NVIDIA i Mercedes stworzą superkomputer pokładowy do samochodu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mercedes-Benz i NVIDIA na wspólnej konferencji prasowej ogłosiły współpracę w celu stworzenia „rewolucyjnego samochodowego systemu komputerowego” dla samochodów premium. Od 2024 roku Mercedes będzie wyposażony w autonomiczne systemy bezpieczeństwa i jazdy.

Nowy system zostanie zbudowany na platformie NVIDIA Drive. Samochody Mercedes-Benz będą korzystać z wersji z systemem Orin, który opiera się na niedawno wprowadzonej architekturze NVIDIA Ampere. Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji będzie mogło samodzielnie prowadzić samochód, aby dostarczyć właściciela z jednego miejsca do drugiego.

 

Fabryczne oprogramowanie układowe zapewni trzeci poziom autonomii. Oznacza to, że układ będzie w stanie kontrolować kierowanie i hamowanie, ale kierowca musi być przygotowany na przejęcie kontroli w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Ulepszone oprogramowanie pozwoli samochodowi zająć i opuścić miejsce parkingowe, wykorzystując czwarty poziom autonomii.

 

Technologia będzie obsługiwać aktualizacje oprogramowania bezprzewodowego samochodu, na przykład w smartfonie. W tym sensie przedstawiciele firm zapewniają, że rozwój będzie wyprzedzał samochody elektryczne Tesli.

 

Oprócz jazdy system Nvidia Drive będzie monitorować ruch głowy i oczu kierowcy, aby ocenić jego skupienie na drodze, a także monitorować częstotliwość mrugania, aby ocenić senność i obudzić się w razie potrzeby.

 

Ponadto Drive może kontrolować sytuację poza samochodem. Na przykład, jeśli kierowca zamierza wysiąść z samochodu pod koła innego samochodu lub przejeżdżającego rowerzysty, system ostrzega o niebezpieczeństwie lub blokuje klamkę drzwi, dopóki obiekt nie przejdzie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Oznacza to, że układ będzie w

Oznacza to, że układ będzie w stanie kontrolować kierowanie i hamowanie, ale kierowca musi być przygotowany na przejęcie kontroli w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji

Ciekawe czy ci co opracowują ten system mają prawa jazdy, bo na pewno nie mają wyobraźni.... Zrelaksowany, oderwany od jazdy kierowca zanim zdąży zareagować to auto wjedzie w drzewo i tyle.

Skomentuj