O krok od katastrofy Boeinga 777 w USA. Chwilę po starcie wybuchł silnik

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W dwóch samolotach typu Boeing wybuchły silniki w zaledwie dwa dni. Jedno takie zdarzenie spotkało samolot Boeing 777 należący do linii lotniczej United, a drugie miało miejsce w Belgii i dotyczy transportowego samolotu typu Boeing 747.

 

W samolotach dochodzi do niekontrolowanej awarii silnika niezwykle rzadko. Jednak w ciągu zaledwie dwóch dni miał miejsce nie jeden, ale dwa poważne wypadki związane z eksplozją silnika. 

Samolot Boeing 777 linii lotniczej United UA328, wyleciał z międzynarodowego lotniska w Denver i miał lecieć do Honolulu. Ten lot miał trwać siedem godzin i 30 minut. Jednak trwał tylko 30 minut po tym, jak silnik numer dwa doznał niekontrolowanej awarii po około pięciu minutach lotu na wysokości 13 400 stóp. Samolot szczęśliwie zdołał zawrócić na lotnisko i bezpiecznie wylądował. 

Według linii lotniczych na pokładzie Boeinga 777 było 231 pasażerów, którym towarzyszyło dziesięciu członków załogi. Do zdarzenia doszło w rejonie Brumfield.

Lokalny posterunek policji zamieścił zdjęcie przodu maski silnika, leżącego na czyimś podwórku. Pojawiły się też nagrania przedstawiające spadające z nieba szczątki. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał z tego powodu.

 

Podobna niebezpieczna przygoda spotkała w Holandii pilotów transportowego Boeinga 747, który wystartował z lotniska Maastricht-Aachen (MST) i zmierzał do Nowego Jorku. Samolot podczas lotu tracił metalowe części. Wygląda na to, że również były spowodowane awarią silnika.

Według niektórych źródeł niektóre osoby na ziemi odniosły lekkie obrażenia, a różne pojazdy i mienie zostały uszkodzone przez spadające odłamki. Samolot wysłano na lotnisko w Liege.

 

W obu przypadkach działają już specjalne komisje do badania wypadków lotniczych. Amerykańska agencja FAA zaleciła prewencyjne wstrzymanie lotów Boeingów 777. Zastosowały się do tego niektóre linie lotnicze w tym United Airlines. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

zdjęcia z Broomfield są

zdjęcia z Broomfield są przerażające... jak można w XXI wieku mieszkać w norach gorszych niż baraki znajdujące się na ogródkach działkowych? ja rozumiem że w zagrzybionych barakach doskonale się rozwijają cebulki tulipanów ale takie cebulki na grzbiecie Holendrów mogą przecież odstraszyć turystów poszukujących konopi

 

Skomentuj