Obecne testy na SARS-CoV-2 mogą nie być w stanie wykryć tego wirusa

Kategorie: 

Źródło: Internet

WHO nawołuje wszystkie kraje do przeprowadzania jak największej ilości testów na koronawirusa. Czy jednak to, czym dysponuje Polska, daje możliwość właściwej identyfikacji zagrożenia?

Według  procedury WHO, żeby zdiagnozować wirusa COVID-19, trzeba wykonać sekwencjonowanie jego genomu i porównać z genomami innych koronawirusów, jak SARS. Dopiero wykrycie odpowiednich sekwencji liter wbudowanych w kwas rybonukleinowy może potwierdzić, że istotnie mamy do czynienia z wirusem COVID-19, w żadnym innym przypadku nie jest to możliwe.

Jednak do tego potrzebne są sekwensery genomu, których Polska nie posiada, ponadto badanie jednostkowego przypadku trwa od ok. 40 do 72 godzin, a więc nie jest możliwe stwierdzenie na miejscu, jak to się dzieje w Polsce podczas internowania ludzi pod pozorem zarażenia, że są nosicielami tego konkretnego wirusa.

Mogą mieć grypę, albo nawet jej nie mieć, a być tylko lekko przeziębionymi i lądują w swoistym kryminale, są aresztowani. Szybkie testy, z których najszybsze wdrożył do produkcji kilka dni temu koncern farmaceutyczny Roche, potrzebują minimum 4 godzin na wykrycie koronawirusa. Jednak nie koronawirusa COVID-19, tylko koronawirusa w ogóle, którym wcale nie musi być COVID-19, może to być inny wirus zmutowanej grypy, choćby SARS.

Pokazuje to, że mamy chaos, z którego coś wynika, tylko nie wiadomo co.

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Przeczytałem w artykule taki

Przeczytałem w artykule taki tekst "Czy jednak to, czym dysponuje Polska" Może najpierw warto sobie uświadomić czym Polska w ogóle dysponuje? Brak sprzętu,testów,maseczek,odzieży ochronnej,odpowiedniej ilości łóżek w szpitalach w końcu też jak się okazuje, odpowiedniej organizacji na poziomie podstawowym.No to co jest ? Z pewnością wszędzie dużo polityki jest.Tego co jak co, nigdy nie zabraknie, oraz nieprzebranych źródełek pustych deklaracji i absurdalnie brzmiących zwrotów gdzie jeszcze nic nie zrobiwszy ogłaszam jakie to historyczne decyzje powziąłem.Wicie rozumicie bo moja dla przykładu porównawczego historyczna decyzja jaką ogłaszam wszem i wobec jest taka.Kupię sobie Disneyland ...albo nie...  Cieszycie się ? Że co? Moje historyczne decyzje nie dość że są niepoważne to jeszcze was nie obchodzą ? Wydaje się że mi coś nie tak śmiga mi pod kopułą ? Poznaliście to ? A ich absurdalnej gadki nie rozpoznajecie ciekawe dlaczego ? 

Portret użytkownika Wojna INFO

" może to być inny wirus

" może to być inny wirus zmutowanej grypy"

Noooo. Gratulacje. Bardzo fachowy artykuł i tylko taki drobiazd.

1. Żadna odmiana grypy nie jest koronawirusem.
2. Testy robi się osobom które mają specyficzne objawy nie występujące normalnie przy koronawirusach.

Portret użytkownika Trup

Wniosek z tego taki: że

Wniosek z tego taki: że najlepiej siedzieć w domu i się dobrze uszczelnić i wyjść dopiero wtedy jak zacznie brakować jedzenia i wody - pierdolić rachunki i różne opłaty i inne bzdety - bo chodzi tu o twoje życie które jest ważniejsze.

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Strony

Skomentuj