NSA nagrywa wszystkie międzynarodowe połączenia telefoniczne

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) jest w stanie odsłuchać praktycznie każde międzynarodowe połączenie telefoniczne, które wykonano w ciągu ostatniego miesiąca z lub na terytorium USA. Każda taka rozmowa jest domyślnie rejestrowana i archiwizowana.

 

To już kolejne rewelacje na temat szpiegowskich zapędów samozwańczego żandarma świata, które pochodzą od Edwarda Snowdena. Teraz na światło dzienne wyciągnęli to dziennikarze z The Washington Post.

 

Analiza dokumentów wykazała, że tajne służby USA posiadają własny program o kryptonimie Mystic służący do przechwytywania rozmów głosowych użytkowników. Projekt rozpoczął się w 2009 roku. System rejestruje każdą rozmowę międzynarodową wykonywaną przez Amerykanów, po czym są one przechowywane w 30-dniowym buforze danych. Stare pliki głosowe są usuwane stopniowo, gdy pojawiają się nowe.

 

Dziennikarze twierdzą, że technologia ta "otwiera drzwi do przeszłości", co pozwala agencji wywiadowczym sięgnięcie do nagrań historycznych w razie takiej potrzeby. Bufor miesięczny składa się z wielu milionów skatalogowanych plików dźwiękowych.

 

Niektóre z ujawnionych dokumentów Snowdena jasno wskazują na to, że ​​taki system może zostać wdrożone w najbliższej przyszłości również dla innych krajów (o ile nie jest już realizowany). Oficjalnie NSA nasłuchuje tylko połączenia wychodzące z terytorium USA lub połączenia przychodzące inicjowane z innych krajów. Oczywiście nikt nie ostrzega, że ta rozmowa będzie nagrywana.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika HTX

Dziennikarze twierdzą, że

Dziennikarze twierdzą, że technologia ta "otwiera drzwi do przeszłości", co pozwala agencji wywiadowczym sięgnięcie do nagrań historycznych w razie takiej potrzeby. Bufor miesięczny składa się z wielu milionów skatalogowanych plików dźwiękowych.

 
Milion, miliard, bilion... Biliard! Przynajmniej na same stany taki minimalny bufor miesieczny... Na calym swiecie bylyby to przynajmniej tryliardy rozmow. Maja rozmach...
 

  • milion            1 000 000
  • biliard            1 000 000 000 000 000
  • trylion            1 000 000 000 000 000 000

Ostatnio krazylo po sieci info, ze NSA buduje nowe farmy serwerow do przechowywania danych - to jest ogromna infrastruktura, wystarczyloby popatrzec gdzie sa w EU podobne centra danych, a sa... Wink

Portret użytkownika black.serpent

No ok załóżmy nawet, że

No ok załóżmy nawet, że wielostopniowo ekranowana serwerownia przetrwa błysk lub wkurwienie Putina/Czerwonego Smoka. Co z tego jeżeli 99,9% technologii pozostałych konsumpcyjnych stonek trafi szlag ? Poza tym napisałem także o innego typu katastrofie, nie można przecież wykluczć zniszczenia ich kolekcji danych, przez trzęsienia, sinkhole tudzież nagły ruch płyt, lodowiec itp. Nie jestem specem, ale już nie raz niemożliwe stało się możliwe. Chociaż akurat w tym wypadku "niemożliwe" od razu wywołuje uśmiech na twarzy...

Portret użytkownika nobody

Na impuls elektromagnetyczny

Na impuls elektromagnetyczny klatkę Faradaya możesz sobie wsadzić.

Klatka Faradaya chroni tylko przed statycznym polem elektrycznym, oraz przed falami elektromagnetycznymi o długości większej niż oczko klatki.

Impuls EM to zupełnie inna kategoria zjawiska niż powyższe.

Nie jestem pewien, czy do zabezpieczenie przed impulsem wystarczyłaby stalowa (ferromagnetyczna) skrzynia o kilkucentymetrowej grubości ścianki. Ale klatka miedziana na 100% nie.

Portret użytkownika Dr Piotr

Kolego wystarczy sprzęt

Kolego wystarczy sprzęt zabezpieczyć uziemioną klatką z materiału, którego struktura zapewnia ekranowanie w najniebezpieczniejszym zakresie widma elektromagnetycznego.
Impuls elektromagnetyczny to nic innego jak impuls promieniowania elektromagnetycznego o jakimś pasmie długości fali i przed tym właśnie chroni klatka Faraday'a.

Portret użytkownika BigStan

Nagrywanie rozmów , śledzenie

Nagrywanie rozmów , śledzenie użytkowników korzystających z telefonii to nic nowego.

Jeszcze za czasów tak zwanej komuny gdy pracowałem w łączności pokazano nam sposoby jak można podsłuchiwać abonentów bez ich wiedzy , zbierać dane kto do kogo dzwonił , jak długo rozmawiał i ile był winny systemowi za tę usługę.

Teraz gdy technika poszła dalej , zmieniły się tylko metody podsłuchu i gromadzenia danych.

Portret użytkownika pleban

i co snowden mial ujawnic

i co snowden mial ujawnic jeszcze jakies rewelacje i gdzie one sa otym ze nagrywaja zapisuja dane it.  to myslacy czlek  z  filmow dowie sie wiecej,a inni gdyby nie brali< ich doslownie jako sf. to by wiedzieli ze to nie tylko fikcja lub tylko zwykly film ale i realia a snowden to taki pajacyk na sznurku

Skomentuj