Obiekt, który zderzy się z Księżycem może nie być chińską rakietą

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Od kilku tygodni trwa epopeja z fragmentem rakiety, która już za dkilka dni ma uderzyć w nasz Księżyc. Najpierw stwierdzono, że to amerykańska rakieta, a potem, że chińska .Chiny w poniedziałek odmówiły odpowiedzialności za rakietę, która ma rozbić się na Księżycu, po tym, jak eksperci stwierdzili, że obiekt kosmiczny został najprawdopodobniej stworzony w ramach programu eksploracji Księżyca przez Pekin.

Astronomowie początkowo myśleli, że obiekt był wrakiem rakiety SpaceX, która wystartowała siedem lat temu i została wyrzucona w kosmos po zakończeniu misji. Ale teraz uważa się, że jest to górny etap rakiety Chang'e-5-T1 wystrzelonej w 2014 roku w ramach programu eksploracji Księżyca Chińskiej Agencji Kosmicznej.

Oczekuje się, że rakieta uderzy w przeciwną stronę Księżyca 4 marca. Jednak w poniedziałek chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprzeczyło temu twierdzeniu, mówiąc, że tamten pojazd nośny „bezpiecznie wszedł w ziemską atmosferę i spłonął całkowicie”.

Chiny od dawna aspirują do miana kosmicznego supermocarstwa i w zeszłym roku zrobiły duży krok, uruchamiając najdłuższą misję załogową na swojej nowej stacji kosmicznej. Druga co do wielkości gospodarka świata włożyła miliardy w swój wojskowy program kosmiczny i ma nadzieję, że w końcu wyląduje na Księżycu.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika demodemo

Chinole jarneli się , że

Chinole jarneli się , że usamy chcą im jebnąć łajzę YUTU2 , który węszy za studiem filmowym na księżycu zostawionym przez usamnów i za śladami tego terenowego samochodu co nim  zapierdalali po ksieżycu.

Na razie łajza znalała szkło po bimbrze zostawionym przez dzikusów ze wschodu z imprezy udanego lądowania na "łysym" przez niejakiego Twardowskiego i ekipy z knajpy "pod ognistym kogutem" . Oni spierdalali przed Lucyferem , który gonił ich z jakimś papierem podpisanym na kolanie i uważał , że papier ma moc.  Nie było co robic na "łysym" więc wrócili i pogonili Lucka na kopach aby wypier...ał na dziki zachód i nigdy więcej nie wracał i nie wku..wiał jakimś papierem do doopy.

A co do łajzy to teraz jest ciekawa sytuacja - czy walną go aby ukryć przekręt misji apollo 11 czy dogadają się za dobre granty ?

Portret użytkownika Sylwia Włodasz

Panie emel ja czytałam pana

Panie emel ja czytałam pana wpisy i widzę że jest pan astrofizykiem z nasa, dla tego posiada pan olbrzymią wiedzę. Dla tego pytam pana, bo foliarze twierdzą że człowiek nie był na księżycu i że stacja ISS jest na ziemi i wszystko to kłamstwa, co pan o tym myśli jako naukowy autorytet z.n.z ?

Skomentuj