Nowy związek całkowicie zatrzymał replikację wirusa grypy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli nieznane wcześniej szczegóły mechanizmu reprodukcji wirusa i znaleźli lek, który całkowicie blokuje ten proces. Jest prawdopodobne, że to samo podejście zostanie teraz zastosowane do leczenia innych wirusów układu oddechowego, w tym SARS-CoV-2. Wirus grypy przedostaje się do organizmu przez drogi oddechowe, infekując komórki i stopniowo przenosząc się do płuc. Istnieje więc ciągły proces replikacji wirusa, który infekuje coraz więcej komórek.

 

 

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside znaleźli sposób na zatrzymanie tego błędnego koła.

 

Odkryli, że wirusy grypy A i B wymagają do replikacji tego samego białka, a proces ten można zablokować. Wirus wykorzystuje proces komórkowy SUMOilacja do modyfikacji genu M1, który odgrywa ważną rolę w jego cyklu życiowym - wyjaśniają autorzy badania. Następnie przetestowali inhibitor SUMOilacji o nazwie STE025 na wirusie grypy B. Po leczeniu wirus całkowicie utracił zdolność do replikacji w hodowli komórek ludzkich. Według naukowców wirus grypy A może być również podatny na STE025.

 

„Chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia, odkrycie przybliża nas do tego, aby grypa zniknęła na zawsze” – powiedzieli autorzy.

 

Tymczasem w dalszych eksperymentach planują również pracę z innymi wirusami układu oddechowego, w tym SARS-CoV-2, aby w pełni ocenić potencjał terapii.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Nowy związek całkowicie

"Nowy związek całkowicie zatrzymał replikację wirusa grypy" No i to rozumiem ! Ale to nie jest nic nowego. COVID przecież zaniszczył grypę I NIC SIĘ GRYPY NIE NAMNAŻAŁO quarvvva i to BEZLITOŚNIE zniszczył COVID grypę ! 

Skomentuj