Nurek przypadkowo odkrył starożytny grecki port

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykański inżynier Denem Orhun, odkrył port starożytnego miasta podczas nurkowania u wybrzeży Morza Egejskiego, w pobliżu Izmiru. Mężczyzna natknął się na okrągłe kolumny półtora roku temu. Następnie zrobił kilka zdjęć ruin z drona i przekazał je archeologom.

 

Eksperci spędzili rok, na dogłębnej analizie ruin znalezionych przez Denema Orhuna. W toku badań zdołano zidentyfikować te zatopioną metropolię. Inżynier natknął się na ruiny greckiego miasta Atarney. Pozostałości portu na które natknął się Orhuna, pochodzą sprzed okresu bizantyjskiego i osmańskiego. Teren wykopalisk został uznany za obiekt chroniony I stopnia, a ruinom portu nadano status „zabytku archeologicznego”.

Atarney powstało w IV wieku p.n.e, kiedy było rezydencją niejakiego Hermiasa. Ten potężny władca, był przyjacielem Arystotelesa i uczniem Platona. Miasto opustoszało w I wieku p.n.e z bliżej nieokreślonej przyczyny. Naukowcy uważają, że mieszkańcy opuścili swoje domy z powodu wybuchu nieznanej epidemii. Dalsze wykopaliska pozwolą na lepsze doprecyzowanie przyczyn, dla których miasto zostało porzucone.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Dlaczego to nie działa w

Dlaczego to nie działa w Polsce? 

Tak zwana "Karta Wędkarska" w Szwecji to raczej prawo do łowienia ryb, na wybranym podczas zakupu akwenie wodnym. To prawo ("Kartę Wędkarską") można wykupić nawet, tylko na jeden dzień. Bez szkoleń i egzaminów. Jedynym wymogiem jest uwalnianie niewymiarowych (zbyt małych) ryb.

Oprócz tego, na całym szwedzkim wybrzeżu oraz na kilku największych jeziorach, można LEGALNIE złowić w celu konsumpcji (do pięciu ryb dziennie na osobę) BEZ WYKUPYWANIA szwedzkiej "Karty Wędkarskiej".

SZWECJA - PRAWO DO WOLNEGO WĘDKOWANIA - WYBRZEŻE - DUŻE JEZIORA: VĘNERN, VĘTTERN, MĘLAREN, HJĘLMAREN i STORSJÖN w JĘMTLAND

SWEDEN - FREE FISHING RIGHT - COAST - THE LARGE LAKES: VÄNERN,
VÄTTERN, MÄLAREN, HJÄLMAREN and STORSJÖN in JÄMTLAND

https://www.ifiske.se/index.php/en/information-english/about-fishing-permits

Zasady i przepisy obowiązują na wybrzeżu i pięciu największych jeziorach w Szwecji. Na wodach publicznych należących do prawa połowowego i zgodnie z ustawą o rybołówstwie (1993: 787)

Zasady łowienia ryb na szwedzkich "wodach publicznych”. 
Na całym szwedzkim wybrzeżu oraz na dużych jeziorach Vänern, Vättern, Mälaren, Hjälmaren i Storsjön w Jämtland. Zasady  określone w załączniku do ustawy o rybołówstwie.

http://www.svenskafiskeregler.se/sv/pages/default.aspx

====

SWEDEN

A SHORT GUIDE TO THE RIGHT OF PUBLIC ACCESS

http://www.swedenfishing.com/travel/public_access

Portret użytkownika Powsinoga

PRZYPADKOWO to wpierdol można

PRZYPADKOWO to wpierdol można dostać jak się znajdziesz w złym miejscu, o niewłaściwej porze. Ostatnio straszny wysyp bzdur na tej stronie, niczym na mediach głównego ścieku - nie ważne o czym piszą, ważne że piszą.

Portret użytkownika Maciek Kwasibor

Wpierdol ale niby za co, no

Wpierdol ale niby za co, no chyba nie za jajco. "Ostatnio straszny wysyp bzdur na tej stronie" kiedy starszy wskazuje ci palcem księżyc ty patrzysz na palec. Nic nie jest takie proste jakby się wydawało.

Portret użytkownika Juryj

To, że jedyne tematy które

To, że jedyne tematy które przyswajasz noszą tagi: cowid, covid, c19, pandemia...nie oznacza, że będziesz walił z każdego innego tematu ośla łączko. Dziękuję za te informacje! Będziesz mógł wybić się z gówno tematów cowidowych

Portret użytkownika Powsinoga

Problem w tym że tu nie ma

Problem w tym że tu nie ma czego przyswajać matołku. Same bzdurne tematy niemające niczego wspólnego z rzeczywistością, a jedynie propagandowe mydlenie oczu, że ktoś coś przypadkowo odkrył, bądź że jacyś wielcy naukowcy czy profesorowie coś tam udowodnili. Wszystko już dawno zostało odkryte, tylko po wielkim resecie zatajone i uwalniane stopniowo przeciwko ludzkości. Jest cała masa artykułów na ten temat, a tu niestety o tym nie przeczytasz.

Portret użytkownika inzynier magister

ciekawe jak wyglądała

ciekawe jak wyglądała cywilizacja przed potopem bo tlenu było znacznie więcej niż teraz i ludzie byli długowieczni, poprzez większość ilośc tlenu też mogli mieć inne umysły i łączyć się z duchami i z Bogiem ! dodatkowo dzięki dużej ilości tlenu mogli lepiej rozumieć całą rzeczywistość i mogli coś zakodować w symbolach jakie zostawili w starożytnych budowlach, a część w Biblii !

Powietrze przedpotopowej Ziemi było chronione przed szkodliwym promieniowaniem dzięki warstwie ochronnej nad ziemską atmosferą, posiadało 32% tlenu (dziś mamy 21% tlenu w powietrzu). Przy takim tlenie człowiek się prawie nie męczy, może przebiec bardzo długie dystanse i nie czuć zmęczenia. Samopoczucie jest o wiele lepsze. Jeżeli było więcej tlenu, to i procesy myślowe umysłu były inne ! Czy ludzie tamtego świata mieli lepsze umysły, jasniejsze ? Ich świat wyobrazni, postrzegania rzeczywistości był inny ?

 

Według Biblii pierwotna Ziemia znacznie różniła się od dzisiejszej. Jedną z tych różnic była obecność otaczającej ją powłoki wodnej. W Księdze Rodzaju 1,6–7 czytamy:

"A potem Bóg rzekł: „Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich! Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem." Ks. Rodzaju

Pismo Święte przekazuje, że pierwotna Ziemia była otoczona warstwą wody. Rysunek powyżej pokazuje, jak mogło to wyglądać z perspektywy kosmosu. 

Jeśli szczegółowo zbadamy te dwa wersety, lepiej zrozumiemy, jak wyglądała pierwotna Ziemia. Jest powiedziane, że sklepienie oddzielało warstwę wody nad sklepieniem od warstwy wody pod sklepieniem Słowo sklepienie odnosi się do atmosfery otaczającej Ziemię. Wyjaśnia to werset dwudziesty:

 

"Potem Bóg rzekł: „Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba”.

 

Opis zawarty w wersetach 6–7 można przedstawić jako powłokę wodną otaczającą Ziemię. Dzięki tej niezwykłej powłoce powstał efekt cieplarniany. Obecność warstwy wody otaczającej pierwotną Ziemię wpływała na środowisko, które radykalnie różniło się od obecnego. Aby lepiej zrozumieć cel istnienia powłoki wodnej, zbadajmy sposób, w jaki oddziaływała na Ziemię. Światło słoneczne, czyli promieniowanie długofalowe, przenikało przez warstwę wody w górnych partiach atmosfery i rozpraszało się w wielu różnych kierunkach. W związku z tym docierało do wszystkich szerokości geograficznych z jednakową intensywnością.

Ciepło, unoszące się z powierzchni Ziemi w formie promieniowania krótkofalowego, było zatrzymywane wewnątrz powłoki wodnej, wytwarzając środowisko cieplarniane na całej powierzchni globu. W rezultacie tego klimat subtropikalny panował od bieguna do bieguna. Na całej powierzchni Ziemi występowała tropikalna flora i fauna. Powłoka wodna wokół Ziemi wytwarzała efekt cieplarniany. Słoneczne promieniowanie długofalowe przenikało powłokę wodną i rozpraszało się w różnych kierunkach.

Promieniowanie cieplne (krótkofalowego) emitowane przez powierzchnię Ziemi było uwięzione wewnątrz powłoki, stwarzając warunki podobne do mikroklimatu szklarni. Subtropikalne środowisko panowało od bieguna do bieguna. Powłoka wodna otaczająca Ziemię wpływała stabilizująco na klimat. Nie było dużych różnic klimatycznych, których doświadczamy dzisiaj w wyniku nierównomiernego ogrzania powierzchni Ziemi. W obecnych warunkach atmosferycznych światło słoneczne dociera do Ziemi pod większym kątem na równiku niż w okolicach polarnych. To powoduje, że na równiku jest gorąco, a coraz zimniej w miarę zbliżania się do obszarów podbiegunowyc. Powłoka wodna wpływała na stabilność klimatu całej Ziemi w wyniku równomiernego ogrzania jej powierzchni. Brak powłoki powoduje nierównomierne ogrzanie powierzchni naszej planety, co sprawia, że istnieją duże różnice klimatyczne."

odkrywanie pamięci globalnej nazywanej total recall jest fascynujące !!

"Niektórzy archeolodzy, zwłaszcza biblijni, podobnie jak ci z filmu „Poszukiwacze zaginionej Arki”, Spielberga, uważają swoją dziedzinę nauki wręcz za religię – coś, bez czego nie da się żyć. Archeologia mistyczno-medytacyjna łączy nas z innym światem, nie tylko z tym zaginionym, ale i tym duchowych, pozwala na przekraczanie granicy czasu – dzięki miłosierdziu Logosu – Jego rozumu, możemy doświadczyć „wodnego kosmosu”. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Strony

Skomentuj