Nożownik który zaatakował Uniwersytet w Kalifornii mógł być inspirowany ideami ISIS

Kategorie: 

youtube.com

Student, który zranił cztery osoby nożem na University of California, był pod wpływem idei grupy ekstremistów „Państwa Islamskiego” podało FOX News, powołując się na FBI. Głoszenie i rozpowszechnianie tych poglądów jest zakazane w wielu krajach, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii i Rosji.

 

 

Według przedstawicieli służb bezpieczeństwa, 18-letni Mohammed Faisal mógł stać się wyznawcą radykalnego islamu, ale niekoniecznie poprzez bezpośredni kontakt z bojownikami.

 

Mohammed został zabity przez policję po próbie dokonania masakry na uniwersytecie w mieście Merced. FBI poinformowało, że znalazło islamskie materiały propagandowe na komputerze napastnika. Z notatek studenta wynika, że zaplanował on atak co najmniej tydzień wcześniej. Wszyscy ranni przeżyli incydent.

 

Miesiąc później w centrum pomocy społecznej w kalifornijskim mieście San Bernardino mężczyzna i kobieta uśmiercili 14 osób. FBI zauważa, iż Saeed Farooq i Malik Tashfin również  inspirowali się radykalnymi ideami ISIS.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj