutowca unosi się dokładnie w przeciwnym kierunku do kierunku lotu meteora, mam wrażenie że co raz więcej będzie takich akcji bo międzynarodówka kryminalna musi wyłudzić kasę przez zastraszenie na fikcyjną obronę przeciw zagrożeniom z kosmosu.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj