O co chodzi w konflikcie ukraińskim i czy może z tego wyniknąć III wojna światowa?

Kategorie: 

Ostrzał Doniecka za pomocą systemu rakietowego Grad dokonywany przez Ukraińców

Już chyba tylko nieliczni optymiści nie zauważają, że sytuacja w Europie zmierza do kolejnego niszczącego konfliktu zbrojnego. Na jego rozpętaniu zależy niestety kilku bankrutującym krajom, w tym największej obecnie potędze militarnej, czyli Stanom Zjednoczonym.

 

Tak zwana III wojna światowa to konflikt, który, jak mówią niektórzy, już trwa. Inni jednak dodają, że dotychczas nie była ona rzeczywiście światowa, bo sprowadzała się do tego, że światowe mocarstwa walczyły ze sobą na frontach pośrednich. Niestety wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że wkrótce może dojść do otwartej konfrontacji.

 

Najbardziej niebezpieczna sytuacja pojawia się wtedy, gdy dochodzi do bankructwa danego kraju, a obecnie mamy przynajmniej kilka bankrutujących imperiów, które mogą dążyć do światowego resetu, jaki zapewnia wojna. Mowa o Unii Europejskiej, USA i Rosji.

 

Najbardziej zainteresowane wywołaniem wojny mogą być Stany Zjednoczone, które praktycznie w każdym toczącym się obecnie na świecie konflikcie odgrywają jakąś rolę. Dopóki jednak amerykańskie awantury odbywały się w znacznym oddaleniu od Europy można było na nie spoglądać jako niedotyczące nas wojenki. Sytuacja zmieniła się dramatycznie po tym, gdy widmo III wojny światowej sprowadzono na Europę Wschodnią.

 

Ponieważ propaganda, którą serwuje nam się z mediów głównego nurtu (albo ścieku jak chcą niektórzy) jest przytłaczająca trzeba wciąż tłumaczyć ogłupionym owieczkom, co się właściwie wydarzyło na Ukrainie w ciągu ostatnich miesięcy.

 

Przypomnijmy, że Ukraina była do niedawna nieco tylko dzikszą formą Polski. Czyli była krajem oplecionym układem biznesowych powiązań, pełnym oligarchów i polityków, którzy robili ludziom wodę z mózgu. Cały czas trwało też przeciąganie jej, a to na rosyjską, a to na europejską stronę.

 

Wszystko posypało się gdy prezydent Wiktor Janukowycz odmówił podpisania umowy z UE, która miała prowadzić do anchlussu do eurokołchozu i przyjął ofertę Rosji, czyli wstąpienia do konkurencyjnej Unii Euroazjatyckiej montowanej przez prezydenta Władimira Putina.

 

Dopiero potem pojawił się tak zwany "Majdan", który rzekomo uosabiał dążenia narodu ukraińskiego do wejścia w struktury Unii Europejskiej. Ktoś ewidentnie finansował te protesty, a gdy trwała jeszcze olimpiada w Soczi, doszło do niewyjaśnionej do dzisiaj strzelaniny w Kijowie, w której zginęło ponad 100 osób. Posłużyło to, jako pretekst do przejęcia władzy, co trudno nazwać inaczej niż po prostu puczem.

 

Ze względu na to, że nowe władze były bardzo zależne od ukraińskich nacjonalistów, cała ludność na wschodzie tego kraju zrozumiała, że może ich spotkać los, jaki spotkał 150 tysięcy Polaków zarżniętych piłami na Wołyniu w 1943 roku. Oczywiście nie byłoby powstania prorosyjskiej ludności wschodu Ukrainy, gdyby nie pomoc Rosji.

 

I tym sposobem znaleźliśmy się w sytuacji, w której wojna pośrednia, taka jak w Syrii rozpoczęła się przy naszej granicy. Potem doszło do rozlewu krwi, którego skali jeszcze nie znamy, doszło do równie tajemniczej katastrofy lotniczej w stylu strzelaniny na Majdanie i nagle znajdujemy się w sytuacji, gdy cały Zachód, do którego zalicza się też Polska, grozi palcem Rosji.

 

USA bynajmniej nie spuszcza z tonu i wprowadza konstruowany konflikt z Rosją na nowy poziom. Nagle zaniepokojono się tym, że Rosjanie, niepomni na ustalenia traktatów rozbrojeniowych, udoskonalają swoje rakiety średniego zasięgu. Oczywiście jest to straszak na Europę.

 

Znaleźliśmy się w ten sposób w momencie historii, który do złudzenia przypomina to, co działo się na naszym kontynencie 100 lat temu, gdy wybuchała I wojna światowa. Wtedy też jasne było, że wszystkie zwaśnione strony dążą do konfrontacji militarnej. Podobieństwa są też w stosunku do kontekstu wybuchu II wojny światowej. Niemcy jeszcze w 1938 roku wzięły ogromną pożyczkę, którą przeznaczono na zbrojenia. Dodajmy, że wojna, którą rozpętano rok później spowodował, że do dzisiaj jej nie spłacili. Czy teraz będzie podobnie?

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aaa

Hmmm, mamy marzec 2022 roku,

Hmmm, mamy marzec 2022 roku, na Ukrainie trwa wojna wywołana przez okupanta rosyjskiego i teraz jak na dłoni widać, jak kremlowska agentura od lat probówała za pomocą tego typu artykułow i forów przekonać Europę, że oni są dobrzy i poszkodowani, a USA jest złe. Tylko, że teraz Putin pokazał już swoje prawdziwe oblicze i ciekawe, czy w obliczu realnego zagrożenia dla naszego kraju, autor nadal uważa że biedna Rosja tylko się broni, a winne jest złe USA? Zapewne tak uważa, bo jest rosyjskim agentem wysłanym do indoktrynacji europejskiego społeczeństwa w celu jego urobienia tak, żeby nie protestowało podczas gdy Rosja będzie zajmować kolejne państwa bałtyckie.

Portret użytkownika wyrwany z kontekstu

Mam pytanie poza

Mam pytanie poza konkursem....MACIE MOZE PRZEPIS NA PLACUSZKI ZIEMNIACZANE ZE SKWARZECZKAMI?? IDZIE WEKEND I TRZEBA JAKOS ODREAGOWAC.... BEDZIE RODZINA    DISCO POLO...I ZYCIE JEST PIEKNE....(-;

Portret użytkownika Mamrot

Jeden o dolarze drugi o

Jeden o dolarze drugi o biblii trzeci o gazie.
Ludzie czy Wy nie widzicie tego że wojny są cykliczne i służą tylko jednemu? Nikt tu nie chce zarobić bo kasy mają jak lodu, jedyne o co chodzi to o władze, a co zagraża tej że władzy? Klasa średnia i inteligencja a wojny są po to aby to wybić no pomyślcie sami. I nie mówię ru o władzy typu Putin czy PO, tu chodzi o prawdziwych władców czyli te kilja najbogatszych rodzin od setek setek lat. Teraz znów przyszło pokolenie które chce głosować na Korwina,które ma za dużo informacji z Internetu,które wie za dużo a ich dzieci będą wiedzieć jeszcze więcej, no więc co muszą zrobić? Wywołać pseudo wojny aby wybić te ze inteligętne pokolenie a?zostawić tych tych mniej kumatych którymi manipulować będzie można łatwiej niż ludzikiem w grze,którym wmówi się że mają wybór którego z góry mieć nie będą na tyle głupi ze wybierać będą tych którzy im więcej obiecać będą . Zostawią dokładnie tak samo tempe pospulstwo które głosowało na Wałęsę który obiecał kazdemu milionów . Czaicie o co chodzi?Dlatego nigdy z Nimi nie wygramy bo co jakiś czas masowo nas inteligentnych widących za dużo wybijają.
?

Portret użytkownika Zenek :)

  Jeśli po jednej stronie

 
Jeśli po jednej stronie okopu siedzą "inteligentni" i po 2 stronie okopu siedzą "inteligentni to czemu oni się nie dogadają ponad rozkazami karzącymi im się wzajemnie wymordowywać i nie wymordują tych 12 rodzin?
 
Przecież są "INTELIGENTNI".
 
Może to tylko kolejne "urban legend"?

Portret użytkownika Mamrot

Nie wiem dlaczego z góry

Nie wiem dlaczego z góry zakładasz że rodzin jest 12?
Co do inteligęcji to jest coś takiego jak niewiedza zresztą co ja odpisuje na wpis taki jak Twój. Zacznim w końcu myśleć samodzielnie. A Twój wpis brzmi jak nietrzeźwego kolesia z pid bramy z tanim winem w dłoni, zastanów się może jeszcze raz nad tym co napisałem wczesniej a kiedy wywnioskujesz coś mądrego, ciekawego i świeżego wtedy się udziel a nie zaśmiecaj.
A propos, po wojnie zostawią tak oglądających jak Ty, bez obrazy ale to fakt.

Portret użytkownika Senju

DRODZY RODACY !!! Aby dobrze

DRODZY RODACY !!!
Aby dobrze zrozumieć sytuację Polski i Polaków trzeba się cofnąć daleko w czasie i zrozumieć coś się stało ! Zrozumieć dlaczego każdy Polak ma takie formy zachowania i skąda tyle spreczności i walki wewnętrznej. Skąd to wymieszanie i po co ?
Niestety wszystkiego wam napisac nie mogę, jest tego za dużo , wierzę moi rodacy słowiańscy , że sami odnajdziecie słowiańskie swoje korzeni przpomnicie sobie kim jesteśmy i co tu robimy. Każdy musi indywidualnie sie przubudzić na swojej drodze . Wielosć w jenosći Jedność w Wielosći jak to mawiali nasi przodkowie !
Dziś patrzymy na skutki, ale mało kto dostrzega przyczyny i skąd one się wzięły.
 
Zacznijmy od tego, najważniejszego, co pozwoli nam powoli rozumieć świat i innych ludzi, czyli tego KIM JESTEŚMY !!??? CZYM JEST ŚWIAT? PO CO SĄ WOJNY ?
Przede wszystkim Polska Polacy to SŁOWIANIE !! - Słowianie to nie tylko pusta nazwa to jest okreśenie dosadnie tego kim jesteś fizycznie duchowo psychicznie mentalnie świadomościowo !!!. DNA  i struktura krwi  określa wyróżnia  jest odpowiednia dla ścisle określonego rodzaju istoty i nie może być inaczej. Wskazuje na określone narody i ich pochodzenie. Dosadnie wskazuje na zróżnicowanie w poziomach rozwoju duchowego i fizycznego różych narodów.
Dlatego dziś Słowiańska Polska jest na kolanach....nie zachowujemy się w większosci jak Słowianie , czyli nie przejawiamy swojej natury wewnętrznej czyli przejawu duszy i ducha który sprawia jak wyglada otaczająca nas rzeczywistość.  Zamiast tego podjęto próbę trwająca kilak tys lat miany nas, na ich rodzaj podobny jemu czyli coś w rodzaju biohybrydy.  Co skutecznie dziś pozwala im nami manipulować. Obrazowując to to jak Wilka zmuśić aby  był kurą....czy to dalej będzie Wilk ...i co z tego wyniknie ???
 
Jak to sę stało ? Wystarczy odciąć naród od korzeni ... i wpoić mu fałszywe wartosći w okół któych będzie oscylował .  DEGRADACJA . Czlyli wymazać mu tożsamość i coś podłożyć. A naród bez tożsamości jest jak drzewo bez korzeni lekki wiatr i się chieje. Naszą tożsamośćią są nasze korzenie mówiące nam kim jesteśmy i skąd pochodizmy. jaka jest nasza świadomość i nasze wartości. Co gorsza każdy naród ma jakby swój bank wiedzy, który polakom chcą wmazać. My mamy SUMIENIE !! Dziś mało kto słucha swojego sumienia i podąża za nim. Sumienie to nasza wewnętrza więź zbiorowa świadomość Słowian Polaków będąca naszą jenomyślnością i jednogłośnością.  To była bariera nie do przebicia przez naszego wroga i trzeba było coś zrobic aby nas pokonać.
"Naród bez swojej tożsamości jest jak gnój na którym wyrastają obce cudze narody "
Tożsamość to jest wiedza i świadomość tego kim jesteś
 
 
Przez tysiące lat przedstawiciele obcych narodów irynowali przez co dziś ciężko rozpoznać wroga. Ludzie zewętrzie są podobni lecz wewnątrz siedzą zupełnie inne istoty !
 
Dziś ludzie żyją sobie spokojnie jak gdby nic zatruci debilizmem i ogłupieni propagandą, wpojonymi przekonaniami które tworzą ich iluzję rzyczywistość jaką kręuję cudzoziemiec obcy, myśląć że to jest rzeczywstośc, podczas gdy rzeczywistość a realnośc to dwa rózne pojęcia. Ludzie nie zdają sobie sprawy z ogromu krzywdy, rzeźi , mordu jaki wyrządzono na naszych rodakach i przodkach!!  Skali wyniszczenia wymordowania trwająca setki lat eksterminacji niszczenia genetycznego , po drugiej wojnie światwoej zostały przerwane łąńcuchy pokoleń nikt nei zna swoich prozdków wyobrażacie sobie tą skalę przelwu krwi , czy nie dociera do was ten mord ? Gdyby wszyscy to rozumieli na pewno nie mogliby tak spokojnie spoglądac w monitor i oglądać Tuska wodza i przedstawiciela narodu - ale czyjego narodu?  bo na pewno nie SŁOWIAŃSKIEGO! , który mówi nam jak mamy żyć !! HAŃBA !!!
 
Naczym ma polegać Odrodzenie POLSKI = Na ODRODZENIU I PRZEBDZENI SŁOWIAN! Bo POLSKA TO SŁOWIANE< to nie są Niemyc, To Nie są Żydzi , Francuzi i Anglicy !! - a tymczasem najwięcej do powiedzenia w naszym kraju mają wszyscy wymienieni wyżej oprócz  samych Słowian. Aci obcy żyją na nas i t na anszej ziemi !!!
Słowianie nei dzielili lecz łączyli. Nie żyli w niewolniczych sektorach zwanych dziś 'państwem" lecz tworzyli Mocarstwo  mocarstwo składało się z rodów , rody z plemion , plemiona z rozdzi. Ustrój ten nazywał się ustrojem rodowo- plemiennym. Gdzie rodzina była podstawą bytu życia. Kultura Słowiańska to nie multi kulti i  pomyje z tv to kultura wo wysokich wartościach życia i wysokiej etyce moralności oraz ogomnej wiedzy o życiu i wszechświecie.
Czy to ważne - oczywiście w ten sposób wiedza była przekazywana z pokolenia na pokolenie a dzieci były wychowywane prze swoich ludzi!  O sile życia Słowian stanoiło ich życie i wartosci, jedność i uwielbienie i poszanowanie dla przyrody i innych istot.  O dostępności wiedzy nie decydowali cudzoziemcy wg swoich potrzeb ja to ma dziś!
Gdzie jeszcze żyją nasi rodacy ? : Polska Czechy Slowacja Ukraina Rosja Bialorus Moldawia Chorwacja Bosnia i Hercegowina Macedonia Serbia Slowenia dawan Jugosławia , w Kazahstanie jest nas sporo w Litwie i Łotwie.
W któremu krajowi Słowiańskiemu żyje się dziś dobrze? ? Dlaczego wszedzie wprowadzono kolejne etalp systemów totalitatyzmu , komunizmu demokracji ?? Dlaczego wszedzie prowadzono nawracenie czyli tzw chrystianizacjie i inkwizycje >>??? DO ZNIEWOLENIA!!
Więc o co tu chodzi ? Przejaw naszego życia i rozwój wyglądał zupełnie inaczej niz mozemy to zaobserwowac dziś. Słowianie nikomu nie musieli służyć, nikomu nie bili pokłonów i nie musieli płacić za to że żyją i za to że są . Słowianie nikogo nie najeżdzali nikogo nie mordowali na żadnym cudzym obcym narodzie nie przeprowadzali eksterminacji !! Wolność Słowian nie podlegała dyskusji każdy kto zagrażał wolności i rodzinie był surowo karany. O czym w dziejach przeszłych srogo przekonali się nasi odwieczni cudzoziemcy wrogowie raz za razem rozbijani w pył np cesarstwo rzymskie przez Lachów !
O co tu w ogóle chodzi ???
Chodzi o tzw  projekt NWO = czyli nowego porządku świata - a to jest nic innego jak podbój planety !!
DLa istot chcących dokonac NWO Słowianie stanowią ogromne zagrożenie i przeszkodę. Stało się jasne że po wielkich wojanach w przeszłości nie są nas w stanie fizycznie pokonać więc zmieniono metodę walki.
Dlatego narzucili nam podstepami obcą nam religię mającą ujarzmić i zniewolić naszą duchowośc i umysły , z której to instytucji zostały wyprowadzone niewolnicze i manipulacyjne systemy władzy skutecznie niszczące życie.  Umozliwił im tzw wpływ epoki kosmicznej zwanej Nocą Swaroga.
Ktos powie czemu nie zniszczą ans od razu ? A kto by na nich pracował ? Kto bym im służył i kto by wydobywał złoża naturalne planety ...???  A po co ?
Miliony żyć zabiorą bezmyślne wojny dla zaspokojenia życzeń Cudzoziemców, gdyż czym więcej będzie wojen... i śmierci między Słowianami, tym większe bogactwa zyskują wysłańcy Świata Cudzoziemców i i posiądą wpływ nad umysłami licznych z Rodów Słowian
"Cudzoziemcy łakomią się na wszystko cudze, a do nich nie należące... Wszystkie ich myśli tylko o władzy, tak nad wszystkimi Światami, o zagarnianiu bogactw, i dzieł Jasnych Światów..."
"Cel Cudzoziemców naruszyć harmonię, panującą w Świecie Światła... i unicestwić Potomków Rodu ..., gdyż tylko oni mogą dać godny odpór Siłom Mroku... Sługi Świata Ciemności liczą, że tylko im są należne wszystkie Światy... I przybywając na Ziemię kwitnącą, starają się Dzieci Człowiecze Chciwości nauczyć, gdyż Chciwość gubi Poznanie, kiedy Poznanie zabite - i Wstyd umiera"
"Kiedy zabity Wstyd, Prawda znika, z zagładą Prawdy i Szczęście zginie... Kiedy Szczęście zginie, Człowiek ginie, a jeśli zginie Człowiek, to wszelkie bogactwa jego, swobodnie Cudzoziemcy zagarniają... Oni w bogactwie widzą swą najwierniejszą podporę, i budują swój Świat na bogactwie... W Świecie Ciemności życie dostępnie tylko tym, kto bogactwo posiada człowiek biedny, jak martwy na pustyni..."
"Oni odbierają dostatek ludziom, w sile Oszustwa swego pokładając nadzieję... Wiedząc, że jeżeli odbiorą ludziom oparcie i Wiarę, cel w Życiu i Ducha Wolności, to samych ludzi zgubią..."
"Przebudzenie człowieka tylko poprzez Poznanie, i oko Poznania ratuje go... Wyniósłszy Poznanie, Dziecię Człowiecze znowu patrzy na Wedy, i znowu obowiązkiem zostaje ku Życiu Duchowemu dążenie, a nadzorcą czynów wszelkich jest Sumienie... Słuchając sumienia, nienawiść czuje do wszelkiego zła, od tego Sumienie się wzmacnia, i człowiek stwarza własne Szczęście, w Szczęściu i sam człowiek powstaje"
"Kto po naukach Cudzoziemców, w błędzie i chciwości stara się odebrać dobrym ludziom Szczęście, ten, nie panując nad sobą, nie pokona gniewu i sam niedługo utrzyma Szczęście, gdyż całe bogactwo zbaczających z Drogi Światła, dostaje się Cudzoziemcom"
"To zdarzyło się z wieloma Ziemiami, gdzie przebywali wrogowie ze Świata Ciemnego... Ich przyciągały bogactwa i minerały, które miały te Ziemie przepiękne... Pochlebstwami zdobywszy zaufanie mieszkańców, napuścili ludzi na siebie wzajemnie... Tak w tych Światach wojny zostały zrodzone..."
 
"I ludzie stracili Świadomość i Wolę, i na rozkaz wrogów Cudzoziemskich, bogactwa i minerały wydobywali... Kiedy zaś w tych Ziemiach bogactw brakło, i minerały wyczerpali wszystkie do granic, wtedy wszystkich ludzi zgładzili wrogowie i wywieźli wszystko co na Ziemiach zdobyli... A te Ziemie, z których Cudzoziemców przegonili"
 
Cel cudzoziemców podbić ziemię , wydobyć wszystkir bogactwa naturalne i minerały i wywieź , opustosząłą planetę pozsotawić i nie przydatnych zgładzić, gdy już przestaną być potrzebni !
 
Odpowiedziec sobie sami na pytania? Planeta Ziemia to nasz dom ? Czy wy moglibyście niszczyć wasz dom ???- NIE ! Ci przedstawiciele "państw i ich machiny nie zachowją się jakby ziemia była ich domem nie dbają o nią lecz ją niszczą wysysajac życiodajne siły !!! - PASOŻYTY
A co z tym wspólnego mają Słowianie ? Ano Słowianie to sa gospodarze opiekunowie  tej planety !!!!!! A planeta ziemia to nasza matka daje nam życie a my troszczymy sie o to życie - SYMBIOZA ! -współżycie ŻYCIE !!
PASOŻYTY vs SYMBIOZA = WOJNA !!!
Zbliżając się wojna i sytiacja na Ukrianie ma dokonac kolejnych podziałów i mordu Sowian. Kocioł Ukrainy skutecznie  stwarza podział między 3 decydującymi narodami Rosją Polską a jątrząca się niezgodą i gnazdem zła Ukraina skutecznie separcując oddzielajac Słowian.
Sama Rosja w tej sytuacji padnie a ta część Świata zostanie przejęta jak reszta planety.
Co by było gdyby te 3 narody zwróciły się ku sobie , reszata krajów Słowiańskich dokonałaby zjednoczenia co znaczyłoby zniszczenie USA UE i Izraela oraz krewoanych przez nich wśiekłego psa Chin.
Wierzę szczerze że mężczyźni Słwoiaśńcy się przebudzą i razem zjednoczą . Słwoianie nasz kraj to nasza wioska, to nasze miejsce żeby życie mogło tętnić w radosci i rozwijać się w miłości i żeby w takim miejscu było nam dane rodzić nasze dzieci , jako wolne istoty.
Nie tak jak dziś, w reprodukcji niewolników zamknietym barierami zniewolonym terytorim gdzie jesteśmy umeczani kolejnymi pychopatyczno fizycznymi działaniami  naszych wrogów jako ich niewolnicy gdzie służym im ddajac zyciodajne siły i energię naszych żyć. Tak być nie musi .
Słowianie tylko jedność nas wyzwoli porzucenie jarzma  rzuconego( niewoliczego trybu życia opartego na wyzysku i fałszywych wartościach)  na nas przez cudzoziemca i nasza wspólne jedność zjednoczenie przebudzenie prowadzące do odrodzenia naszego życia w celu jego ochrony jak i całej przyrody nazej Matki bo to ona nas utryzmuje przy życiu . Rodzina to jestżródło życia. 
Powstańy z kolan powalczmy , mimo że jesteśmy osłabieni  Słowianie nie poddają nie raz w dziejach przeszłych feniks odradzał się z popiołów i tak może byc tym razem, gdzie żywioł Słowiański odmienic może losy ziemi .. nie dopuśćmy do kolejnych mordów na nasych bratnich narodach w i mię cudzoziemca.
 
 

Portret użytkownika Time Traveler

Atak na Ukrainę BLISKO, coraz

Atak na Ukrainę BLISKO, coraz bliżej.

Rosyjscy rolnicy z obwodów graniczących z Ukrainą mają zakończyć prace do 3 sierpnia

- Wszystkie przedsiębiorstwa rolne i rolnicy, którzy mają gospodarstwa w obwodzie biełgorodzkim, kurskim i briańskim w Rosji dostali nakaz zakończenia prac rolnych do 3 sierpnia - poinformował rzecznik Centrum Informacyjno-Analitycznego przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko.

Nie podano, z czym związany jest ten nakaz. - Wiadomo, że nakaz został rozesłany do rolników w obwodach graniczących z Ukrainą - podkreślił Łysenko.

Portret użytkownika Kazek12

Tern konflikt na Ukrainie ,

Tern konflikt na Ukrainie , to obrona dolara i jego pozycji przez USA i Zachód, szeroko pojęty. Jest to podobna syutuacja jak w Libii czy Iraku , które to panstwa sprzeciwiały sie hegemonii dolara i przywódcy ich zostali i]ukarani przez zorganizowana przeciw nim wojnę. Tak jest równiez w Ukrainie przeciwko Rosji.

Portret użytkownika jj

czego sie ludzie w polsce

czego sie ludzie w polsce spodziewaja? polak polakowi wilkiem od zarania dziejow-jeszcze Hitler sie z tego smial-"zostawcie polakow samym sobie, oni sami sie nawzajem wykoncza". po co drzec jape na politykow, ktorzy w przerwach "zarabiania" kasy wku.....ja putina i caly wschod-to sa nasi ludzie, z naszych podworek, czy zyd, czy nie zyd-wychowal sie na polskim podworku-nabyl swoje wspaniale cechy charakteru z polskiej mentalnosci. idzcie do sklepu, na poczte, nawet na lotnisko i zobaczcie jak sie rodacy zachowuja-rece ku....a opadaja. a potem oczekuja szacunku od calego swiata-to jakas komedia.
myckowi dobrze znaja polakow i wiedza ze sprzedadza wszystko, za nowy plaski telewizor albo inne swiecace gowno w sreberku, wiec sie nie martwia, jak zniknie usrael to beda mieli gdzie przyjechac i zyc jak nalezy. w zadnym zachodnim kraju nie ma takiej paranoi jak w polsce, "pozyczka" na dowod ukradziony innej osobie to jedno-"prawne" zmuszanie takiej osoby do splacania-to jest dopiero gimbal, komornik do domu wchodzi z obstawa obsranej i durnej policji i zabiera meble...to nic ze to nie ta osoba zabrala tzw."pozyczke"-prawo jest prawo i wszyscy chca zarobic. to polak polakowi robi codziennie, to kropla w morzu durnej polskiej mentalnosci, ktora wykonczy ten narod, polska zniknie z mapy swiata-moim zdaniem, czy bedzie wojna swiatowa czy nie. 
armi prawie nie ma, stare samoloty z odzysku za kupe szmalu, zolnierze zdolni do walki siedza na misjach "pokojowych" albo szkola bojowkarzy i najemnikow, bo wiecie-taki zawod, a zarobic trzeba, jak wroca z afganu czy innej dziury i tak nikt nie bedzie pytal co tam robil, a nawet jak -to mu sie kitu nawciska ze niosl wolnosc i demokracje. 
zanim sie tu jakis patriota rozpedzi i zacznie bluzgac ze ja nienawidze polski-nic bardziej mylnego, czego nie znosze to mentalnosci polakow ( tu bardzo ogolnikuje, bo oczywiscie nie kazdy jest taki rzecz jasna), polska upada, lichwa na kazdym rogu, apteka na aptece i miedzy nimi sklep monopolowy, polacy nawet na emigracji tepia jeden drugiego jak tylko moga. 
"to zyd, syjonista, pieprzony komuch ten czy tamten"  a potem sasiad sasiada podpieprza do urzedu skarbowego-anonimowo rzecz jasna-bo ten zrobil remont calego mieszkania, kupil samochod i ma nowe ciuchy-a przeciez pracuje w sklepie...wiec musial kombinowac-podje.....c kundla. 
polska zniknie. juz jej nie ma, tylko jeszcze map nie nadrukowali nowych.

Portret użytkownika gokan

Witam wszystkich! Śledzę

Witam wszystkich!
Śledzę stronę i wpisy na forach od dłużeszego czasu i chciałbym się podzielić pewnymi spostrzeżeniami. Słowo hipokryzja kojarzy się każdemu normalnego i zdrowemu psychicznie człowiekowi jako coś złego, odrażającego - i slusznie, bo życie w zakłamaniu jest ochydne. Spójrzcie jednak na polityków głównego nurtu zachodniego i massmedia im wtórujące - czytsa hipokryzja. I teraz tak, mamy lub mieliśmy kilka konfliktów zbrojnych, na tym samym tle, tj. obalenia "legalnych" rządów: 1) Egipt, 2) Libia, 3) Syria, 4) Ukraina, 5) Palestyna - ale to już trochę inna kategoria, również ideoligiczno - religijna. Popatrzmy jednak na pierwsze 4 przypadki. We wszystkich konfliktach jeden cel, te same środki i zasady działania, ale... puczyści z Egiptu, Libii i Syrii stoją po dobrej stronie, a Ci z Ukariny już po złej stronie. Czy to hipokryzja, czy też rozdwojenie jaźni? Czy zwykli zjadacze chleba nie widzą, że robi im sie wodę z mózgu? Nie może człowiek rozsądny i zdrowy na umyśle pozostawać w rozkroku moralnym i mówić, że to samo zjawisko niekiedy jest złe, a niekiedy dobre. Należy być konsekwentym - czego dzisiaj zdecydowanie brakuje. Mamy za to politykę dezinformacji i stosowania socjotechnicznych zabiegów w postaci ideologicznych podziałów. Aby jednak nie pozostawić smaku pochwał dla Rosjan, trzeba i tam zauważyć daleko idącą hipokryzję, jeśli chodzi o Czeczenów. Skoro twierdzą Rosjanie, że każdy naród ma prawo do bycia niezależnym, to prawo to także ma Czeczenia. Można mnożyć przykłady, ale chciiałem się podzielić tymi spostrzeżeniami i jednocześnie skierować pytanie do obecnych tu forumowiczów, czy prezentowane przeze mnie myślenie jest poprawne Smile pozdrawiam!

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Wczoraj w czeskiej telewizji

Wczoraj w czeskiej telewizji jakiś wysokiej rangi oficer ich armii tłumaczył że nagłe powołanie na ćwiczenia czeskich rezerwistów nie ma nic wspólnego z Ukrainą czya jakimś zwiąkszonym ryzykiem wojny.
 
Nawete CZESI się szykują a w Polsce "obchody rocznicy wielkiego zrywu"!

Portret użytkownika Ewiak Ryszard

Co na to Biblia? Przypomnę tu

Co na to Biblia? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a).
 
Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji.
 
Nie wszyscy jednak tam powrócą. "I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję. Punktem zapalnym może być także Ukraina], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [2014 - Ukraina. Tu także będzie sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie. Brytyjczycy dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).
 
Co skłoni "króla północy" do wejścia na południe? Jezus powiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...
 
Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (US Navy)] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).
 
Jakiś czas po tej wojnie desygnowany będzie rząd światowy (Daniela 11:31b; Objawienie 13:1,2,7). 
 
Wkrótce potem wybuchnie czwarta wojna światowa. Tym razem Rosja będzie triumfować. Okupowany będzie także Izrael (Daniela 11:40-43). Wśród sojuszników Rosji będą zapewne także Chińczycy. Nikt nie oprze się tej szarańczy (Joela 2:1-11).
 
To tylko niektóre z zapowiedzianych w Biblii wydarzeń. 
 
W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając swoje wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). W przyszłości rolę "króla południa" przejmie nowe anglo-amerykańskie imperium (Objawienie 13:11).  
 
Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). 

Strony

Skomentuj