Obama rozkazał wznowienie bombardowań Libii z wykorzystaniem bezzałogowców

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Notowania prezydenta Obamy po słabiutkiej debacie spadają, dlatego nie dziwi, że Amerykanie otwierają nowy front. Planuje się ataki na cele w Libii, mimo, że operacja obalenia Kadafiego już dawno się zakończyła.

Nieszczęśliwy naród libijski utracił stabilizację i pewność jutra. W tej chwili kraj ten wygląda jak Irak, niby jest jakiś rząd, ale mało, kto go uznaje a ostatnie wydarzenia z zabójstwem ambasadora USA włącznie spowodowały dodatkową destabilizację i dały pretekst do tego, aby Amerykanie użyli swoich samolotów bezzałogowych. To nowoczesna wojna gdzie pilot siedzi z joystickiem i patrzy w ekrany likwidując cele oddalone o tysiące kilometrów.

 

Media zauważają, że ataki w Libii są raczej pod publikę, bo efektu wielkiego nie zrobią poza psychologicznym efektem zemsty za śmierć ambasadora. Wielu obywateli uważa, że Administracja Obamy zawiodła nie zapewniając ochrony swojemu dyplomacie. To zastanawiające czy gdyby ambasador USA zginął w jakimś innym kraju to czy też odpowiedzią byłby nalot bezzałogowców.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roobaczkowa

O co tu chodzi? O jakie

O co tu chodzi? O jakie cele?  Może my czegoś nie wiemy?  Ambasadę zaatakowali przecież zdenerwowani głupim filmem i podburzeni przez ichniejszych duchownych cywile. Kogo ci Amerykanie chcą atakować? Ludność cywilną? A jeżeli nie cywilów tylko wojsko to za co?  Ostatnio chyba nic wielkiego nie przeskrobali. Żyjemy w jakimś totalnie chorym świecie. A może ktoś z Was rozumie o co tu chodzi? Amerykańscy wyborcy zwykle byli przeciwni rozwiązaniom militarnym więc zupełnie tego nie rozumiem. Może w Libii działają jakieś grupy przychylne Iranowi i Syrii ale to nie powód, by na terytorium innego państwa robić kolejną  roz...chę. I dlaczego nie informuje się własnych (amerykańskich) obywateli o konkretnych powodach i celach interwencji. To nie jest normalne.

Portret użytkownika BartoloEarth

"Janko"-Sry pomyliłeś dział-a

"Janko"-Sry pomyliłeś dział-a GMO-cokolwiek ktoś by opisał na ten temat -to nazwe to"Powolną Śmierćią"a wiecie dlaczego do tego dążą,proste rozwiązanie "przetrwanie najsilniejszych istot ludzkich" czyli wyeliminowanie,schorowanych,starszych,i chorowitych sile wieku ludzi,pozostaną tylko silne jednostki,jako niewolnicy (choć juz nimi jesteśmy) Nowego Rządu Światowego.

Strony

Skomentuj